Sotsiaalmeediasse sisu loojate rõõmuks on meie foto- ja videotehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus nüüd laenutamiseks saadaval DJI Mic Mini juhtmevaba mikrofonisüsteem.
See rendikomplekti sisaldab kahte ülipisikest saatja-mikrofoni, ühte vastuvõtjat, laadimiskarpi, nelja tuulekaitset (kaks musta ja kaks halli), kahte magnetit ja USB-C otsikut vastuvõtja ühendamiseks nutiseadmega. Lisaks on olemas ka 3,5mm kaabel kaamera ühendamiseks, USB kaabel laadimiseks ning ka vutlar/kott, kus kõiki neid vidinaid hoiustada.
Vaatamata selle komplekti kompaktsusele pakub Mic Mini üllatavalt head akukestvust. Täislaetud saatjast võid oodata tervelt kuni 11,5h tööaega ning vastuvõtjast kuni 10,5h tööaega, mis on rohkem kui piisav terve päeva jagu filmimiseks. Mängu tuleb veel lisaks laadimiskarp, mis võimaldab 5-minutilise kiirlaadimise abil 1h kasutusaega juurde saada.
Parima helikvaliteedi tagamiseks pakub Mic Mini ka tervelt 400-meetrist tööraadiust ning mürarohkete asukohtade jaoks on mikrofonid varustatud kaheastmelise mürasummutusega.
Ja nagu ikka, kui see DJI Mic Mini rendikomplekt Sulle väga meeldima hakkab, siis kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist teeme tutika Mic Mini kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.
Tutvu lähemalt:
Kogu Photopointi fototehnika rendi valik ja hinnad »
Osta DJI Mic Mini süsteem endale päriseks »
Jaagup Tuisk astus ka meie juurest läbi ja käis DJI Mic Mini mikrofonisüsteemiga Tallinna tänavatel inimesi intervjueerimas. Muide, ta oli väga positiivselt üllatunud, et nii väikesed mikrid suutsid väga kvaliteetset soundi pakkuda.
View this post on Instagram
Fototehnika rentija meelespea:
- Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
- renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
- makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
- tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
- fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
- Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
- kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.
(5)
The post Proovi järele – DJI Mic Mini on rentimiseks saadaval nii Tartus kui Tallinnas appeared first on Photopointi ajaveeb.
Enamus meist fotograafidest alustasid oma digikaamerate teekonda just poolkaader sensoriga aparaatidest – minu jaoks oli see Canon EOS 80D.
Ma valetaksin kui ma ütleksin, et ma ei igatse aegajalt selle kaameraga pildistamist, kuid samas tean, et sellel kaameral oli ikkagi omajagu puuduseid, mis tegi uuemale hübriidkaamerale üle mineku mingi hetk lihtsalt paratamatuks.
Tänapäeval on aga lood pisut teistsugused ning kaameratootjad on hakanud looma poolkaader hübriidkaameraid, mis on nii algaja- kui ka rahakotisõbralikud, kuid suudavad Sind teenida isegi hilisematel aastatel, kui oled juba edasiarenenud.
See tähendab, et peale fotograafia käppa saamist ei pea Sa hakkama uue investeeringu peale mõtlema ja võid jätkata oma tööd sama masinaga edasi.
Sinna kategooriasse kuulub minu meelest ka hiljuti müügile jõudnud Nikon Z50 II, mille seest leiad omadusi nii vanematelt mudelitelt kui ka Nikoni viietuhande euroselt Z9 lipulaevalt, mis teevad Z50 II mudelist eriti võimeka ent mõistliku hinnaga kaaslase.
Selle kaamera väljatulek püüdis nii mõnegi fotograafi tähelepanu, kaasarvatud minu, mistõttu haarasin Photopointi laost Nikon Z50 II + 16-50mm komplekti, et sellega lähemalt tutvuda ja seda ka Sulle tutvustada.
Mida kujutab endast uue põlvkonna Nikon Z50?
Esmaselt paistis mulle Z50 II puhul silma selle “nikonilikum” disain, kui võrrelda seda nüüd esimese põlvkonna mudeliga. Lisaks Nikoni ikoonilisele punasele joonele, mis jookseb mööda käepide, on kaameral nüüd ka “Z” sümbol kere peal, mis tähistab nende hübriidkaamerate seeriat.
Käes hoides on sellel pisut rohkem raskust juures, võrreldes samas hinnaklassis olevate konkurentidega nagu nt. Fujifilm X-M5 ja Sony ZV-E10 II. Ma ei üldse imesta ka, sest vastupidavus on alati olnud Nikoni üks tugevamaid külgi.
Komplektis olev kit-objektiiv, Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR, on minu meelest täpselt paras Z50 II jaoks ning on käes hoides mõnusalt tasakaalukas – pole liialt raske, et igapäevaselt kaasas tassida ning pole liialt kerge, et kahtleksid kaamera vastupidavuses.
Nikon Z50 II kere kaalub 550 grammi (koos aku ja mälukaardiga).
Füüsilisi nuppe ja juhtkettaid on Nikon väga lahkelt kaamerale toppinud. Mina lugesin kokku 18 erinevat füüsilist nuppu kogu kaamera peale, mida on kohati rohkem, kui isegi mõnel professionaalsel hübriidkaameral. Juhtrulliku leiad nii kaamera tagant kui ka käepideme eest, tehes manuaalsel režiimil parameetrite muutmise eriti kergeks.
Foto- ja videorežiimi vahel valimiseks on “PSAM” ketta kõrval ka väga meeldiv lüliti, millega hõlpsasti kahe režiimi vahel liikuda. Selle omaduse üle olen ma isegi pisut kade, kuna minu Sony a7 IV hübriidkaameral on selle lüliti juures miskipärast valikus ka aegluubis režiim, mistõttu pead Sa väga ettevaatlikult seda lülitit sättima, et Sa kogemata vale režiimi peale ei läheks.
Hõlpsat viisi videorežiimile lülitamiseks läheb Sul antud kaameral kohe kindlalt vaja, sest uue generatsiooni Z50 II mudelil on videograafiale küllaltki palju rõhku pandud.
Nüüd on Sul võimalik kaamerasiseselt salvestada 4K resolutsioonis 60 kaadrit/sek videoid ning seda veel rikkalikkude 10-bit värvidega ja soovi korral N-Log profiiliga, mida kasutavad eelkõige professionaalid, et videost rohkem dünaamilist ulatust välja pigistada. 4K/60p salvestuste puhul tuleb aga arvestada, et lisaks poolkaader sensori lõikefaktorile lisandub salvestusele veel 1,5-kordne lisalõikefaktor.
Ning et videote filmimine pisut lihtsamaks teha, on lõpuks ka Nikon liikunud pööratava ekraani peale, mis on minu meelest kõige sobilikum variant hübriidkaamerale, mis on mõeldud nii foto- kui ka video otstarbeks.
Nikon Z50 II puutetundlik ekraan on nüüd ka törtsu võrra suurem võrreldes oma eelkäijaga ehk 3-tollise ekraani asemel on nüüd 3,2 tolli.
Lisaks täiustustele ekraanis on Nikon Z50 II OLED pildiotsija nüüd kaks korda eredam kui oma eelkäijal!
Videograafide rõõmuks on Z50 II kaamera küljel ka kõik tähtsamad pesad olemas, mida filmimiseks vaja võiks minna. Sinna hulka kuulub siis 3,5mm sisend, 3,5mm väljund, microHDMI väljund ning USB-C ühendus. Nendest viimast saad kasutada kaamera laadimiseks, andmeedastuseks ning kusjuures ka veebikaamera funktsiooni kasutamiseks.
Nikoni sõnul on Z50 II nende esimene kaameramudel, mis toetab veebikaamera funktsiooni ilma “Nikon Webcam Utility” tarkvara allalaadimiseta, mida tahtsin muidugi ka ise proovile panna oma sülearvutiga – kahjuks, selle funktsiooni kasutamine minul ei õnnestunud.
Midagi vahvat ka fotograafide jaoks on sisseehitatud välk, mis hüppab kaamera pealt välja, kui lükkad pildiotsija juures olevat lülitit. Tegu pole küll just maailma eredama välguga, kuid võib siiski hämaras pildistades suureks abiliseks osutuda.
Sisseehitatud välku saad kasutada nii automaatsel (TTL) kui ka manuaalsel (M) režiimil. Manuaalrežiimis saad välgu tugevust muuta 1/1 kuni 1/32 vahel. Kõikidele nendele sätetele pääsed ligi kaameramenüü “Flash control” alt.
Viimasena tooksin välja kahtlemata selle kaamera suurima täiustuse, milleks on keres peituv EXPEED 7 pildiprotsessor – see sama, mida kasutavad nii Nikon Z6 III, Z8 kui ka isegi lipulaev Z9 täiskaader hübriidkaamera. Ning mis on nende kolme kaamera vahel ühist? Ülikiire ja -täpne autofookus, mille on nüüd ka Z50 II omale pärinud.
Nii palju kui ma seda testida sain, siis autofookus paistis tõesti rohkem “kleepuvam” olevat, kui varasemad Nikon hübriidkaamerad ning eriti avaldas mulle muljet 3D jälgimise autofookus.
Samuti meeldis mulle, et subjektituvastuse all on ka automaatne variant, mis püüab ise aru saada, mis subjektiga tegu on. Sony kaamerate seas leiad hetkeseisuga sellise funktsiooni ainult nende kõige uuemast Sony a1 II lipulaevast – ja Nikon paneb selle tuimalt ühe oma kõige odavamasse kaamerasse… vot, nii.
Lõpetuseks
See kaamera avaldas mulle kõvasti muljet. Kuigi väljast võib see paista kui tavalise hobifotograafi kaamerana, siis selle sees peituv tehnoloogia teeb sellest väga asjaliku aparaadi, mida ma ei oleks osanud Nikonilt oodata eriti sellises hinnaklassis.
Kui oled endale uut hübriidkaamerat otsimas, olgu Sa siis hetkel veel kasutamas oma vana peegelkaamerat või äkki otsidki omale esimest kaamerat, siis Nikon Z50 II on üks parimaid variante, mida julgeksin soovitada nii lugejale kui ka oma lähedasele sõbrale.
Kui ma alustaksin alles täna fotograafiaga, siis Z50 II oleks see kaamera, mille ma omale ostaks!
Telli uue põlvkonna Nikon Z50 II hübriidkaamera »
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Nikoni fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(34)
The post Karbist välja: Nikon Z50 II poolkaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
Alates 2020. aastast ehk iPhone 12 seeriast on Apple nutitelefonide kasutajad saanud nautida magnetitega süsteemi nimega “MagSafe”. See tagab kiireks juhtmevabaks laadimiseks õige joonduse ja telefoni tagaküljele saab nõnda kinnitada erinevaid magnetilisi tarvikuid.
Seda võimalust kasutas loomulikult ära ka innovatiivste kinnitustarvikute tootja JOBY, kelle valikus on olemas just MagSafe süsteemi omavatele seadmetele loodud statiiviadapter, statiivikomplekt ja telefonihoidik.
Joby GripTight Wall Mount, Joby GripTight GorillaPod MagSafe & Joby GripTight Mount MagSafe
Joby GripTight GorillaPod MagSafe komplekt koosneb MagSafe magnetitega telefoniadapterist ning GorillaPod statiivist, mis kokku võimaldab mugavalt videosid vaadata, telefoniga pildistada, videot salvestada ja videokõnesid teha.
Muide punti kuuluv Joby GripTight Mount MagSafe telefoni statiiviadapter on müügil ka eraldi ja seda saab pöörata 360° ning sellel on universaalne 1/4″ keere statiivile kinnitamiseks.
Joby GripTight Wall Mount MagSafe on põnev telefonihoidik, mille abil saad iPhone 12 või uuemate mudelite telefone kinnitada ükskõik millise tasase ja sileda pinna külge, et teha kiiresti ja lihtsalt videosid.
Veega loputamine taastab hoidiku kleepuvuse ja sellel on ka integreeritud kaabliorganiseerija.
Telli sobiv JOBY MagSafe tarvik mugavalt veebikaubamajast koju või pakiautomaati ››
Joby Vert
Funktsionaalne Joby Vert L-kujuline kiikinnitusplaat sobib ideaalselt neile, kes kasutavad igapäevaseks vlogimiseks hübriidkaameraid.
See ühendub otse GorillaPod 3K Pro kuulpea külge ning selle vertikaalküljel on 1/4″ keere, mille kaudu saab selle kinnitada ka teiste statiivipeade külge.
Tahad veel tarvikuid kinnitada? Pole probleemi, sest Joby Vert on varustatud ka cold shoe kinnitusega LED valgusti nagu Beamo või Beamo Mini või mikrofoni jaoks. Lisaks on kinnitusel ka loodid mõlemal küljel, et kadreerimine oleks eriti lihtne ja mugav.
Pista Joby Vert kiirkinnitusplaat ostukorvi ja telli koju kätte ››
JOBY on üle maailma tuntud ja tunnustatud bränd, kes usub, et suurepärane disain algab kasutajakesksest lähenemisest, on funktsionaalne, kuid samas mänguline ning parandab inimeste elu. Alates 2017. aastast kuulub JOBY suurde “The Vitec Group” konserni, kuhu kuuluvad sealhulgas ka Lowepro, Manfrotto, Gitzo jt brändid.
Kogu JOBY tootevaliku leiad mugavalt ühe klõpsuga Photopointi veebikaubamajast ››
Photopoint on JOBY ametlik partner ja maaletooja nii Eestis, Lätis kui Leedus.
(245)
The post Joby GripTight MagSafe ja Joby Vert tarvikud muudavad sisu loomise eriti mugavaks appeared first on Photopointi ajaveeb.
Samyang avardas Canon RF-S hübriidkaamerate omanike pildistamisvõimalusi ja tõi müügile esimese ülilainurkobjektiivi sellele kaamerasüsteemile. Loomulikult on selleks maastiku ja öötaeva pildistajate seas populaarne Samyang AF 12mm f/2.
Kompaktne, kerge ja valgusjõuline objektiiv pakub fotograafidele laia vaatevälja, mis sobib eriti hästi maastike, tänavafotode, arhitektuuri ja astrofotode jäädvustamiseks.
Siiani Sony ja Fujifilmi kasutajatele rõõmu pakkunud AF 12mm f/2 kaalub vaid 213 grammi ning eendub kaamerast ainult 57 mm – ideaalne täiendus reisiselli fotokotti.
Hoolimata minimalistlikest mõõtmetest on tegemist siiski eeskujuliku pildikvaliteediga objektiiviga.
- Optiline tipptase. AF 12mm F2 RF-S objektiivist leiame 12 läätse, mis on jagatud 10 gruppi. Neist kolm on eriti madala dispersiooniga (ED) ja kaks asfäärilist (1 H-ASP, 1 ASP), mis tagavad kristallselged ja servast servani teravad pildid. Moonutused ja kromaatiline aberratsioon on viidud miinimumini.
- Valgusjõuline 2.0 ava. Suur avaarv võimaldab hoida kaamera tundlikkuse madalal ning minimaalne fookuskaugus 0,2 m võimaldab luua esiplaani ja tausta dünaamilisi kompositsioone.
- Täiustatud autofookus. Autofookussüsteem on kiire ja vaikne nii fotode kui videote jäädvustamiseks. Vajadusel saate selle AF/MF lülitist välja lülitada.
- Loodud seiklusteks. Vastupidava konstruktsiooniga ning tihenditega kaitseks ilmastikumõjude, kerge vihma, lume ja tolmu eest. Samyangile iseloomulik punane rõngas lisab funktsionaalsusele stiili.
Samyang AF 12mm f/2.0 RF-S on elegantse mattmusta pinnaviimistlusega ning lisaks punasele värvirõngale leiame selle küljelt uuendusena AF-MF lüliti. Objektiiv on disainitud ideaalselt kokku sobima Canoni APS-C mõõdus sensoriga RF-S kaameratega nii esteetiliselt kui ka funktsionaalselt.
Telli Samyang AF 12mm f/2 oma Canon hübriidkaamera ette kohe ära ›
Juhul, kui Sul kohe piisavalt vabasid vahendeid, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››
(2)
The post Ülipopulaarne Samyang 12 mm f/2 nüüd müügil ka RF-S kaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.
Uues ja ka Photopointis müügil olevas Samyang AF 35 mm f/1.4 P FE objektiivis on ideaalselt ühendatud kompaktsus ja funktsionaalsus, mis pakub suurepärast pildikvaliteeti nii professionaalidele kui ka entusiastidele.
Sony täiskaader hübriidkaamerate ette loodud AF 35mm f/1.4 P FE kaalub vaid 470 grammi ja on seega hetkel kõige kergem 35 mm f/1.4 objektiiv, mis sobib Sony E-bajonetile.
Tänu kompaktsusele sobib see objektiiv suurepäraselt ka kõige väiksemate Sony α-seeria ning ZV-E1 mudelitega ning kasutusmugavust nii reisidel kui ka igapäevasel pildistamisel osatakse hinnata.
Vaatamata kergusele ja kompaktsusele pakub objektiiv märkimisväärset optilist kvaliteeti, säilitades kõrge lahutusvõime isegi maksimaalse f/1.4 ava korral.
Pildi loovad 12 läätse, mis on jagatud 10 grupiks ning neist kolm on asfäärilised, üks HR ja üks LD lääts. Nende kasutamine võimaldab saavutada tipptasemel selguse, teravuse ja minimaalsed moonutused.
Lisaks vähendab Samyangi välja arendatud katete kasutamine läätsedel peegeldusi ja halosid, aidates täiendavalt kaasa suurepärase pildikvaliteedi saavutamisele.
Videograafide jaoks on oluline mainida, et focus breathing on sellel objektiivil eeskujulikult kontrolli alla saadud ning seetõttu on üleminekud fookuse muutmisel loomulikud. See omadus suurendab koos kiire ja täpse autofookusega objektiivi universaalsust nii foto- kui videotöös.
Et võttepäev mööduks tõrgeteta, siis on Samyang AF 35 mm f/1.4 P FE objektiivil viies kriitilises kohas ilmastikukindlust andvad tihendid, mis pakuvad kaitset tolmu, kerge vihma ning üldisemalt keeruliste ilmastikuolude eest.
Muudetud mikromustriga kummeeritud fookusrõngas ja objektiivi matt pinnaviimistlus parandavad käsitsetavust ja esteetikat. Lisatud USB-port võimaldab senisest lihtsamat püsivara uuendamist ning objektiivi seadistamist. Nii ühildub see ka tulevikus loodavate kaameratehnoloogiatega.
Telli Samyang AF 35mm f/1.4 P oma Sonyle kohe ära ›
Juhul, kui Sul kohe piisavalt vabasid vahendeid, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››
(23)
The post Uskumatult kerge Samyang AF 35mm f/1.4 P FE pakub suurepärast eraldusvõimet appeared first on Photopointi ajaveeb.