Uus raamat “Eesti päevaliblikad” aitab leida parima objektiivi liblikate pildistamiseks
autor: Lauri Veerde

130705ut132

Fotograafid teavad – selleks, et pildistada huvitavaid fotosid, pead sa esmalt pildistatavat objekti tundma õppima. Tõeliselt ilus portreefoto valmib siis, kui fotograaf suudab modelliga sideme luua. Ka esemete pildistamisel tuleb kõigepealt objekti uurida, mitte niisama tuimalt peale lennata. Eriti oluline on objekti tundma õppimine loodusfotograafias, sest loomade hingeelu tundmine aitab fotograafil lisaks kõigele muule olla õigel ajal õiges kohas.

Liblikate pildistajal on nüüd võimalik ammutada ilusate fotode tegemiseks teavet uuest, paar kuud tagasi ilmunud raamatust “Eesti päevaliblikad”. Raamatu autoriteks on Erki Õunap ja Urmas Tartes – Urmas on ka Photopointi ajaveebi lugejatele tuttav, sest makrofotograafina on ta kirjutanud artikliseeria ning samuti põhjaliku eestikeelse makrofotograafia kursuse.

“Eesti päevaliblikad” raamat aitab Eestis olevaid liblikaid tundma õppida, tutvustades nende elupaiku ja elukäiku. Raamat on illustreeritud Urmase makrofotodega liblikatest – ja neid fotosid on üsna palju.

Raamatus ilmunud fotode põhjal on Urmas koostanud huvitava analüüsi selle kohta, milliseid objektiive, ja kui palju, on ta aastate lõikes liblikate pildistamiseks kasutanud. Liblikate pildistamine on teatavasti väga nõudlik magrofotograafia vorm. Liblikad on nimelt pelglikud ja end väga lähedale ei lase. Samuti on nad hästi vilkad nii et fotograaf peab olema hästi kiire ja mobiilne.

Milliseid objektiive Urmas liblikate pildistamiseks kasutab ning milline sellise töö jaoks kõige parem on – seda saad lugeda fotokursus.ee blogis värskest artiklist.