2. Printeparameetrite määramine

2. Tellitavate piltide printeparameetrite määramine

2.1 Tellimisjärjekorras olevaid pilte saab vaadata, vajutades peamenüü kolmandale nupule "Telli". Selle nupu juures peaks nüüd juba olema punane sildike, mille peal number. See number näitab tellimisjärjekorras olevate fotode arvu.
03


2.2 Sellele nupule vajutades kuvatakse ekraanile kõik tellimisjärjekorras olevad fotod. Nagu fotode kohal olevalt ribalt lugeda võib...
09
...on fotode tellimiseks vaja teha kolm sammu:
  1. Fotode valik ja nende parameetrite määramine
  2. Tellitavate fotode kohaletoimetamiseks vajalike andmete sisestamine
  3. Tellimuse kinnitamine ja maksmine


2.3 Esimeses etapis tuleb määrata fotode parameetrid printimiseks - paberfotode mõõtmed, tüüp, kogus jne.


2.4 Fotode mõõtmeid saab paika seada kahel viisil. Kui soovid kõiki tellimisjärjekorras olevaid pilte ühesuguse suurusega, siis saad kohandada vastava suuruse kõigile tellimisjärjekorras olevatele piltidele korraga. Paremal pool lehel, seadete moodulis on esimeseks valikuks "Piltide suurus". Vali selle all olevast rippmenüüst soovitud paberfoto mõõt. Valitud väärtus kohaldatakse seejärel kõigile tellimisjärjekorras olevaile fotodele.
10


2.5 Kui soovid tellida erinevate mõõtmetega fotosid, siis tuleks määratleda paberfoto mõõt eraldi iga tellimisjärjekorras oleva foto juures. Selle jaoks on iga tellimisjärjekorras oleva foto all, vasakul rippmenüü. Sellest saab valida soovitud mõõdu mis siis ka kohe fotole kohaldatakse.


2.6 Kindlasti peaks tähele panema tellimisjärjekorras olevaid fotosid ümbritsevaid punaseid punktiirjooni. Erinevate paberfoto mõõtmete valimisel võib juhtuda, et see punane punktiirjoon ei kulge täpselt foto servades vaid on kas lühem või kitsam kui laadimisjärjekorras olev foto:
11


See punktiirjoon tähistab fotopaberile jäävat ala. Kõik, mis sellest kastist väljapoole jääb, jääb ka paberfotolt välja. Ülalolevatelt piltidelt lõigatakse näiteks mõõtmete 15x20 puhul külgmised osad maha. 21x30 valiku puhul jääb aga kogu foto paberile. Selle nähtuse põhjuseks on erinevad külgede suhted. Lähemalt saad sellel teemal lugeda ja vaadata Photopointi ajaveebist:


http://blog.photopoint.ee/point-tv-5-milliste-mootmetega-paberile-digipildid-trukkida/
http://blog.photopoint.ee/kkk-miks-on-minu-fotodel-ulemine-ja-alumine-osa-ara-loigatud/


2.7   Järgmiseks tuleks määratleda fotode kogus. Seda saab teha iga tellimisjärjekorras oleva foto puhul eraldi. Selle jaoks on iga tellimisjärjekorras oleva foto all, paremal kast, mille kõrval kirje "Kogus" ja sees vaikimisi number 1.
12

See tähendab, et kui sa seda väärtust ei muuda, siis lisatakse tellimusse seda konkreetset fotot 1 tk. Kui soovid tellida kaks fotot, pead kirjutama koguse lahtrisse "2", kui soovid tellida kuus fotot, siis pead kirjutama koguse lahtrisse "6" jne.


2.8 Järgnevalt tuleks valida, millisel paberil soovite fotosid saada. Paberi tüüpi saab valida lehe paremas küljes olevast seadete moodulist. Seal on ülevalt teiseks valikuks "Paberi tüüp" mille all olevast rippmenüüst saad valida paberi tüübiks kas "matt" või "läikiv". Kõik tellitud fotod valmistatakse ühte tüüpi paberil.
13


2.9 Nüüd tuleb määratleda lõike tüüp. Seda saab teha lehe paremas küljes olevast seadete moodulist, paberi tüübi alt.
18


•    Lõika - foto trükitakse fotopaberile nii, et see täidab kogu paberi. Kui pildifaili külgede suhe ei ühti fotopaberi külgede suhtega, lõigatakse pildifaili mittesobivaid servasid võrdselt.
14


•    Mahuta - foto trükitakse täielikult fotopaberile. Kui pildifaili mõõtmed ei ühti fotopaberi külgede suhtega, jäävad foto servadesse valged ääred.
15


•    Lisa raam - foto äärtesse jäetakse valge ala paari millimeetri laiuses.
16


•    Igat pilti eraldi - iga foto alla ilmub rippmenüü kus saad valida lõike tüübi iga foto kohta eraldi.
17


2.10 Kui sul on sooduskood, siis sisesta see vastavasse lahtrisse seadete moodulisse, Lõike tüübi all:
19

2.11 Klõpsa linnuke kasti kirje "Mitte korrigeerida" kõrval kui sa soovid, et Laborant ei korrigeeriks piltide heledust/tumedust ega värvustasakaalu
20

2.12 Kui sa mingil hetkel mõtled ümber ja ei taha laadimisjärjekorras olevaid pilte tellida, siis saad kõik laadimisjärjekorras olevad pildid sealt eemaldada. Selleks tuleb vajutada seadete mooduli alaosas olevale lingile "Eemalda kõik pildid tellimusest".
21


2.13 Kui soovid laadimisjärjekorras olevaid pilte tellida ning oled määranud tellitavate piltide suuruse, koguse, paberi tüübi, lõike tüübi ja korrektsioonisoovi siis vajuta seadete mooduli allservas olevale sinisele nupule "Jätka".
22


Edasi: Tellitavate fotode kohaletoimetamiseks vajalike andmete sisestamine