Suurepärase hinnaga Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum on meeldiv üllatus
autor: Ander Iva

Kui ma mõtlen teleobjektiivide peale, siis esimese asjana tekivad mõttesse ürituste pildistamised, tänavafotograafia ning miks mitte ka reisimised. Hiljuti tekkis ka mul läbi Photopointi fototehnika rendi võimalus proovida ühte sellist objektiivi – täpsemalt uut Tamron 70-300 f/4.5-6.3 Di III RXD mudelit ja selles artiklis jagan ma prooviperioodil saadud kogemusi ning lõpus annan ka oma ausa hinnangu. Läksime!

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Esmamulje

Ma olen varem saanud ainult proovida nii-öelda standardseid telesuum-objektiive (teisisõnu 70-200mm) nii Canoni kui ka Sony omasid ning ka Tamroni sama seeria 70-180mm f/2.8 VXD mudelit.

Seega 300mm on minu jaoks uus kaugus ja pean tõdema, et olen selles objektiivis meeldivalt üllatunud.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Di III RXD seeria 70-300mm on paratamatult väga spetsiifiline objektiiv, mille eeldatav kasutusala on üsna kitsas, aga arvestades soodsat hinda ja üldist tehnilist sooritust, siis kindlasti on see midagi, mille soetamist kasvõi korraks kaaluda.

Tamron 70-300mm Di III RXD reaalses kasutuses

Kui objektiivi kätte sain, siis suurest põnevusest läksin kohe linnapeale pildistama ja keerasin selle oma isikliku Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera ette. Juba esimeste minutite jooksul sain tuttavaks selle telesuumi kõige suurema puudusega – optiline stabiliseerimine. Tundub, et selle puudumine on ilmselt üks põhjuseid, kuidas Tamron sai hinna nii madalana hoida, aga õnneks tuleb siin appi Sony hübriidkaamera keresisene stabilisaator.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kaugustel 70mm kuni 200mm sai kohapeal liikumatuna seistes pildistamisega üsna hästi hakkama, aga sealt edasi – 200mm kuni 300mm – pidin nägema pisut rohkem vaeva. Sellest kogemusest sooviksin antud objektiivi soetajatele anda soovituseks kasutada kiiremaid säriaegu ning võimalusel statiivi. Kui ma proovisin, kust see piir läheb, siis sain isegi säriajaga 1/60 täiesti okei teravusega pildi kätte.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kindlasti soovin ära mainida 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuumi kompaktsuse. Oma kaamerakotis tõstsin ma vaid paar asja ümber ja seljas kandes ei olnud tunda mingit erinevust. Käes hoidsin ainult randmepaelaga ja ei olnud probleemi sellega 3 tundi järjest linnapeal jalutada.

Et tekiks parem võrdlusmoment, siis järgnevalt toon välja kaks näidispilti – vasakpoolne on tehtud fookuskaugusel 70mm ja parempoolne 300mm ning kumbagi pilti kärbitud ei ole. Neid pilte vaadates tekib selline efekt, et kaugemad asjad tunduvad olema palju lähemal, kui muidu oleksid. Kuigi see on maitse asi, siis mulle väga meeldib pildistades kasutada pikemaid fookuskaugusi. Muidugi sellistel juhtudel peab portreepilte tehes modelli juhendamisel arvestama pikema vahemaaga.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle
Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

 

Kokkuvõtteks

Ma ei saa öelda igaühe eest, kas ta peaks just selle objektiivi ostma, aga võttes arvesse erinevaid aspekte, siis julgen kindlasti Tamron 70-300 f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum-objektiivi huvilistele soovitada. Võib-olla lisan ka ise selle tulevikus omale kaamerakotti, sest hind on super, kaalub vähe, võtab vähe ruumi, fookuskauguse vahemiku pärast ei pidanud kordagi muretsema, kas ma ulatun pilti tegema või mitte.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle
Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kui algselt tundus, et selle objektiivi kõige suuremateks puudusteks saavad optiline stabiliseerimine, naturaalselt tekkiv vignette ja suumi luku puudumine, siis tegelikult minu kasutuses need õnneks suureks mureks siiski ei osutunud. Lightroomi profile correction võttis vignette väga ilusti ära ja suum luku puudumine pole tegelikult suur miinus, sest objektiiv on piisavalt kerge, et jalutades mitte väljapoole libiseda. Tihti tuleb see isegi kasuks, kui pildi tabamiseks on aega ainult murdosa sekundist ning vaja sisse suumida.

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Vaata lisaks:

(5)

The post Suurepärase hinnaga Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum on meeldiv üllatus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lastolite by Manfrotto paberfoonid kannavad edaspidi lihtsalt Manfrotto nime
autor: Jürgen Veerme

Lastolite

Selliste fotomaailmas tuntud ja tunnustatud brändide nagu Manfrotto, Gitzo, Joby, Syrp jpt omanik korporatsioon The Vitec Group andis teada, et alates 2021. aasta 5. juulist toodetakse ja müüakse Lastolite by Manfrotto paberfoone edaspidi Manfrotto nime alt.

Selle uudisega jõuab lõpule juba 6 aastat tagasi alanud protsess, kui The Vitec Group ostis ära Suurbritannia päritolu Lastolite firma ja re-brändis selle Lastolite by Manfrotto kaubamärgiks. Mõlemast Vitec Imaging Solutions kaubamärgist saab nüüd fototarvikute maailmas veel tugevam tegija, mis pakub turul kõige põhjalikumat ja uuenduslikumat tootevalikut.

Lastolite

See uudise valguses ei muutu fotohuviliste ja professionaalide jaoks suures plaanis peale nime mitte midagi, sest teada-tuntud ja kvaliteetsete pabertaustade tooteportfell jääb samaks, muutub lihtsalt pakenditel olev nimi. See tähendab, et tuleb periood, kus Lastolite By Manfrotto ja Manfrotto nime kandvad pakendid on korraga saadaval, kuid võib olla kindel et nii toodete disain, funktsionaalsus kui ka לhendkuningriigi tootmiskvaliteet jäävad püsima.

 

Telli endale Lastolite fototaust mugavalt otse stuudiosse või koju ››

(1)

The post Lastolite by Manfrotto paberfoonid kannavad edaspidi lihtsalt Manfrotto nime appeared first on Photopointi ajaveeb.

2,7x suurema sisemälu mahuga Ricoh Theta Z1 abil jäädvustad korraga rohkem
autor: Jürgen Veerme

Ricoh Theta Z1 51GB

Juba 2019. aastal TIPA poolt parimaks 360° kaameraks tituleeritud Ricoh Theta Z1 on saanud tunduvalt suurema sisemäluga uuenduse, mis kannab nime Ricoh Theta Z1 51GB ja see on loomulikult müügil nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubmajas.

Nii nagu nimi reedab, siis 2021. aasta Theta Z1 sisemälu mahuks on tervelt 51GB, mis on 2,7x rohkem kui 2019. aasta mudelil, mille sisemälu mahuks on 19GB. See tähendab, et saad korraga kaamerasse salvestada u. 6350 JPEG-pilti, 900 RAW+ fotot ja umbes 110 minutit 4K videot.

Ja sellega ka uuendused piirduvad, sest nii disain kui muu tehniline võimekus on jäänud samaks. Sellel on jätkuvalt kaks 1″ tüüpi 20 MP lahutusvõimega pildisensorit, mis salvestavad 6720 x 3360 px suurusi sfäärilisi panoraamfotosid ja kuni 4K lahutusvõimega 360-kraadilist videot. Tavalisest suuremad pildisensorid ja 3-suunaline värinastabilisaator annavad kaamerale olulise eelise fotode pildikvaliteedis ja hämaras filmimisel.


Ricoh Theta kaameratega saad luua just selliseid “elus” fotosid ja videoid.

 

Kui soovid veelgi enam Theta Z1 kaamera kohta infot saada, siis soovitame tutvuda Lauri poolt koostatud sisuka “Karbist välja: 360° kaamera Ricoh Theta Z1” artikliga.

 

Telli eriline Ricoh Theta Z1 kaamera mugavalt koju kätte ››

 

Kellel hetkel soovitud toodete ostuks peaks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis saab kasutada järelmaksu abi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(6)

The post 2,7x suurema sisemälu mahuga Ricoh Theta Z1 abil jäädvustad korraga rohkem appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD ostul saad kingituseks UV filtri
autor: Jürgen Veerme

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv SonyleSony hübriidkaamerate ees kasutamiseks mõeldud Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiivi ostul, anname Sulle muuhulgas kingituseks ka Tamroni UV filtri (väärtus 24,99€).

Spetsiaalselt just APS-C sensoriga Sony hübriidkaamerate kompaktse kere jaoks loodud ja disainitud 17-70mm Di III-A RXD suumobjektiivil on valgusjõuline f/2.8 ava. Sarnaselt teistele Sony E-mount bajonetiga Tamron objektiividele on ka uus objektiiv kompaktne, kerge ning pakub silmapaistvat pildikvaliteeti ja välkkiiret autofookust. Täiskaader hübriidkaamerete ees 25,5 – 105 mm ja arvestada tuleb crop faktorit.

Tamron 17-70mm F/2.8 Di III-A RXD

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD meeldib kindlasti Sony a6xxx seeria hübriidkaameratega filmijatele, sest selle sees olev ainulaadse AI-tehnoloogiaga võimas VC pildistabilisaator aitab luua võrratult sujuvat videomaterjali. Loomulikult on tegemist suurepärase objektiiviga ka fotograafidele, sest valgusjõuline, läbiv f/2.8 ava, ja kiire ning vaikne RXD teravustamismootor aitavad teravaid pilte jäädvustada mistahes situatsioonides.

Fotograaf Raido לlper proovis samuti antud objektiivi ja jagab oma muljeid meie blogiartiklis: Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on objektiiv, mis võib kiirelt meeldima hakata ››

Soovid proovida Sony a7 III, a7S III, a7R III, a7R IV või a9 III täiskaader hübriidkaamerat ja Tamron 17-70mm Di III-A RXD objektiivi? Pole probleemi, sest need on laenutamiseks saadaval meie fototehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

 

Telli Tamron 17-70mm Di III-A RXD ja saa praktiline kingitus››

 

Pakkumine kehtib kuni 31.07.2021.


Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

(3)

The post Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD ostul saad kingituseks UV filtri appeared first on Photopointi ajaveeb.

Käed külge: Sony ZV-1 kaamera – kas sobilik ainult videoblogijale või ka tavakasutajale?
autor: Meelis Tomson

Pean tunnistama, et kuna ma meeletu Sony fänn otseselt ei ole ja uudistel silma peal ei hoia (juhul kui asi ei puuduta Playstationit), siis oli ZV-1 vlogkaamera väljatulek minu jaoks päris suur üllatus. Esmakordselt nägin seda ühe YouTube’i sisulooja kanalil, kes seda unboxis ning esmaseid muljeid jagas.

Pärast seda videot ei saanud mu hing loomulikult rahu ning lihtsalt pidin saama seda katsetada – aga nagu selliste asjadega ikka, siis võttis kõik aega ning oma käed sain ma sellele külge alles nüüd. Eks kõik tahavad ju uue mänguasjaga mängida ja vaadata, kuidas see neile võiks sobida ja millised on tekkivad emotsioonid. 

Siinkohal mainin kindlasti ära, et kõige mugavam on antud kaamerat rentida Photopointist, sest nädal aega Sony ZV-1 renti maksab kõigest 60 eurot*. Ja teate, see raha on selles mõttes hea investeering, sest ega sa muidu ei tea, kas sul ikka on seda vaja või mitte, kui sa ise järgi ei proovi. Maksad selle 60 eurot ära, katsetad ja testid ning alles hiljem saad otsustada, kas soetad selle endale päriselt või hakkad vastavalt vajadusele rentima.

Sony ZV-1

Kellele see kaamera siis ikkagi sobib?

Sony on ise öelnud, et ZV-1 näol on tegemist ideaalse vlogging kaameraga ning selles osas peab nendega nõustuma. Tegemist on kaameraga, mis mahub sõna otseses mõttes sinu teksapükste tagataskusse ega vea neid ka alla, sest see ei kaalu liiga palju. Tegelikult ei ole sul eraldi vaja ka mikrofoni osta, sest kaamera enda mikker on väga hea ning heli puhas. Lisaseadme korral kaob ära selle praktilisus ning keerulisem seda kuhugi kotti mahutada (või siis minu puhul taskusse).                                                          

Kuna seadeid on kaameral palju, siis saab igaüks valida just endale selle sobivaima ja mugavaima. Minu lemmikuks osutus režiim “Auto Intelligent” ehk siis olenemata asukohast sai kaamera ise aru, kuidas ta käituma peaks. Ennekõike oli see režiim minu jaoks äärmiselt mugav. Haarad kaamera, vajutad record ja kõik toimib – ideaalselt!

Kellele on rohkem aega ja soovi kaadrit sättida, siis selleks on loomulikult võimalus olemas. Lihtsalt mina eelistan mugavust ning kiirust, eriti kuna kasutasime kaamerat meie kolimisperioodil.

 

Seega võin julgelt väita, et lisaks videoblogijatele sobib see kaamera kindlasti alustavale (kuid miks mitte ka juba tegutsevale) videograafile, kes soovib luua näiteks sotsiaalmeedia tarbeks klippe erinevatest toodetest või oma elust. Sul ei ole koheselt vaja osta mitme tuhandest kaamerat, et luua head sisu.

Samuti on see ideaalne kaamera, mida reisidele kaasa võtta, sest ei võta taaskord palju ruumi ning saad selle vajadusel käe- või rannakotti panna.

Kas fotod on sama head kui video?

Lühike vastus – jah! Mina olen tegelikult loobunud suure peegelkaameraga pildistamisest, sest suurema osa materjali teen ma nagunii nutitelefoniga ja just sotsiaalmeedia tarbeks. Kui sul on soov suurt plakatit välja printida ja seinale riputada, siis on ilmselgelt vaja juba pisut muud mudelit kui tavapärane mobiiltelefon.

Sony ZV-1

Siinkohal julgen väita, et Sony ZV-1 ei ole üldse mitte paha fotokas (isegi kehvemates valgustingimustes). Kõik vajalikud pildid Instagrami tarbeks saab kenasti tehtud, aga mulje jääb nagu oleksid fotoshoodil käinud – kuigi tegelikkuses võis neid klõpsida su ema või sõbranna. Lase oma loovus valla ja lihtsalt katseta. 

Sony ZV-1

Must have lisatarvik…

Kui sa oled nüüd siiski otsustanud, et jah, soovin seda kaamerat, siis minu siiras soovitus on kindlasti juurde võtta Sony Shooting Grip käepide-ministatiiv. Kuigi esialgu oli see mu jaoks kentsakas, kuna ma ei saanud seda pikalt ette välja tõmmata nagu ma seni olen harjunud, siis hiljem ei suutnud ma selle jalata filmidagi. Ministatiivi suurimaks müügiargumendiks on jällegi mugavus, sest selle küljes olevad nupud teevad filmimise ning pildistamise kiireks ning sujuvaks. 

Kusjuures see sama ministatiiv on kohe koos ZV-1 kaameraga müügil ka sooduskomplektina ja ütlen omast kogemusest, et see investeering tasub end kindlasti ära.

Sony ZV-1
Sony ZV-1

Seega, kui sa oled alles alustav sisulooja või soovid hoopiski proovida filmida reklaamklippe erinevate platvormide jaoks, siis Sony ZV-1 on see kaamera millesse peaksid investeerima. Selle kompaktsus ning kasutajamugavus on kindlasti sama head kui jäädvustatava sisu kvaliteet.

 


Meelis on blogija ning sisuloome agentuuri juht. Lisaks saab nii tema, kui Mari-Leeni ja Hendoni vahvatel seiklustel silma peal hoida Eesti kõige loetumas pereblogis marimell.eu.

Soovid kaamera enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest Sony ZV-1 (koos GP-VPT2BT käepideme ja lisaakuga) on kõigile huvilistele rentimiseks saadaval ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluses – photopoint.ee/rent ›

*kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid proovitud seadme endale soetada, siis saad uue kauba hinna renditasu võrra soodsamalt (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses)!

(6)

The post Käed külge: Sony ZV-1 kaamera – kas sobilik ainult videoblogijale või ka tavakasutajale? appeared first on Photopointi ajaveeb.