1. Piltide lisamine

1. Tellitavate piltide lisamine laadimisjärjekorda

1.1 Kui sa oled juba Snäpi veebilehele pilte üles laadinud, saad neid kõiki ka paberfotodena tellida. Selleks tuleb Snäpi peamenüü esimese valiku "Minu konto" rippmenüüst valida "Albumid"
01

1.2 See vajutus viib sind lehele, kus on reas kõik sinu Snäpi veebilehel loodud albumid. Siit on võimalik soovi korral tellida tervet albumit. Kui liigutad hiirekursori ükskõik millise albumi peale, ilmub selle vasakul ülaservas nähtavale punakas nupp "Telli album".
02

1.3 Sellele nupule vajutades kuvatakse "Telli album" kirje asemel tekst "Tellimises". See teatab, et kõik  pildid, mis vastavas albumis olid, on lisatud tellimisjärjekorda. Väga mugav on näiteks lisada tellimisjärjekorda terve album ning siis pärast tellimisjärjekorrast üksikud pildid, mida tellida ei taha, eemaldada. 


1.4 Kui terve album on lisatud tellimisjärjekorda, siis saab üksikuid pilte järjekorrast eemaldada ka sedasama albumit avades ning punaste, pisipiltide ülaservas asuvatele nuppudele "Tellimises" vajutades.
04


Seepeale kuvatakse nupule kirje "Telli" ja pilt eemaldatakse tellimisjärjekorrast.


1.5 Kogu tellimisjärjekorda saab vaadata, vajutades peamenüü kolmandale nupule "Telli". Selle nupu juures peaks nüüd olema punane sildike mille peal number. See number näitab tellimisjärjekorras olevate fotode arvu.
04
1.6 Võimalik on ka piltide ükshaaval tellimisjärjekorda lisamine. Selleks tuleb avada see album milles tellitavad pildid asuvad (VT punkt 1.1). Avaneval lehel kuvatakse kõik sinu Snäpi veebilehe albumid. Klõpsa albumil, milles asuvad need pildid, mida tellida soovid.


1.7 Soovitud albumil klõpsates kuvatakse ekraanile kõik selles albumis olevad fotod. Kursoriga mingi pildi peale liikudes võid märgata, et üles- ja allaserva tekivad ikoonid ja nupud. Nende abil saab foto parameetreid muuta.


1.8 Foto ülaservas, vasakul on lillakaspunane nupp kirjega "Telli"
05


Sellele nupule vajutades kuvatakse "Telli" kirje asemel tekst "Tellimises". See teatab, et vastav pilt on lisatud tellimisjärjekorda.
06


Kui nüüd sellelesamale nupule veelkord vajutada, eemaldatakse foto tellimisjärjekorrast ning nupule kuvatakse taas kirje "Telli".

1.9 Fotode tellimisjärjekorda saatmiseks on ka veel kolmas võimalus. Kursoriga mingi pildi peale liikudes võid märgata, et üles- ja allaserva tekivad ikoonid ja nupud. Nende abil saab foto parameetreid muuta. Üles, vasakule nurka tekib siis sinist värvi, nn linnukese ikoon.
07


Kui sellel klõpsata, siis muutub see ikoon punaseks. See tähendab, et see konkreetne pilt on valitud. Niiviisi saab valida üheaegselt kasvõi kõik albumis olevad pildid.


1.10 Kui soovitud pildid on valitud, heida pilt ekraani paremale, alumisse serva. Seal on seadete moodul. Seadete mooduli kõige alumiseks kategooriaks on "Valitud pildid". Selle all on rippmenüü. Sellest rippmenüüst saad määrata toimingu, mis kohaldatakse kõigile valitud piltidele.
08


1.11 Rippmenüü valikuteks on "muuda", "kustuta", "telli", "määra asukoht", ja "tõsta teise albumisse". Kuna meie tahame praegu valitud pilte tellida, siis valime rippmenüüst kolmanda valiku "telli". Seejärel tuleb vajutada seadete mooduli kõige alumisele nupule "Kinnita". Pildid lisatakse laadimisjärjekorda.

Edasi: Tellitavate piltide printeparameetrite määramine