Sügis hiilib järjest lähemale, mistõttu on õige aega meenutada ilusat suve ning välja kuulutada „Samyang Suvefoto 2022“ konkursi esikolmik.

Parimate tööde valimisel sai žüriil koosseisus Richard Viidalepp (Samyang’i esindaja), Tarmo Haud (fotograaf) ja Magnus Heinmets (foto- ja videograaf), jaoks määravaks foto teel edasi antud suvevibe, mis oli sageli kõnekam faktor kui tehniline teostus, sest võistlusest võisid osa võtta nii fotohuvilised kui professionaalid.

Lisaks aule ja kuulsusele saab esikolmik auhinnaks vabalt valitud Samyang fototehnikat, mis on välja pandud Photopointi abiga:

  • I koht: 1000 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist.
  • II koht: 750 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist.
  • III koht: 500 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist.


Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida maagilisi hetki, sest Teie ees on esikolmik:

 

I koht: “Ema tiiva all”. Autor: Larianna Holm

Žüriiliikme Tarmo Haud kommentaar: "Sellise hetke pildile püüdmine on ilmselt igale fotograafile kirss tordil. Selline kaitsev liigutus emaluige poolt ning soe, suvine kuldne tagantvalgus paistmas läbi emaluige sulgede ja valgustamas tausta. Pilt on otse kui muinasjutust."

Žüriiliikme Magnus Heinmets kommentaar: "Hea foto tegemise aluseks on õige hetk. Antud pildil on see hetk ideaalselt tabatud, tehniliselt samuti hea töö. Suvi on olnud alati aeg kus on kõigil rohkem aega uute asjade õppimiseks, puhkuste aeg, pilt annab hästi edasi noore linnu õpinguid, justkui ema tiiva all."

Žüriiliikme Richard Viidalepp kommentaar: "Tundub, et loodus pakkus fotograafile välja võimaluse, mis sai ka auhinna väärilisena ära vormistatud. Hästi tabatud hetk!"

samyang2022_ikoht


 

II koht: “Kollane liblikas”. Egely Tiidemaa

Žüriiliikme Tarmo Haud kommentaar: "Pilt kajastab mõnusat lapsepõlve avastamisrõõmu maal vanaema juures. Soe päike, siirad emotsioonid, avastamisrõõm."

Žüriiliikme Magnus Heinmets kommentaar: "Väga ilusal hetkel tabatud pilt. Annab igale vaatajale edasi tunde nendest mõnusatest suveõhtutest. Meenutab samuti mõnusat lapsepõlve mis minulgi sai veedetud maal. Tekitab hea sooja suvise tunde :) "

Žüriiliikme Richard Viidalepp kommentaar: "Selle pildi tegemisel on väga hästi ära kasutatud vastu valgust pildistamisel tekkivaid heledaid kontuure. Hästi komponeeritud pehme valguse ja sooja emotsiooniga pilt."

samyang2022_iikoht


  

III koht: “Forever young"”. Autor: Aleksandr Kljutšenkov


Žüriiliikme Tarmo Haud kommentaar: "Hea pilt tõestamaks, et idee on tähtsam kui tehniline teostus. Soojad suveööd, noorus ja selle kõigega kaasas käivad seiklused."

Žüriiliikme Magnus Heinmets kommentaar: "Minu lemmik! See foto räägib tõesti rohkem kui tuhat sõna ja näitab seda, et pildi mõte on olulisem kui tehniline teostus. See kiiruse tunnetamine, noorte inimeste kiire elu, vemmeldav veri- love! Seda pilti võib jäädagi kommenteerima... Väga tore on selliseid pilte veel leida! "

Žüriiliikme Richard Viidalepp kommentaar: "Ühte Ansel Adamsi öeldud mõtet võiks ehk parafraseerida sedasi: pilt ei pea tingimata olema terav, aga see peab olema hea. Hea idee, fantaasiat toitev tegevus, pilku suunavad jooned..."

samyang2022_iiikoht


Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Samyang objektiivid leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast ››