Talveajale üleminekuga algas Snäpi pildipangas traditsiooniline “Manfrotto Ööfoto” konkurss ja nüüd enne jõule on kõige ilusamad, õdusamad ja salapärasemad öösel või hämaras jäädvustatud tööd välja valitud.

Ühtekokku esitati konkursile ligi viissada fotot ja nende hulgast võis leida nii pika kui ka lühikese säriajaga pildistatud fotosid ning väga loovaid ja originaalseid taieseid.

Fotokonkursi auhinnalaua katmise võttis enda õlule Manfrotto koostöös Photopointiga, täites selle heldelt väärikate auhindadega:

I koht – 1000 € väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointist

II koht – 500 € väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointist

III koht – 350 € väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointist

Fotograafid Martin Mark, Toomas Ili ja Penelope Russak vaatasid hoolega üle kõik konkursile esitatud tööd ning läbi kahe vooru ongi tänaseks on välja koorunud esikolmik, mida uhkelt Teile presenteerida saame:


I koht – “Nightcrawler”. Autor: Sander Peterson

Toomas Ili: "Tõeliselt nauditav, pisut õudusfilmilik droonikaader, millele pilk pidama jääb ning mis üha uuesti vaatama kutsub."

nightcrawler-manfrotto

 

II koht – “Külmalill”. Autor: Märt Varatu

Martin Mark: "Ebatavalised vaatenurgad tõmbavad alati tähelepanu. Külmalill on hea leid, mida enamus pole varem märganud, sest talveöösel lumahanges roomates alt üles pilti teha ei tule just paljudele mõttesse. Ööfotole sobivalt on taustaks mõnusad pehmed fookusest väljas tähed, mille värvid tulevad seetõttu hästi esile."

kulmalill

 

III koht – “Nightwatch”. Autor: Kajar Kattai

Penelope Russak: " Kontrastid on alati kindel viis tähelepanu püüdmiseks. Jää ja tule laul pildil "Nightwatch" naelutas pilgu pikalt endale.“

nightwatch

Kõiki II vooru pääsenud töid saab näha Photopointi ajaveebist >>

Aitäh kõigile, kes fotokonkursil osalesid!


Kellad on keeratu ja talveajale on üle mindud - alanud on aasta kõige pimedam periood! See muidugi ei tähenda, et pead nüüd kaamera nurka viskama ja pimedal ajal üldse pilti teha ei saa. Saab küll ja seda tõestavad eelnevatel aastatel "Manfrotto ööfoto" konkursitele esitatud fotod, mis on isegi efektsemad kui päevavalgel tehtud tööd. 

Tänavusele konkursile ootame taas osalema fotosid, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest… Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

"Manfrotto ÖÖfoto 2018" konkursile saab iga osaleja esitada kuni 3 fotot ja neid võetakse vastu kuni 2. detsembri südaööni. Pärast piltide esitamise perioodi lõppu selekteerib kolmeliikmeline, Eesti fotograafidest koosnev žürii, välja kolm parimat ööfotot, mis saavad Photopointi poolt premeeritud!

Haara kaamera ja tõtta pildistama või otsi enda digisahtlitest üles parimad pimedas tehtud fotod! Ööfotograafia parimaid nippe saad õppida fotokursus.ee veebikursusel. Õpi siit ››