Tundub, et talv hakkab otsa saama ja seetõttu on läbi saanud ka suur “Sony Talvefoto 2019" konkurss ning aeg on teatavaks teha parimad.

Sony ja Photopoint tänavad kõiki hobi- ja profifotograafe, kes tõttasid välja pildistama või leidsid enda digiarhiividest üles talvemeeleoluga pilte ning esitasid need konkursile. Aitäh, Teile!

Tänavuse konkursi tase oli äärmiselt kõrge ning žüriil (Anton NovozhilovRoman “Vanaisa” Neimann ja Alari Teede) oli piisavalt peamurdmist, et ligi 800 töö hulgast valida esmalt II vooru pääsejad (see valik on leitav SIIT) ja siis valida esikolmik, kes saavad auhinnaks:

I koht: 1500€ väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest.

II koht: 750€ väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest.

III koht: 400€ väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest.

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage esitleda fotokonkursi "Sony Talvefoto 2019" auväärset esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

 

I koht: " Enjoying winter ". Autor: Aleksandr Kljutšenkov


Žüriiliikme Anton Novozhilovi kommentaar: "See foto jäi silma oma lihtsa ja tugeva kompositsiooniga. Tähesaju tundega lumi ja inimese kuju koosmõju loovad kosmilist atmosfääri, mis meenutab talvist tunnet lapsepõlvest."

Žüriiliikme Roman "Vanaisa" Neimani kommentaar: "100% antud edasi meie talve emotsioon, pime ja pikk, aga samas kuskilt paistab valgust.."

Žüriiliikme Alari Teede kommentaar: "See pilt kuidagi kohe tõmbab mind sinna hetke sisse ja paneb täpselt ette kujutama, kuidas need lumehelbed päriselt alla sajavad vaikselt vastu valgust särades. Samas see tüüp seisab seal, suust tuleb sooja õhku, mis omakorda tekitab talvele omapärast auru.. Ühesõnaga, mõnus emotsioon ning väga hästi tabatud hetk. Kui kujutada ette täpselt sama kadreeringut videona, oleks see, millest ma üleval pool kirjutasin... ehk? Ilus! "
sony2019

II koht: " -20c ja lõputu vaade ". Autor: Meelis Tamm


Žüriiliikme Anton Novozhilovi kommentaar: "Lihtsuses on võlu! Silm puhkab aantud pildi vaadates. Pildi juures mängib kõik: vaikus, pehmus ja värvide harmoonia."

Žüriiliikme Roman "Vanaisa" Neimani kommentaar: "Väga ilus hetk, milles tahaks talvläbi elada - pilt mis laseb fantaasial lennata.."

Žüriiliikme Alari Teede kommentaar: "Tabatud väga kena pastelne hetk mõnusa touchiga, mis ongi justkui meie unistus ilusast talvevõlumaast. Eriti meeldib kuidas need kõrkjad seal mängivad. Kui talv olekski kogu aeg selline siis mulle võib olla meeldiks see isegi sama palju kui suvi. "

sony2019_2


III koht: " Lumelained". Autor: Karl Jakob Toplaan


Žüriiliikme Anton Novozhilovi kommentaar: "Detailid talvisest loodusest, mis on pildistaja poolt kunstiliselt vormistatud ning kaasa toodud. Laineline rahulik meeleolu on väljendusrikkalt hästi näidatud."

Žüriiliikme Roman "Vanaisa" Neimani kommentaar: "Ilus kompa ja lumemaagija - ausalt öeldes üks ilusamaid pilte, mida ma talvest olen näinud"

Žüriiliikme Alari Teede kommentaar: "Väga meeldib selle pildi puhul, kuidas madal päike mööda liustikku õrnalt läigib, tulles sealt, püüab kinni lumehelbed mis tekitavad ilusa sillerdava efekti. Tahaks seda hetke ka väga videopildina näha.. :) Võikski vaatama jääda... "

sony2019_3

Võistlusele on oodatud nii professionaalide kui huviliste parimad talvefotod, mis ei pea tingimata olema pildistatud sellel talvel. Nii et viska digiarhiividele pilk peale ja esita tööd, mis kirjeldavad talve täpselt nii nagu see sinu jaoks paistab. Olgu selleks lumine loodus, suuskadel kihutamine, kelgumäel rassimine või hoopis parimate hetkede nautimine soojas toas, kui akna taga paugub pakane.

Talvefotosid saab konkursile esitada kuni 4. märtsi südaööni. Seejärel asub pilte hindama 3-liikmeline Eesti fotograafidest koosnev žürii ning esikolmik kuulutatakse välja 15. märtsil. Iga osavõtja saab konkursil osaleda maksimaalselt kolme fotoga. 

Parimatele on Sony koostöös Photopointiga välja pannud rikkaliku auhinnalaua:

I koht – 1500 € väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest

II koht – 750 € väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest

III koht – 400 € väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest 

Osale kindlasti, sest ei ole oluline kas pildil on aasta 2018/2019 või 1996 - peamine, et need oleksid sinu parimad talvefotod!