Tamroni makrofoto konkursi publiku lemmik on selgunud.

Snäpi kasutajatele meeldis kõige enam foto nimega "Peeglike, peeglike..." Selle foto autor (snäpikasutaja aimars108) saab enese käsutusse 200 euro eest kaupa Photopointist. Aitäh kõigile, kes Tamroni makrofotokonkursil osalesid ning pilte hindasid. Kohtume järgmisel suvel.

Aeg on kuulutada välja Tamroni Makrofoto konkursi esikolmik ning jagada välja auhinnad - 1500, 1000 ja 500 euro väärtuses Tamroni tooteid.

Konkursile laekunud 1297 foto seast asus nädala eest paremaid välja sõeluma kolmest fotograafist koosnev žürii, koosseisus: Urmas Tartes, Jaak Põder ja Tõnu Ling. Esimeses hindamisetapis valis iga žüriiliige välja kõigi konkursile laekunud tööde seast välja 15 paremat. Seejärel andsid liikmed oma väljavalituile hinded 15 palli süsteemis. Niiviisi kogunenud hinnete kokku arvutamise teel sai kõige enam punkte Tarmo Annoki foto nimega „Kosmos“. Sellele pildile kuulub esikoht, Tamroni makrofoto 2011 tiitel ning 1500 euro väärtuses Tamroni tooteid Photopointist.

Esikohale tulnud piti aitas lahti mõtestada Urmas Tartes: "Pildil on (akna?)klaasile kogunenud surusääsed ja puruvanad - valgustatud maheda kollase valgusega. Nii hakkavad putukad tumedal taustal tähtedena särama. Pildiallkiri "Kosmos" kirjeldab hästi meie suhet putukate maailmaga, mis on sama mõõtmatu, kui päris tähtedega kosmos.  Maailm meie ümber pakub fotograafile pidevalt selliseid vahvaid momente, kus tavapärased objektid hakkavad lisaks iseendile rääkima ka mõnda teist lugu. Oska vaid kaameraga õigel ajal õiges kohas olla. Selle pildi autoril on see õnnestunud."

Teisele kohale rebis ennast foto nimega „Meduus“. Tõnu Ling`i sõnul eristus see pilt teistest oma lihtsa, kuid sobiva kompositsiooniga. Pilti vaadates võib tajuda meduusi liikumist, mis tõstab selle lähivõtte teiste konkursile esitatud staatiliste makropiltide seast hästi esile. Meduusipildi autoriks on Signe Nõmmik, kes võib nüüd endale valida 1000 euro väärtuses Tamroni tooteid.

Tamroni Makrofoto konkursi kolmas koht kuulub fotole nimega „Jäääär“. Urmas Tartesele meeldis "Jäääär" eelkõige kui pilt, mis tehtud tavalisena näivast objektist erilisel viisil. "Jääääre pildil on pildistatud jääkristalle, mis helgivad salapäraselt erinevates toonides. Miniatuurne maailm omandab äkitselt hoopis teistsugused dimensioonid. Püstised kristallid moodustavad otsekui tugeva müüri, mis samas on habras - seda näitab murdunud kristallide au ja üks viltune kristallsammas.  Nii on pildis koos ühtaegu koos tugevus ja haprus. Tasakaalu ja tasakaalutuse lugu räägivad muidu rangelt horisontaalne kristallide rida, mille staatikat lõhuvad tühimik ja kaldus heledam kristall. On see heledam kristall väljapääs sumbunud olekust või on ta meile kõigile vajaliku rahu lõhkuja?"

Tamron Eesti ja Snap.ee veebileht õnnitlevad võitjaid ning tänavad kõiki fotokonkursil osalejaid. Päris läbi konkurss siiski veel ei ole. Kuni reedeni saavad kõik Snap.ee fotokeskkonna kasutajad Tamroni makrofoto konkursile esitatud pilte hinnata (ülal välja kuulutatud esikolmik publiku lemmiku valimises ei osale). Publiku lemmiku kuulutame välja Snäp.ee veebilehel ning Snäpi ja Tamroni Facebooki lehtedel 15.07.11. Vaadake pilte ja andke oma hinnang.

11.07.2011

------------------------------------------------------------------


Ootame Sind osalema Tamroni makrofoto konkursile.

1. juunist kuni 30. juunini on kõigil harrastajatel ning professionaalidel võimalus osaleda Tamroni makrofoto konkursil. Konkursi auhinnafondi väärtus on 3 200 eurot!

Osalema on oodatud kõik fotohuvilised, kellele meeldib uurida ümbritseva maailma pisidetaile ning neid ka piltidele jäädvustada. Makrofotograafia ei ole ainult putukate pildistamine tagaaias. Lähikaadreid võib teha põlevast tuletikust, taimedest, abstraktsetest mustritest seinal... Kõike seda nii peegel- kui ka kompaktkaameraga.

Konkursil osalemiseks pead olema Snäpi kasutaja. Esitada saad kuni 3 tööd.

Fotosid hindab 3-liikmeline žürii, kes valib välja kolm võidutööd, mis jaotuvad: I, II ja III koht. Valitakse ka publikulemmik, mis selgub snap.ee keskkonnas hääletamise tulemusena.

Publiku lemmiku hääletus 1 – 10. juuli 2011. Võidutööd kuulutatakse välja 11. juuli 2011.

NB! Pikendame publiku lemmiku hääletusperioodi 15. juulini. Publiku lemmiku kuulutatame välja 15. juulil. Esikolmik selgub plaanipäraselt 11. juulil. Muudatuse põhjuseks on tehniline viperus hindamissüsteemis, mille tõttu ei saanud osad kasutajatest piltidele hindeid anda. Viga on nüüd (08.07) kõrvaldatud. Snäp vabandab selle muudatuse pärast kõigi konkursil osalejate ja hindajate ees.

Auhinnad:

I koht: 1500 euro eest Tamroni tooteid Photopointilt

II koht:  1000 euro eest Tamroni tooteid Photopointilt

III koht: koht 500 euro eest Tamroni tooteid Photopointilt

Publiku lemmik internetihääletusel: 200 euro eest kaupa Photopointist.

Lähemalt on huvitavam, suuremalt on ilusam!

Tutvu konkursi tingimustega siin. Täiendavad küsimused: info@photopoint.ee märksõnaga „Tamron makrofoto“ või telefonil : +372 733 7700

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 TarmoA, „Kosmos“

Kosmos

2 sikki, „Meduus“

Meduus

3 , „Jäääär“

Jäääär