Kui Sul on Sony või Nikon täiskaader hübriidkaamera ning oled mõelnud makroobjektiivi ostmise peale, siis tõenäoliselt on Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD sulle kasvõi korra silma jäänud.
Isiklikult olen alati näinud makroobjektiive mitte ainult selle ühe kasutusala vaatepunktist, vaid ka laiemalt ja seetõttu otsustasin selle ise Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil proovile panna.
Oma laenutusperioodi ajal tegin peamiselt portree- ning makropilte. Objektiivi taga oli kaameraks mind pea 6 aastat ustavalt teeninud Sony a7 III. Väikese spoilerina võin kohe avaldada, et arvestades objektiivi hinda (alates 599€), siis on selle raha eest kvaliteeti ikka päris palju.
Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD äratuntav disain
Tamron on järjest laiendamas ja uuendmas oma Di III seeria objektiivide valikut. Olles juba nii mõnegagi kokku puutunud, siis on varasemast mul ka hea kogemus all ning sellest tulenevalt ka teatud ootused.
Kuigi konkreetselt Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD mudelit hoidsin käes esimest korda, siis ikkagi oli tunne nagu oleksin seda juba mõnda aega omanud. Seega kui Sul on juba mõni uuem “Tamron Di III” objektiiv, siis on hea meel tõdeda, et käetunnetus on täpselt sama.
Seda oli väga mugav kasutada ja minul ei tekkinud kordagi tunnet, et tegemist oleks mingi suvalise odavama hiinaka objektiiviga.
Muide, see objektiiv kasutab “Tamron Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab seda USB-C kaabli abil ühendada arvutiga. Tänu sellele saad ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada.
Peale üldise ehituskvaliteedi on sellel ka äratuntav 67-millimeetrine filtrikeere, mida omavad põhimõtteliselt kõik uuemad Tamron objektiivid.
Sellist läbimõeldud disaini on väga meeldiv näha ja annab märku, kuidas Tamron suuremas pildis näeb kasutajate vajadusi. Nii ka kõnealuse 90mm DI VXD makroobjektiiviga, kuigi peab tõdema, et teatud fookuskauguste juures ei pruugi see tähendada kõige paremat ava.
Kus Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD särab?
Mina nägin Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD objektiivil kahte olulist külge: portree- ja makrofotograafia.
Portreed just selle fookuskauguse pärast, sest omades oma kaamerakotis ühte 85mm f/1.4 objektiivi, siis isiklikult oli väga mugav selle peale ajutiselt üle minna.
Prooviperioodi ajal käisin teadlikult ringi sellise pilguga ja mõttega oma peas, et “millest ma võiks nüüd makropilti proovida püüda”. Teisi hetki ma pildistama ei läinudki ning need, mida proovisin, nendega sai objektiiv ülimalt hästi hakkama.
Olen tõesti väga meeldivalt üllatunud, kuidas see minuga sammu pidas ja järjest rohkem üllatas. Kokkupuude makrofotograafiaga on mul senini olnud minimaalne ja sellepärast ei olnud erilist tunnetust, kui lähedale minna saan. Tegin ühe pildi ära, proovisin veel lähemale minna, ikka teravustas pildi kenasti ära. Ja nii mitu korda!
Sama juhtus ka näiteks inimese silma lähedalt pildistades, millest sai kergelt humoorikas vahepala.
Mida ma kokkuvõttes arvan?
Kui vaadata pelgalt numbreid, siis juba seal teeb Tamron oma konkurentidele ära. Panin paberil sellega kõrvuti näiteks Sony FE 90mm f/2,8 Macro G OSS ning Sigma 105mm f2,8 DG DN Macro Art. Kõik need 3 on sama avaga ja 1:1 makrosuhtega, aga on kaks olulist asja, mille vastu Sony ja Sigma ei saa.
Tamronil on esiteks kõige odavam hinnasilt ning teiseks saab sellega minna objektile kõige lähemale, nimelt 23 cm. Sigmal on selleks numbriks 29,5 cm (samas ka pisut kõrgem fookuskaugus) ning Sonyl 28 cm. Kui juttu on makrofotograafiast, siis 23 cm on küllaltki ülekaalukas võit. Kui mina valiks endale makroobjektiivi, siis hetke turuseisuga just Tamroni.
Photopointi veebikaubamajas ning esinduskauplustes on Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD saadaval nii Sony E kui Nikon Z bajonetiga täiskaader hübriidkaameratele.
Kui soovid seda enne ostmist ka ise proovida, siis saab seda rentida nii Tallinnas, Rocca Al Mare keskuse kui Tartus, Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusest (psst..selle objektiivi laenutamine on 20% soodsam, kui ütled teenindajale salasõna: “TAMRON”).
Astu maailma, kus igal piisal on lugu ja telli Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD »
Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või ivaphoto.ee
Tutvu lisaks:
- Karbist välja: Karbist välja: Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD Sony ja Nikon hübriidkaameratele ››
Kui makrofotograafia Sind paelub, siis tõsisemalt saad sellega tutvust teha ja nippe õppida Eesti kõige suuremas fotograafia-alases õpikkonnas fotokursus.ee, mille kursuste hulgas on olemas Eesti makrofoto guru Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia” e-kursus.
(5)
The post #photopoint_rent: Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD aitab maailma näha teise pilguga appeared first on Photopointi ajaveeb.
Tänavu juba 75. juubeliaastat tähistav Jaapani optikatootja Tamron on lõpuks valmis saanud oma populaarse 17-28mm f/2.8 Di III RXD järglase ehk augustikuu jooksul jõuab müügile Tamron 16–30mm f/2.8 Di III VXD G2.
See ülilainurk-suumobjektiiv sobib Sony ja Nikon täiskaader hübriidkaamerate ette ning on loodud nii fotograafidele kui ka videograafidele, kes hindavad kvaliteeti, kompaktsust ja mitmekülgsust.
Tamron 16-30mm f/2.8 Di III VXD G2 – milline on selle võimekus?
Uus Tamron 16–30mm f/2.8 Di III VXD G2 pakub laiemat fookusvahemikku kui selle eelkäija 17–28mm f/2.8 RXD. See muudab selle ideaalseks maastiku-, arhitektuuri- ja reisifotograafiaks. Selle pidev f/2.8 ava kogu suumivahemikus annab suurepärase valgusjõudluse ka hämarates tingimustes.
Tunnustatud Tamroni VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor tagab kiire ja vaikse autofookuse, mis on eriti oluline videograafidele ja liikuvate objektide pildistajatele. Objektiivi minimaalne teravustamiskaugus on vaid 19 cm, võimaldades luua loomingulisi lähivõtteid.
Objektiiv on kompaktne ja kerge, kaaludes vaid 440 g (E-mount) – 450 g (Z-mount) ning olles 104 mm pikk. Selle 67 mm filtrikeere võimaldab kasutada standardseid filtreid, mis on kooskõlas teiste Tamroni G2-seeria objektiividega. Ilmastikukindel konstruktsioon ja fluoriiniga kaetud esilääts pakuvad kaitset tolmu, niiskuse ja sõrmejälgede eest.
TAMRON Lens Utility tarkvara
Loomulikult kasutab Tamron 16–30mm f/2.8 Di III VXD G2 muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvuti või Android seadmega.
Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.
Esmase info pealt tundub, et Tamron 16–30mm f/2.8 Di III VXD G2 on suurepärane täiendus Sinu fotokotti, kui otsid kvaliteetset ja mitmekülgset lainurkobjektiivi, mis oleks taskukohases hinnaklassis.
Muuhulgas soovitame teha eeltellimuse, et olla eelisjärjekorras, kes selle Eestisse jõudes omale kohe kätte saavad, sest Tamroni poolt on juba info, et eeldatav nõudlus ületab tootmise suutlikuse.
Eeltelli Tamron 16-30mm f/2.8 Di III VXD G2 ja avasta uut perspektiivi »
Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):
- Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Nikon & Sony)
- Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD (Sony)
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony)
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)
- Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD (Sony)
- Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD (Sony, Nikon & Fujifilm)
- Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD (Canon, Sony & Fujifilm)
- Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD (Sony & Nikon)
- Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 (Sony ja Nikon)
- Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Sony & Nikon)
- Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD (Sony)
- Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD (Sony)
- Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Sony)
- Tamron 28-300mm/4-7,1 Di III VC VXD (Sony)
- Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD (Sony & Nikon)
- Tamron 16–30mm f/2.8 Di III VXD G2 (Sony & Nikon)
PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›
Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(12)
The post Kaua oodatud Tamron 16–30mm f/2.8 Di III VXD G2 avab uued perspektiivid appeared first on Photopointi ajaveeb.
OM System hübriidkaamerate fännidele on häid uudiseid, sest müügile on saabumas uuenduskuuri läbinud OM-5 Mark II, mis on loodud aktiivsetele loodusfotograafidele ja seiklejatele.
Mida uut OM System OM-5 Mark II kaasa toob?
Võrreldes varasema generatsiooniga on OM System OM-5 Mark II mudel saanud pealtnäha lihtsad, kuid siiski elukvaliteeti parandavad uuendused. Sellel on uus ergonoomilisem käepide ja lisati USB-C liides, mis muudab ka akude laadimise lihtsamaks. Reisisellidele on see hea uudis, sest tõenäoliselt on Sul juba kotis mõni kaabel olemas ja ei pea eraldi akulaadijat kaasa vedama.
Nii nagu esimesel põlvkonnal, siis on ka uuemale kerele IP53 klassifikatsiooniga, mis teeb selle külmumis- ja pritsmekindlaks. Väga tugeva vihma käes pole sellega soovitatav pildistada, kuid siiski toob meelerahu teadmine, et tolm ja veepritsmed kaamerat ei heiduta.
Kindlasti peab ka objektiivi valides silmas pidama, et sellelgi oleks ilmastikukindluse märgis. Vastasel juhul võib tänu halvale ilmale tolm või veepiisad sattuda kohtadesse, kus need olla ei tohiks.
Selle kerge hübriidkaamera sees olev 20,4-megapiksline Four Thirds Live MOS sensor, TruePic IX pildiprotsessor ja mitmed “loovad tööriistad” on tugevaks eeliseks nii mõnegi konkurendi ees.
Live ND funktsioon tekitab illusiooni nagu oleks kaameral ees ND filter (ND2-16). Seda saab ära kasutada näiteks liikuva vee “siledaks” tegemisel. High-res shot abil saab kasvõi käest pildistades teha kõrgema resolutsiooniga pilte (50 MP kuni 80 MP), mis annab töötluses palju rohkem paindlikkust.
Automaatne focus stacking teeb macropiltide tegemise lihtsamaks, multiple exposure võimaldab teha kunstilisi katsetusi. Kõik need põnevad funktsioonid on ühe nupuvajutuse kaugusel.
Ööfotograafia loovuse uus tase
Öisel ajal tähistaeva pildistamisel on alati suur väljakutse, et kuidas fookust paika seada. Siinkohal tuleb appi Starry Sky AF funktsioon ning paneb automaatselt fookuse tähe peale, et teravad pildid oleks garanteeritud.
Live composite lisab pildile juurde ainult uue valguse ning sellega saab mängleva kergusega teha valgusmaalinguid, mille abil sünnivad alati pilkupüüdvad fotod. Night vision mode aitab öises pimeduses Sinu silmi hoida.
Arvestades kaamera kompaktsust ja selle läbimõeldud disaini, siis sobib OM System OM-5 Mark II väga hästi just reisihuvilistele ja matkajatele.
Nii hallis kui mustas värvitoonis OM System OM-5 Mark II jõuab peagi müügile ka Photopointi esinduskauplustesse, aga need on juba eeltellimiseks saadaval ka veebikaubamajas.
Eeltelli OM System OM-5 Mark II endale kohe ära »
Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on OM System (eelnevalt Olympus) ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(4)
The post Kui elu on seiklus, siis OM System OM-5 Mark II peab Sul kaasas olema appeared first on Photopointi ajaveeb.
Kodak PixPro FZ45 on pisike kompaktkaamera, mis poeb vaikselt su kotti või taskusse ja jäädvustab kõik – olgu selleks vanaema sünnipäev, suvelõpu telkimine või puhkus välismaal.
See digikaamera on pisike ja kerge – töötab kõigest 2 x AA patareidega ning mahub vabalt taskusse või väiksemasse käekotti. PixPro FZ45 sees peitub 16-megapiksline sensor ja 4x optiline suum, mis ei tõmba küll profitasemel piltnike suud ammuli, aga perepuhkuse või klassiekskursiooni jäädvustamiseks on see enam kui piisav.
Lisaks fotodele on sellega võimalus jäädvustada ka Full-HD (1920 × 1080) videot, mis on täiesti arvestatav kvaliteet ja “one-touch” video nupp muudab salvestamise eriti mugavaks.
Kodak PixPro FZ45 on varustatud 2,7-tollise LCD-ekraaniga, mis on piisav, et pildid kohe ülevaadata. Plussiks on ka mitmed stseenirežiimid, mis aitavad automaatselt valgust ja säritust sättida nii et sa ei peaks nagu fototeooria eksamiks valmistuma.
Tuleb tunnistada, et pimedas võib PixPro FZ45 veidi hätta jääda, sest ISO tundlikkus pole just ulmeline ja välklamp on küll abiks, aga Hollywoodi tulemusi sellega taga ei aja.
See Kodak PixPro FZ45 ei konkureeri profikaameratega ja see ei soovigi seda teha, vaid PixPro FZ45 annab võimaluse teha samm fotograafiamaailma ilma liigse investeeringuta. See on saadaval nii punases kui mustas värvitoonis – suurepärane kingiidee!
Telli Kodak PixPro FZ45 mugavalt veebist või osta esinduskauplustest ››
Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
(8)
The post Kodak PixPro FZ45 on tore kaaslane igapäevahetkede jäädvustamiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.
Aeg on teha järgmine samm ja tuua oma vana töökorras peegel- või hübriidkaamera meile, sest nii on OM System OM-3 lausa 250€ soodsam!
Miks just OM System OM-3 hübriidkaamera?
Tänu oma oldschool välimusele ja tänapäevasele tehnoloogiale on OM System OM-3 üle maailma kujunenud paljude meeliskaameraks ja muuhulgas on see TIPA poolt valitud 2025. aasta parimaks “Micro Four Thirds” kaameraks.
Antud hübriidkaamera südameks on OM-1 Mark II lipulaevaga jagatav 20,4-megapiksline tagavalgustusega virnastatud (stacked) sensor, mis lisaks kvaliteetsetele fotodele on suuteline filmima ka 4K 60 kaadrit/sek videoid.
Selles on Wi-Fi ja Bluetooth, erinevad filmilike värvide ja mustvalgete profiilidega pildistusrežiimid ning lausa 120 kaadrit sekundis pildistamine või 4K 60p videovõimekus.
Lisaks peidab see väike kere endas ka loovust ergutavaid üllatusi – slow motion, time lapse ja sisseehitatud Live GND funktsioon, mis matkib ND-filtrite efekti. Mänguruumi on rohkem kui küll ja kõik see mahub Su taskusse!
OM System on muuhulgas tuntud ka oma kaamerate vastupidavuse poolest ning OM-3 ei ole siinkohal sugugi erand. Selle kere on loodud magneesiumsulamist ning on IP53 klassifikatsiooniga, mis teeb selle külmumis- ja pritsmekindlaks ning on võimeline töötama kuni -10°C külmakraadidega – eriti oluline omadus meie jaoks Eestis.
Olgu sul plaanis kiire linnatiir või mõnus rännak mitmeks nädalaks – see OM System OM-3 on alati valmis hetki parimas foto- ja videpildis jäädvustama.
Telli OM System OM-3 ja loo täiesti uue kvaliteediga »
*Tagasi toodava peegel- või hübriidkaamera tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras ja seerianumber peab olema loetav.
NB! Superdiili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised.
Photopoint on OM System (eelnevalt Olympus) ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Kampaania kestab 19. juuni – 17. august 2025. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(31)
The post Saada vana digikaamera pensionile ja võta kasutusele OM System OM-3 appeared first on Photopointi ajaveeb.