Canonilt uued kompaktsed supersuumkaamerad PowerShot SX230 HS ja SX220 HS
autor: Lauri Veerde

Tundub imelik, kuid tõepoolest ei ole Canonil siiamaani olnud valikus ühtegi GPS-kiibiga varustatud fotokaamerat. Nüüd on. Täna esitleb Canon kahte 14X suumiga kompaktkaamerat PowerShot SX220 HS ja PowerShot SX230 HS. Mõlemad kujutavad endast edasiarendust senisest PowerShot SX210 IS supersuumist, kusjuures uus tähis “HS” aparaatide nimekujus tähistab tundlikku sensorit.

Mõlemal kaameral on laia fookuskauguste vahemikuga (28-392mm ekv) objektiiv, 12.1 MP sensorid, 3.0″ 460 000 px LCD ekraanid, P/A/S/M särirežiimid ja 1080p24 Full HD filmirežiim. Lisaks on kaamerail sellised huvitavad režiimid nagu “Super Slow Motion”, mis salvestab 340×240 px klippi kiirusega 240 fps (nii saab klippi pärast aeglustamist sujuvalt ette mängida) ning “Movie Digest”, mis salvestab mõnesekundilise klipi enne igat päästikule vajutamist ja paneb neist pärast pikema filmi kokku.

Mõlemal kaameral on niisiis identsed tehnilised andmed. SX230 HS erineb oma kambamehest aga selle poolest, et on saadaval vaid Euroopas ja sellesse on sisseehitatud GPS.

Canoni ametlik pressiteade

Pentax keskformaatkaamera 645D esitlusüritus toimub 19. veebruaril
autor: Lauri Veerde

2005 aasta märtsil tõi Pentax Tokyos toimunud Photo Imaging Expo messil avalikkuse ette fotoaparaadi, mis tõotas maastikupildistajaile vabanemist täiskaadersensori ahistavaist kütkeist. Pentax 645D oli digitaalne keskformaatkaamera, loodud edasi kandma Pentaxi kuulsusrikaste keskformaatkaamerate traditsioone uuel digitaalsel ajastul. Kaamera arendusprotsess kestis kaua – kuni 2010 aasta kevadeni, mil see 40 MP sensori ja imeliselt avara pildiotsijaga võimas tööriist valmis sai. Nüüd toob Pentax 645D digitaalse keskformaatkaamera Eestisse.

Pentax 645D esitlusüritus algab 19 veebruaril kell 12.00. Toimumiskohaks Radisson Blu konverentsikeskus Tallinnas. Üritusele on oodatud nii professionaalsed fotograafid kui ka asjaarmastajad. Üritus on tasuta – vajalik on vaid lihtne eelregistreerimine. Üritusel saab 645D kaamerat uurida ning sellega pildistada. Samuti saab uurida 645D aparaadiga Tallinnas pildistatud fotode suuri väljatrükke. Kõikide registreerunud osalejate vahel loositakse välja Pentaxi binokkel DCF NV 10×36

PRESSITEADE

31 jaanuar 2011

Pentax esitleb Pentax 645D keskformaatkaamerat 19 veebruaril Tallinnas

2005 aasta märtsil tõi Pentax Tokyos toimunud Photo Imaging Expo messil avalikkuse ette fotoaparaadi, mis tõotas maastikupildistajaile vabanemist täiskaadersensori ahistavaist kütkeist. Pentax 645D oli digitaalne keskformaatkaamera, loodud edasi kandma Pentaxi kuulsusrikaste keskformaatkaamerate traditsioone uuel digitaalsel ajastul.

Nüüd, kuus aastat pärast Pentax 645D esmaesitlust Tokyos, toob Pentax selle ainulaadse aparaadi Eestisse.  19 veebruaril kell 12.00 algab Tallinnas, Radisson Blu konverentsikeskuses eksklusiivne esitlusüritus, kuhu on Pentax 645D keskformaatkaameraga tutvuma oodatud kõik huvilised algajatest fotohuvilistest kuni professionaalsete fotograafideni välja.

Pentax 645 keskformaatkaamerat on esitlemas igapäevaselt Pentax kaameratega töötav profifotograaf Maksim Tšetšerin. Olles mitu nädalat 645D kaamerat intensiivselt kasutanud, jagab Mr  Tšetšerin oma kogemusi ning esitleb sealsamas ka näitust Pentax 645D kaameraga Tallinnas pildistatud fotodest. Fotod on trükitud ArtPrint poolt suureformaadilisele fotopaberile, kust 40 MP sensori teravus ja keskformaadile omane perspektiivitunnetus iseäranis hästi esile tuleb.

Kohapeal on üles seatud fotostuudio, kus huvilised Pentax 645D fotovõimekust omal käel järele proovida saavad. Enda kaasa võetud SD mälukaardilt saab üritusel pildistatud 40 MP fotosid kodus edasi uurida. Vaatamiseks ja proovimiseks on lisaks 645D keskformaatkaamerale välja pandud ka Pentaxi uuem fototehnika eesotsas peegelkaameraga Pentax K-5.

Sissepääs esitlusüritusele on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume kõigil huvilistel eelregistreerida aadressil blog.photopoint.ee/regi. Registreerimine lõpeb 14 veebruaril 2010. Registreeritud osalejate vahel loosime välja Pentaxi binokli DCF NV 10×36 (väärtus 279 €).

Canoni uued välklambid Speedlite 320EX ja 270EX II töötavad ka distantspäästikutena
autor: Lauri Veerde

Canon toob täna välja uued välklambid Speedlite 320EX ja 270EX II. Tegemist on Canoni täna esitletavate peegelkaamerate 600D ja 1100D juurde sobivate mudelitega. Mõlemad töötavad juhtmevabalt Canoni peegelkaameratega, millel on sisseehitatud Speedlite saatja (600D, 60D, 7D).

Canon Speedlite 320EX lisandub neljanda mudelina Canoni välklampide seeriasse – otse uhiuue 270EX II kohale  ja 430EX II alla. Selle juhtarvuks on 32 (m/ISO 100), pea on küljele ja üles-alla pööratav. 320 EX on ka maailma esimene peegelkaamerale valmistatud välklamp millel on lisaks välkuvale reflektorile ka LED-lamp video filmimise jaoks.

Canon Speedlite 270EX vahetab välja praeguse algtaseme välklambi Speedlite 270EX. Uue tulija juhtarv on jäänud samaks (27 (m/ISO 100). Välgu laadimine on Canoni sõnul kiirem ja vaiksem, see töötab juhtmevabalt orjarežiimil ning nagu 320EX, omab ka 270EX sisseehitatud distantspäästikut.

Canoni ametlik pressiteade

Canon on valmistamas sisseehitatud telekonverteriga varustatud 200-400 mm f/4 L IS USM suumobjektiivi
autor: Lauri Veerde

Canon teatab täna, et on valmistamas objektiivi, mille sisse on integreerinud 1,4X telekonverter. EF 200-400mm f/4L IS USM EXTENDER 1.4 saab olema Canoni prestiižsesse professionaalidele suunatud L-seeriassse kuuluv telesuum. Selle prototüüpversioon on esimest korda avalikkuse ees 9. veebruaril Jaapanis algaval CP+ fotomessil. 

Oma pressiteates Canon objektiivi ja konverteri toimimist täpsemalt ei käsitle. Tootefotodelt paistab aga hoob, mille abil saab konverterit kiirelt eest ära ning taas ette tagasi nihutada. 1,4x telekonverter annab pildistamiseks väiksema vaatenurga, mis on ekvivalentne fookuskaugusele 280 – 560 mm. Valguskadu jääb siin ilmselt samaks nagu tavalise 1.4 telekonverteri puhul (f/4.0 -> f/5.6).

Canoni sõnul on EF 200-400mm f/4L IS USM EXTENDER 1.4 ideaalseks tööriistaks spordi- ja loomafotograafidele. Objektiiv olevat esmaklassilise optilise sooritusvõimega ning ilmastikukindlate tihenditega. Integreeritud konverteri optikas on arvestatud 200-400 mm objektiivi vajadustega mistõttu on nende koostööst oodata paremat tulemust kui tavalise konverteri kasutamisel sarnase objektiivi ees.

Canon lubab EF 200-400mm f/4L IS USM EXTENDER 1.4 telesuumobjektiivi valmis teha käesoleva aasta jooksul.

Canon esitleb peegelkaamertat EOS 600D
autor: Lauri Veerde

Kuulujutud Canon EOS 600D peegelkaamera tulekust ei olnud liialdatud. 600D tuleb täna, võttes kaasa täpselt sama 18 MP sensori ning muudki olulisemad tehnilised andmed, mis  tema eelkäijal 550D. Kui rääkida tehnilistest omadustest, siis on 600D olulisemad erinevused võrreldes 550D-ga välja keeratav ja pööratav (sama hea lahutusvõime ja 3″ diagonaal) LCD-ekraan ning sisseehitatud saatja juhtmevaba välgu juhtimiseks.

Muud edasiarendused on tarkvaralist laadi. Kõige intrigeerivam on ilmselt uus filmirežiim nimega “Video Snapshot”. See lubab kasutajal filmida 2,4 või 8 sekundilisi lühikesi klippe mis pärast kaameras üheks filmiks kokku pannakse. Pärast saab videole kaameras isegi taustamuusika lisada. Veel on Canon lisanud võimaluse valida pildistatava kaadri külgede suhet, täiustanud oma rohelist automaatrežiimi ja Auto Lighting Optimizer säriparandust. Juurde on siginenud “Info” nupp, seni pildiotsija vasakul käel olnud “Display” nupp on liikunud kaamera peale “ISO” kõrvale.

Koos EOS 600D kaameraga tuleb ka uus kitobjektiiv EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. See värinastabilisaatoriga varustatud standardsuum vahetab välja senise kitobjektiivi EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS.

Canoni ametlik pressiteade