Suvi oli m-õ-n-u-s, aga paratamatult liigume sügise poole ja seetõttu on aega välja kuulutada esmaskordselt toimunud „Samyang Suvefoto“ konkursi esikolmik.

Parimate tööde valimisel sai žürii (portree- ja pulmafotograaf Evelyn Kungla, fotograaf ja sisulooja Keir Rämson ning portree- ja buduaarifotograaf Liisi Viiding) jaoks määravaks foto teel edasi antud suvevibe, mis oli sageli kõnekam faktor kui tehniline teostus, sest võistlusest võisid osa võtta nii fotohuvilised kui professionaalid.

Lisaks aule ja kuulsusele saab esikolmik auhinnaks vabalt valitud Samyang fototehnikat, mis on välja pandud Photopointi abiga:

I koht: 1000 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist


Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida maagilisi hetki, sest Teie ees on esikolmik:

 

I koht: “Tähti täis on öö”. Autor: Henriko Heil

Žüriiliikme Evelyn Kungla kommentaar: “Pealkiri läheb täielikult pildiga kokku. Leian, et on vahvalt organiseeritud valgus (tulekesed inimese kohal, lõke all praksumas ning üleval tähed kumamas). Pilti vaadates on tunda mõnusat suveõhtu vibe’i. Hindasin eelkõige seda, et pildile on jäetud mees lõkke äärde istuma, mitte lihtsalt tähistaevas. Pilti vaadates tekkis kohe isegi tahtmine telkima minna :) Väga, väga eriline pilt!”

Žüriiliikme Keir Rämsoni kommentaar: “Minu jaoks on see pilt täielik suvi. Lõkkeõhtu koos sõpradega looduses on kindlasti ideaalse suve üks vaieldamatu osa. Samuti on pildil väga tabav pealkiri, kuna pildil on justkui kaks taevast. Väga inspireeriv pilt!”

Žüriiliikme Liisi Viidingu kommentaar: “ Mõnusa emotsiooniga pilt.“

samyang-i

 

II koht: “Suvitaja”. Autor: Kalmer Lehepuu

Žüriiliikme Evelyn Kungla kommentaar: “Suvine järv, vesiroosilehed ning neiu paadis peesitamas.. Mida veel suvelt tahta olekski? Hindasin just omapärast ideed ja lähenemist :) Hakkas teiste piltide seast silma!

Žüriiliikme Keir Rämsoni kommentaar: “Mõnus ja stressivaba pilt.”

Žüriiliikme Liisi Viidingu kommentaar: “See pilt jäi kohe meelde! Väga mõnus suvine meeleolu, paadisõit vesirooside. Mulle väga meeldis et on pööratud tähelepanu ka detailidele, aerud on sirgjooneliselt, kleit ja päikeseprillid sobivad kokku jne“

samyang-ii 

 

III koht: “Hommikune idüll”. Autor: Hendrik Osula

Žüriiliikme Evelyn Kungla kommentaar: “Esimene sõna seda pilti vaadates oli - maagiline. Ajastus on olnud väga hea, samuti meeldivad foto toonid. Suurepäraselt on edasi antudki just seda hommikust idülli hetke. 

Žüriiliikme Keir Rämsoni kommentaar: “ Kui ma esimest korda kõiki pilte läbi vaatasin, jäi see pilt mulle esimesena silma. Jäin seda kauemaks vaatama ja minu ainus mõte oli ,,WOW kui ilus''. Imelise koloriidi ja õhustikuga pilt hetkest, mida oleksin tahtnud kohapeal oma silmaga näha. ”

Žüriiliikme Liisi Viidingu kommentaar: “ Ehtne Eesti suve ilu. Need on need pildid, mis tekitavad soovi varahommikuti loodusesse minna“  

samyang-iii


Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Samyang objektiivid leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast ››