Värviline sügis hiilib järjest lähemale, mistõttu on õige aega meenutada ilusat suve ning välja kuulutada „Samyang Suvefoto 2021“ konkursi esikolmik.

Parimate tööde valimisel sai žürii Richard Viidalepp (Samyang’i esindaja), Sergei Vertepov (“Samyang Suvefoto 2020” võitja) ja Urve Lätte (“Samyang Suvefoto 2020” II koht) jaoks määravaks foto teel edasi antud suvevibe, mis oli sageli kõnekam faktor kui tehniline teostus, sest võistlusest võisid osa võtta nii fotohuvilised kui professionaalid.

Lisaks aule ja kuulsusele saab esikolmik auhinnaks vabalt valitud Samyang fototehnikat, mis on välja pandud Photopointi abiga:

  • I koht: 1000 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist.
  • II koht: 750 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist.
  • III koht: 500 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist.


Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida maagilisi hetki, sest Teie ees on esikolmik:

 

I koht: “Suve Selfie”. Autor: Allar Leo

Žüriiliikme Sergei Vertepovi kommentaar: “See pilt oli väga teemasse ning jäi koheselt silma. Pikemalt vaadates tundsin, et tahaks näha natukene rohkem inimese nägu ja surfilauda.”

Žüriiliikme Urve Lätte kommentaar: “Kiirus,liikumine,emotsioon!

Žüriiliikme Richard Viidalepa kommentaar: “See pilt köitis oma dünaamilisusega kohe esimesest hetkest ja pani arutlema, on see siis nüüd planeeritud pilt või nii lihtsalt juhtus."

samyang_2021_1


 

II koht: “Kastetilgad”. Peep Loorits

Žüriiliikme Sergei Vertepovi kommentaar: “Väga huvitav foto - siiamaani mõtlen, mis on pildil. Ja tegelikult polegi tähtsust. Kaunis töö mida võib imetleda ja lasta fantaasial lennata.”

Žüriiliikme Urve Lätte kommentaar: "Suvehommiku vaikus ja uue päeva ootus. Valgus ja soojus kõik ühes kastetilgas."

Žüriiliikme Richard Viidalepa kommentaar: "Hea rakursi valik."

samyang_2021_2

  

III koht: “Ikka on palav!"”. Autor: Roman "Vanaisa" Neimann


Žüriiliikme Sergei Vertepovi kommentaar: “Pole paremat pilti kirjeldamaks täpselt selle suve kuumust. Foto on mõnusas kuldses toonis ning pilti vaadates meenub koheselt selle suve igavene kuumalaine. Antud foto oli minu lemmik - originaalne, ilusates toonides ning tekitas koheselt emotsiooni.

Žüriiliikme Urve Lätte kommentaar: "Väga ilmekalt kajastab selle aasta suve,mõnus suvesoojus.

Žüriiliikme Richard Viidalepa kommentaar: "Mõnikord võib ka esmapilgul untsus pilt sundida tagasi pöörduma ja auhinna saada."

samyang_2021_3


Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Samyang objektiivid leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast ›
Võistlusest võivad osa võtta kõik huvilised ja esitada kuni neli tööd. Need ei pea olema tingimata pildistatud 2021. aasta suvel – olulisem on, et fotod annaksid suve fiilingut edasi nõnda nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed.
 
Võidutöödele oleme koostöös Samyang’iga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:
 
  • I koht: 1000 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist 
  • II koht: 750 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist 
  • III koht: 500 euro väärtuses Samyang fototehnikat Photopointist
 
Juba üle 40 aasta on Lõuna-Korea juurtega Samyang loonud objektiive, millest õhkuks innovatsiooni ja kvaliteeti, aga hinnaklass oleks taskukohane. Siiani on see neil kenasti õnnestunud ja kui varasemalt keskenduti manuaalfookusega objektiivide tootmisele, siis nüüd on valikus järjest enam AF objektiive, mis mõeldud eelkõige täiskaader hübriidkaameratele.
 
Nii, et otsi digiarhiividest üles enda parimad suvefotod või mine neid jäädvustama ja esita need kindlasti "Samyang Suvefoto 2021" konkursile. Aega on selleks kuni 31.08.2021!