Camera GP Japan 2011 Awards tunnistas Pentax 645D keskformaatkaamera parimaks
autor: Lauri Veerde

Alles mõned nädalad tagasi pälvis Pentax 645D keskformaatkaamera ühe prežtiisseima tunnustuse fotomaailmas – TIPA parima profiklassi peegelkaamera tiitli. Nüüd on aga 645D kaamerale omistatud veel teinegi aunimetus, millel esimesest vaat et kõvemgi kaal on. Camera GP Japan 2011 auhindade jagamisel kuulutati Pentax 645D Aasta fotokaameraks (Camera of The Year).

Camera GP Japan on üks Jaapani prestiižsemaid fotoauhindu. Võitjad valitakse välja 57-liikmelise fotoajakirjanikest ja -ekspertidest, tehnikaajakirjanikest,  ning professionaalsetest fotograafidest koosneva žürii poolt. Seekord valiti “Aasta fotokaamera” välja 127 uue aparaadi seast, mis Jaapanis ajavahemikul 1 aprill 2010 – 31 märts 2011 ilmavalgust nägid. Pentax 645D puhul oli määravaks ühelt poolt selle esmaklassiline töökindlus ja kasutamismugavus ning teisalt suurepärane pildikvaliteet. Žürii tõstis iseäranis esile Pentaxi tahtekindlust digitaalse keskformaatkaamera loomisel. Kestis ju 645D kaamera (avalikkusele teadaolev) aktiivne arendusfaas tervelt viis pikka aastat, mille käigus Pentax ikka oma keskformaatkaamera unistusele truuks jäi, selle perfektsuseni lihvis ning lõpuks 2010 a kevadel turule tõi.

645D keskformaatkaamera on Pentaxi neljas fotoaparaat, mis Camera Grand Prix auhindade jagamisel esikoha põrutab. Esimesed kaks olid filmikaamerad PENTAX Z-1 (1991) ja PENTAX 645N (1998). Kolmas oli aga legendaarne digitaalne peegelkaamera K10D (2007). Nüüd on see kolmik saanud endale auväärse neljanda liikme Pentax 645D keskformaatkaamera näol.

Pentax 645D Photopointis

Point TV – 56. Milleks fotokaamerale GPS?
autor: Lauri Veerde

Järjekorras teine postitus, mis ma Photopointi ajaveebi pisut enam kui kolm aastat tagasi kirjutasin kandis nime “GPS-digikompaktid suveks müügil?“. Lugu rääkis tundmatust firmast nimega Altek, kes olevat oma digiseebile sisse pannud GPS-vastuvõtja ja lubas nüüd sellised aparaadid suure hurraaga turule paisata.

Tänasel päeval on GPS-funktsiooniga digikompakt üpris tavaline nähtus. On ju sellised aparaadid olemas nii Panasonicul, Canonil, Pentaxil, Casiol ja kuidlasti veel mitmetel teistel kaamerameistritel. Mida aga selle GPS-iga digikaamera pugul üldse peale hakata saab? Kuidas see peale hakkamine välja näeb ning kas see uhke omadus ikka on väärt neid eurosid, mida ta kaamera hinnale lisab? Seda Antoni ja Pentax WG-1 GPS kaameraga Point TV 56-ndas osas uurimegi.

Canon EOS 600D tarkvarauuendus v1.0.1
autor: Lauri Veerde

Canon on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma uusimale digitaalsele peegelkaamerale EOS 600D. See väärt masin saab tarkvarauuendusega juurde ühe täienduse ja ühe paranduse. Esiteks tuuakse ekraanil senisest selgemalt välja filmirežiimil toimiva digitaalse suumi kirjeldus. Teiseks parandatakse hälve, mis harvadel juhtudel kaamera ja arvuti omavahelist ühendust takistama kippus.

Canon EOS 600D tarkvarauuendust v1.0.1 saad alla laadida Canoni veebilehelt: Windows; Mac

Emade hommik Tartu Kaubamajas juba neljapäeval
autor: Jevgenia Dotsenko

Kõige suuremad muutused ja kõige kiirem areng toimub just lapseeas. Kuidas neid momente säilitada ja kuidas neid säilitamiseks kinni püüda? Sellest selle hooaja viimasel emade hommikul räägimegi – kuidas oma pesamuna kõige paremini tabada, mida pildile jätta, kuidas teha nii, et laps ennast mugavalt tunneb kui teda pildistatakse? Neile ja paljudele muudele küsimustele koos vastamegi.

Hea lapsevanem, ootame sind traditsioonilisele „Emade Hommikule“ 19. mai kell 10.00 Dedi kohvikusse Tartu Kaubamaja III korrusel.

Neljapäeval räägib ja jagab näpunäiteid pildistamise kohta Ardo-Jako Olev. Ardo on fotograafiaga tegelenud pea 20 aastat, millest viimased 10 aastat aktiivselt. Kindlasti tuleks kaasa võtta oma fotoaparaat – jagame näpunäiteid ja anname nõu mida ja kuidas sättida, et saada parim tulemus – ja mälestuseks jääb ilus pilt.

Huvilistel palume registreerida aadressil info@photopoint.ee kuni 18.05 või kuni kohti jätkub. Selguse huvides pane kirja teemaks “Emade hommik”.

Üritus on tasuta ja sinna on oodatud vanemad koos lastega. Lisaks ootavad osalejaid mitmed eripakkumised ja tootenäidised Tartu Kaubamaja kauplustelt ja võimalus veeta aega vahvas seltskonnas.

Karbist välja: Nikon D5100 peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

Nikon D5100 on kohal. Aprilli algul D3100 ja D7000 vahele maandunud peegelkaameralt ei oota Nikon mitte midagi vähemat kui oma klassi kaameraturu allutamist. Läheb keeruliseks, kui arvestada et D5100 hakkab rinda pistma Canon EOS 600D, Sony a55 ja Pentax K-r kaameratega. Nikonil on nendele väärt aparaatidele vastu panna kõikvõimsa D7000 seest tuntud 16,2 MP sensor, pöörlev ja keerlev ülihea lahutusvõimega LCD-ekraan, 11 punktiga autofookus ja Full HD videorežiim. Vaatame lähemalt:

Vau. Karp on sellel Double Zoom Kit`il päris suur.

Suure karbi sees on peidus väiksemad karbid.

Väiksema karbi sees on omakorda peidus väiksemad karbid.

Siin nad siis on – kõik karbis. Võtame nüüd siis välja ka.

Esimeses karbis on lisatarvikud.

Siin on kaameraga kaasas olevad objektiivid -

Sellised.

Siin on D5100 ise.

Karpides on: Nikon D5100, AF-S DX Nikkor 18-55mm F3,5-5,6G VR standardsuum, AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm F4-5,6G IF-ED telesuum, kaamerarihm, pildiotsija kate, USB kaabel, videokaabel , akulaadija, liitiumioonaku ja pildiotsija kummiserv. Ülalolevalt pildilt jätsin kompositsiooniliste kaalutluste tõtti välja tarkvara CD-ROM-id ja kasutusjuhendid.

Siin nad on: Alumise CD peal on tarkvara Nikon ViewNX 2

Siirdume nüüd aga kaamera enese juurde.

D5100 juures on Nikon erilist tähelepanu pööranud vireorežiimile – sega ei puudu siit välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan.

Paremal ees on lisaks nupule, mis välku valla päästab, ka funktsiooninupp.

Pordid: GP-1 GPS seadme/distantspäästikukaabli pesa,USB 2.0/AV väljund (PAL/NTSC), Type C HDMI pesa, 3,5 mm mikrofoni sisend

LCD-ekraan on D5100 üheks paremaks omaduseks – sellele on mahutatud palju piksleid (921 000). See tähendab et menüükirjed on teravamad ja kenamad, ekraanile mahub rohkem infot, loomulikult on selliselt ekraanilt ka fotode säritust ja teravust hea hinnata.

AF-S DX Nikkor 18-55mm F3,5-5,6G VR standardsuum

AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm F4-5,6G IF-ED telesuum

Akulaadija on ilma toitejuhtmeta – standardis on see USA pistikuga kuid seda saab pikendada kaasas oleva mandrieuroopa pistikuga.

LCD otsevaate hoob on tavapäratult seatud programmiratta kõrvale. Seal päästiku juures on ka punasega märgistatud nupp, mis viib otse videot salvestama.

Nikon D5100 + 18-55mm VR + 55-200mm VR Kit Photopointis: 1089,00 € (17 039,15 kr)