Stiilselt saledate Nikon Coolpix A100 või A300 ostul kingituseks mälukaart
autor: Jürgen Veerme

Nikon-coolpix-a100-a300-ostul-kingitus

Öeldakse, et parim kaamera on see, mis on Sinuga alati kaasas ning Nikon Coolpix A100 või Coolpix A300 kompaktkaamerad on täpselt sellised. Need mahuvad hõlpsasti taskusse ja kotti, sest on kompaktse korpusega ning näevad lisaks stiilsed välja. Kasutada on neid sama kerge kui nutitelefoni, aga pildikvaliteet lubab hiljem parimad jäädvustused ka paberfotodena trükkida.

Märtsikuus anname eelpool nimetatud kaamerate ostul Sulle kingituseks kaasa Silicon Power SDHC 16GB mälukaardi, et saaksid koheselt asuda pildistama ja filmima elu tähtsündmusi.

Coolpix A300 20,1-megapiksline pildiandur tagab suure eraldusvõimega pildid ja võimas stabiliseerimine vähendab kaamera rappumist, tagades alati teravad võtted või sujuvad HD-videod. Nutika portree režiimiga saab teha täiuslikke portreefotosid ja stseeni automaatne valija võimaldab kaamera sätteid automaatselt optimeerida.

Coolpix A100 5ח optilise suumi ja kuni 10ח Dynamic Fine Zoomiga oled alati tegevuse keskel ning ulatusliku menüü abil saad piltidele lisada lõbusaid efekte või kasutada glamuurset retuÅ¡eerimist, et kõik pildil head välja näeks. Automaatprogrammis valitakse pildistatav stseen automaatselt ning optimeeritakse kaamera sätted sinu eest, et saaksid keskenduda ilusate piltide tegemisele.

Juhul, kui Sul hetkel uue kaamera jaoks raha ei jagu, siis märtsis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles juulikuus.

 

Erinevates värvitoonides Nikon Coolpix A100 kaamerad ››

Erinevates värvitoonides Nikon Coolpix A300 kaamerad ››

The post Stiilselt saledate Nikon Coolpix A100 või A300 ostul kingituseks mälukaart appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uued Wacom Intuos graafikalauad toovad juhtmevabaduse, täpsema puutepliiatsi ja paindlikuma tarkvaravaliku
autor: Lauri Veerde

Wacom Intuos seeria graafikalauad saavad täna uuenduskuuri. Senised alla 200€ maksvad Intuos Photo, Intuos Art jne graafikalaudade komplektid kaovad ajalukku ning nende asemele tuleb täiustatud plaadi ja puutepliiatsiga Wacom Intuos graafikalaud. Valikusse jääb seega kaks graafikalaudade seeriat: alg- ja kesktaseme Wacom Intuos ja profitaseme Wacom Intuos Pro.

Uue graafikalaua puuteala on jäänud senisega võrreldes sama suureks kuid korpus puuteala ümber on muutunud õhemaks, kergemaks ning umbes 1 cm võrra mõlematpidi väiksemaks. WiFi mooduleid uute Intuos’ide juurde enam osta vaja pole, sest Bluetooth 4.2 standardiga toimiv ühenduvus on lisaks USB-ühenduvusele kõikidel graafikalaudadel olemas. S suuruses Intuosest on siiski olemas ka eriversioon ilma Bluetooth’ ita.

Näppudega uusi graafikalaudu enam kasutada ei saa. Wacomi sõnul näitasid nende uuringud, et multi-touch funktsionaalsus praktikas eriti kasutust ei leidnud. See-eest on uue graafikalaua puutepliiats päris uus, sellel on senisest 2x enam surveastmeid ja selle sees saab hoiustada varu-pliiatsiotsikuid.

Seni olid Intuos graafikalauad müügil fikseeritud tarkvarapakettidena. Konkreetse toote juures oli teatud kindel arvutiprogramm: näiteks Intuos Photo sisaldas Corel Paint Shop Pro programmi, Intuos Art sisaldas Corel Painter Essentials programmi jne. Uute Intuos’idega hakkab olema nii, et M suuruses graafikalaua ostja saab endale kõik kolm tarkvaraprogrammi: Corel Painter Essentials 6, Corel AfterShot 3 ja Celsys Clip Studio Paint Pro. S suuruses graafikalaua ostja saab valida nendest kolmest kaks ja ilma Bluetooth’ita S suuruses graafikalauaga saab valida kas Corel Painter Essentials 6 või Corel AfterShot 3 programmi.

Uued Wacom Intuos graafikalauad tulevad mustas ja rohelises värvitoonis ja M ja S suuruses. Soovituslikud jaehinnad on sarnased praegustele intuos mudelitele: 99.90€ S suuruses komplekti ja 199,90€ M mõõdus graafikalaua eest. S suuruses mudelist on olemas ka musta värvi ilma Bluetoothita versioon, mille soovituslik jaehind on 79,90€.

Võrdlustabel. Wacomi graafikalaudade olulisemad erinevused

 Seeriad Wacom Intuos (2018)  Intuos (2011-2017)  Intuos Pro
 Aktiivse ala mõõtmed M: 216 x 135 mm
S: 152 x 95 mm
M: 216 x 135 mm
S: 152 x 95 mm
M: 338 x 219 mm
L: 430 x 287 mm
Graafikalaua mõõtmed M: 264 x 200 mm
S: 200 x 160 mm
M: 275 x 217 mm
S: 210 x 169 mm
M: 338 x 219 mm
L: 430 x 287 mm
 Erinevad versioonid S suurust on saadaval nii Bluetoothiga kui ka ilma Draw, Art, Photo, Comic, 3D Tavaline, Paper
 Nupud graafikalaua peal 4, seadistatavad  4, seadistatavad  8 + puutering
 Puutetundlikkus (sõrmedega) Ei ole Photo, Art ja 3D versioonid on puutetundlikud multi-touch
Draw ja Comic versioonid ei ole puutetundlikud
 Jah, multi-touch
 Juhtmevaba ühenduvus Jah, Bluetooth 4.2  Juurde ostetav WiFi moodul  Integreeritud Bluetooth-ühenduvus
Lahutusvõime ? 2540 lpi 5080 lpi
Andmeedastus ? 133 punkti/sekundis ?
 Puutepliiats Wacom Pen 4K  Intuos Pen  Intuos Pro Pen
 Pliiatsi täpsus ? ±0,5 mm ?
 Pliiatsi surveastmed 4096  2048. Kustutajat pole  8192 (pliiatsil ja kustutajal)
 Pliiatsi kaldetundlikkus  –  ± 60 astet
 Pliiatsialus Eraldi alust ei ole. Pliiatsiotsi saab hoiustada pllatsi sees.  –  Jah

 

Wacom Intuos M graafikalaua tootefotod

Wacom Intuos S graafikalaua tootefotod

Wacom Intuos S (ilma Bluetoothita) graafikalaua tootefotod

The post Uued Wacom Intuos graafikalauad toovad juhtmevabaduse, täpsema puutepliiatsi ja paindlikuma tarkvaravaliku appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10