Siit leiad nipid, kuidas reisil olles pildistada turgu ja toitu
autor: Silvia Pärmann

Turud on maailma parimad paigad portreede, inimdünaamika, värvide, emotsioonide ja muidugi toidu pildistamiseks. Ent kui restoranis kaunist toitu ja interjööri pildistades on olulisemad teadmised avast ja säriajast, siis turul tõuseb fotografi kõige vajalikumaks oskuseks suhtlemisoskus.

Ja veel – see võib tunduda küll elementaarne – pärast nende 11 punkti läbilugemist ja enne turu poole teele asumist, kontrolli, kas turg on ikka avatud sel päeval, kui plaanid minna. Eesti komme, et turud tegutsevad seitse päeva nädalas, pole kuigi levinud mujal, kus tänavaturud ilmuvad välja vaid ühel päeval nädalas või kunstituru põnevamad kunstnikud vaid mõnel konkreetsel päeval.

Kui sinulgi on mälukaartidel või kuskil kaustades varuks põnevaid reisifotosid – olgu need tehtud turul, rannas või mujal, siis esita need kindlasti suurele fotokonkursile “Tamroni Reisifoto 2016”. Auhinnafondis on 2250€ väärtuses fototehnikat ja piltide vastuvõtt konkursile kestab 1. mai südaööni.

1. Tee proovi kodu lähedal

Turud võivad olla küll võluvalt eksootilised, ent samas üsna ehmatavad, täis võõraid keeli, lõhnu, kombeid, varje ja nurgataguseid. Kuid düneemika ja intensiivsus on suures plaanis kogu maailmas ikka üsna sarnane, ainult rahvaarv ja kaup erinevad. Et turuelust- ja loogikast aimu saada, on hea teha esimene retk kodulähedasele turule, kus eesti keeles juttu ajada saab – ja päris tihti siiski ka juba oma vene keele oskust testida ruumi on reeglina rohkem ja saginat vähem. Ja kui pärast ebaõnnestunud pilti vaadates täpselt aru ei saa, mis näiteks rahvast täis hämaras sisehallis pildistades valesti läks, on lihtne täpselt samasse kohta naasta ja lihtsalt katsetada samades tingimustes, milline säriaeg, ava, objektiiv jne selle situatsiooni või kauba pildistamiseks parim on.

reisifotograafia-reisijuht-photopoint-blog-1

Sibulalaat peipsi ääres.

2. Mine vara

Hommikune turg on rahvavaesem – see tähendab lihtsalt vähem valel ajal kaadrisse jalutavaid ostjaid, müüjad on kõik kindlasti kohal. Mitte ainult kohal, nad on veel reipad ja suhtlemisaltid ka nendega, kes ilmselgelt midagi osta ei kavatse, ning vabad hirmust, et kaameraga leti ees vehkiv inimene kliendid eemale peletab. Kaupa kohale tassivad müüjad on samuti suurepärane pildimaterjal.

3. Mine iga ilmaga

Vabaõhuturg on värvikas nii päikeses kui hallis vihmas. Kaupa vihma käest päästvad või ilma trotsides paigale jäävad müüjad pakuvad võrratult emotsioone ka siis, kui kaup ise enam ammu pildistamiskõlblik välja ei näe. Hea pildistamismaterjal on ka vihmavarjudelt alla pahisev vesi, veepiisad müüjate kohvitassides, märjad jalad lompides. Kanna ainult hoolt selle eest, et kaamera ja objektiivid oleks vihma eest kaitstud!

4. Võta kaasa lainurk

Turud kipuvad olema rahvarohked ning oma huviobjekti nägemiseks peab seisma vahel üsna ninapidi selle juures ning mõne suurema asja – näiteks hobuvankri – kaadrisse mahutamiseks on lainurk elutähtis. Kui paljude fotode jaoks sobib portreeobjektiiv ja rahulikumal päeval isegi teleobjektiiv, siis turumelu pildile püüdmiseks on lainurk hädavajalik.

5. Vaata ja oota

Ehkki turuelu tundub värvikas ja igal sekundil juhtub midagi, on vahel mõnel pildil vaja värvilaiku, mida õigel hetkel pole, näiteks punase kleidiga leti eest mööda jooksvast last, või emotsiooni, mille lisab jalga tõstev koer või petersellituust, mille lahke kaamlilihunik leti kõrval kõlkuvale koolnud kaamli peale mõni päev suhu pistnud on. Istu maha, vaata ja oota.

6. Ikoonilised turud

Mõne turu legend on suurem kui turg ise. Nende (kuri)kuulsate paikade puhul on hea pildile püüda turu nimi või mõni muu äratuntav detail. Eestist on raske leida inimest, kes Keskturgu või Nõmme turgu ei teaks – varem hoidis tuntuse esikohta ja järgmisel aastal ilmselt jällegi Balti jaama turg. Müütilise kuulsusega koht pildil äratutavaks muuta on aga võimalik vaid nimesildi abil, käinud on seal vähesed.

7. Taba ta teolt!

Turud on perfektsed kohad emotsionaalsete portreefotode tegemiseks. Kui tavapäraselt näeb müüjaid kaupa kaalumas või ostjale ulatamas, siis emotsionaalsema pildi jaoks oota hetke, kui müüja rollist välja langeb – ja näiteks müügiks mõeldud kauba ise nahka paneb!

reisifotograafia-reisijuht-photopoint-blog-2

Poiss Omaani kitseturul.

8. Ära karda poseerijaid

Halvemat modelli, kui see, kes kaamera ees oma loomuliku tegevuse jätab ja poseerima hakkab, on raske ette kujutada. Turu metsiku tempo ja tihti väga keerulise valguse juures juures võib aga poseeriv müüja olla ainus võimalus, et foto õnnestuks. Või et pildistatavobjekt ellu jääks, nagu näiteks kanamüüjate puhul Maroko turgudel, kes muidu linnul pikemalt mõtlemata kõri läbi tõmbavad, kaamera ees aga tegelikult ellu jätavad. (Kuni järgmise ostja tulekuni).

reisifotograafia-reisijuht-photopoint-blog-3

Kanamüüja Marokos.

9. Tee komplimente

Turud on suhtlemiseks. לkskõik kas oled ostja, müüja või fotograafi rollis, inimestega suhtlemine on turul kõige olulisem, palju olulisem kui ostmine. Komplimendid kaubaaadressil ja tänusõnad selle eest, et võite pildistada, on asjad, mida iial unustada ei tohi. Aja juttu ja näita üles huvi kauba vastu – see aitab inimesi kaamera ees ka end vabamalt tunda ning loa pildistada saada ka inimeselt, kes muidu kaamerate suhtes tõrges. Keele mitte-oskamine pole takistuseks, naeratused, žestid ja kehakeel töötavad suurepäraselt. Inimeste jaoks, kes selleks valmis pole, on iseteeninduskassadega supermarketid.

10. וpi õigel ajal lõpetama

Kui keegi ütleb pildistamissoovile “ei”, siis aktsepteeri seda ja KOHE, ükskõik kui suur kiusatus pilti teha ka poleks. Turg ei ole hulk üksikuid müüjaid, see on suur homogeenne süsteem. Solvates või ärritades ühte müüjat saate halva kuulsuse kogu turul. Kui tahad rahulikult ja koos kogu oma varustusega turult lahkuda, siis see on – ennekõike siiski väljaspool Euroopat – reegel number üks. Dramatiseerin asju üle? Vaata veelkord nuga nunnu kana kõril punkti juures number 8.

reisifotograafia-reisijuht-photopoint-blog-4

Toiduturg Myanmari külas.

11. Osta endale midagi ilusat

Turu mõistmiseks – ja väikeseks puhkuseks pildistamise vahel – on parim tee ikkagi käituda nagu “normaalsed” inimesed turul, hetkeks peatuda ja midagi osta. Värske meekärg, tass kuuma kohvi, kera juustu – valige vaid välja. Ainult jälgige, et pärast kauba ikka kaasa tassida jaksate!

 

Osale Tamroni reisifoto 2016 fotokonkursil. Tööde vastuvõtt kuni 1. mai südaööni 2016.

Kuumad kuulujutud: Tamronilt on 2016. aasta jooksul tulemas veel kaks suumobjektiivi
autor: Lauri Veerde

Tamron-2016-lens-rumors-550x402

Käesoleval aastal on Tamron juba kahe objektiiviga välja tulnud. Nendeks on 85mm f/1.8 portreeobjektiiv ja juba Photopointigi müügile jõudnud 90mm f/2.8 makroobjektiiv. Photorumours.com avalikustatud PowerPoint slaidide kohaselt on aga Jaapani optikameister 2016ndaks aastaks planeerimas veel kahe uue objektiivi esitlust.

Tamron-2016-lens-rumors-2

 

Slaidilt “To be launched in 2016” märke juurest leiame kaks suumobjektiivi, mis peaksid sel aastal välja tulema. לks neist on Wide Zoom ja teine Ultra Tele Zoom. Pisut spekuleerides võib arvata, et Wide Tele Zoom all võiks Tamron mõelda APS-C sensoriga kaamerale sobivat 10-24mm lainurksuumi, millest plaanitakse ilmselt valmistada kiirema teravustamismootori, täiustatud optilise konstruktsiooni ja ehk ka lisatud värinastabilisaatooriga uusversioon. Ultra Tele Zoon on ilmselt vana 200-500mm supertelesuumi uusversioon – sarnane uuele 150-600mm objektiivile.

Tõenäoliselt ajastab Tamron nende uute objektiivide esitlemise sügisel, septembris toimuva Photokina fotomessi ajaks.

Allikas: Photorumors.com

 

Too oma vana Nikon peegelkaamera Photopointi – saad uue Nikon D7200 veel soodsamalt
autor: Lauri Veerde

photopoint-nikonD7200-blog

Kui pildistad Nikoni peegelkaameraga, siis on see uudis just sulle. Photopointis on kevade puhul kõik uute Nikon D7200 peegelkaamerate hinnad kuni -22% soodsamad. Ja kui tood meile enda vana Nikoni peegelkaamera, siis saad sellelt soodushinnalt veel kuni 500€ alla. Nii saad uue Nikon D7200 endale suveks superhea hinnaga – soovi korral ei pea ka kogu summat korraga välja käima ehk võid kasutada järelmaksu.

Hinnatud DxOmark portaali andmetel on Nikon D7200 konkurentsitult kõige parema pildikvaliteediga APS-C peegelkaamera, edestades mäekõrguselt näiteks selliseid väärt aparaate nagu Canon 7D Mark II ja Sony a77 II. Lisaks on Nikon D7200 kaamera tõsiste fotohuviliste seas hinnatud kiire jälgiva teravustamise poolest – selle kaameraga pildistad sarivõttel spordivõistlusi ja kiiret liikumist nagu profifotograaf olümpiamängudel – ning pildid on teravad ja kontrastsed.

Osta Nikon D7200 soodsalt järelmaksuga või niisama ning saad ilusal kevadel ja soojal suvel teha pilte paremini kui eales varem.

Kogu valiku Nikon D7200 peegelkaameratest leiad veebipoest ›

 

Manfrotto pälvis Red Dot disainiauhindade jagamisel 5 auraha
autor: Lauri Veerde

manfrotto-

Itaalia päritolu fototarvikute valmistaja Manfrotto pani hiljutisel RedDot disainiauhindade jagamisel kinni 5 auhinda. Tunnustuse osaliseks said XPRO seeria monopod, Pixi Evo ministatiiv, Compact Extreme monopod, Lykos LED valgustite seeria ja Digital Director dokk iPad tahvelarvutile. Lisaks neile viiele pidas žürii esile tõstmise vääriliseks ka Manfrotto D1 seljakotti, mis on valmistatud DJI Phantom droonide jaoks.

 

Manfrotto XPRO monopodid

Mandrotto Xpro monopodid tulevad kolmes eri suurusastmes. Kõige kompaktsemad on Xpro Land. pisut suuremad Xpro Over ja kõige pikemad ja vastupidavamad leiab Xpro Prime seeriast. Need monopodid on valmistatud nõudlikumale fotohuvilisele või profifotograafidele ja erinevad teistest monopodidest eelkõige Manfrotto suurepäraste kinnitusklambrite ja nutika statiivikruvi poolest. Viimase külge saab mugavalt kinnitada nii 3/8″ statiivikinnitusega kaameraid kui ka 1/4″ statiivikinnitusega statiivipäid.

 

Manfrotto Compact Extreme monopod

Manfrotto Compact Extreme monopod on üsna uus toode, mis ei ole veel Photopointi müügile jõudnudki. See erineb kõikidest teistest Manfrotto monopodidest selle poolest, et seda saab kasutada kahtepidi. Kaasas oleva kuulpea saab kinnitada nii monopodi ülaossa (ja kasutada tavalise monopodina) kui ka teisele poole alumisse otsa (nii saab monopodi kasutada Selfie stickina või näiteks mikrofonihoidjana, sest käepide jääb teisele poole).

 

Manfrotto Lykos LED valgustite seeria

Lycos seeria valgustid on Manfrotto kõige võimsamad LED-valgustid. Erinevalt senistest seeriatest, mis kasutasid toiteallinaka AA akupatareisid ja olid mõeldud pigem kaamera peal kasutamiseks, on Lycos seeria valgustid mõeldud võiksema foto/videostuudio jaoks – statiivide peal kasutamiseks. Samuti välitöödel. Neil valgustitel on mugav suur käepide ja valgustugevude muutmise võimalus. Toidet saavad need adapteri abil vooluvõrku ühendades – vajadusel saab aka juurde osta spetsiaalaku ja valgustada stuudiost väljas ka akutoitelt. Bluetooth lisatarviku abil saab Lykos seeria valgusteid juhtida nutitelefonilt.

 

Manfrotto Pixi Evo ministatiiv

Erinevalt tavalisest Manfrotto Pixi Mini statiivist on Manfrotto Pixi Evo valmistatud kandmaks suuremaid kaameraid. Ilma, et statiiv oleks raske ja suur. Ja see erilisus ongi põhjuseks, miks see ministatiiv ka Red Dot auhindade jagamisel žüriile silma jäi.

Pixi Evo statiivi kahe jätkega jalad saab seada kahe erineva kaldenurga alla. Jalgade pikkust saab muuta viiel erineval astmel. Seega saab Pixi Evo jalgu kohandada ka ebatasase maapinnaga. Lisaks saab Pixi Evo integreeritud kuulpead imelihtsalt 90° kallutada ja võtta üles portreeformaadis fotosid.

 

Manfrotto Digital Director dokk

Manfrotto Digital Director Dokk on loodud selleks, et Canoni ja Nikoni peegelkaameraga filmides või pildistades saaks kadreerimisel kasutada iPad tahvelarvutit. Dokil on sees eraldi protsessor ja selle abil saab lisaks kadreerimisele ka kaamera seadeid muuta.

Manfrotto Digital Director iPad Air 2 tahvelarvutile MVDDA14

 

Manfrotto D1 seljakott

manfrotto on DJI Phantom droonide jaoks ennegi seljakotte valmistanud. D1 mudel on aga tähelepanuväärne selle poolest, et selle koti sees transportimiseks ei pea drooni küljest propellereir tingimata eemaldama. German näiteb videos täpsemalt:

 

Manfrotto seljakott DJI Phantom BP-D1

 

Karbist välja: Canon EOS 80D peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

canon-eos-80d-reklaam-1-307-small

Canon EOS 80D on esmapilgul nagu EOS 70D. Tähelepanelikum vaataja võib ju uue mudeli juures märgata muutusi ühenduspesades ja mõnede nuppude kujus, aga see on ka kõik. Olulised 80D trumpässad avalduvad alles siis, kui fotohuviline uue peegelkaamera käima lülitab ja pildistama või filmima hakkab.

Pildiotsijast sisse vaadates üllatub fotohuviline kohe sellest, et teravustamispunktide ala on laiem kui kunagi varem sellise klassi kaameratel. Ja videot filmima hakates valdab fotohuvilist puhas rõõm, sest nii kindlalt ja täpselt, nagu EOS 80D teravustamispunkti liikuvatele objektidele lukustab ja neid jälitab, pole suutnud siiamaani mitte ükski teine peegelkaamera. Võtame karbist välja ja uurime lähemalt:

 

canon-eos-80d--1

Koos EOS 80D peegelkaameraga esitles Canon teatavasti ka uut 18-135mm komplektobjektiivi. See erineb kõigist senistest Canoni objektiividest uudse Nano USM teravustamismootori poolest ja ühildub alumisel küljel olevate kontaktide abil motoriseeritud suumimooduliga PZ-E1. Siin võtame aga karbist välja tavalise 18-55mm USM suumobjektiiviga kaamerakomplekti.

Canon EOS 80D olulisemad omadused

  • 24-megapiksline APS-C mõõdus CMOS-sensor Dual Pixel tehnoloogiaga (sensor suudab teravustada nii kontrast- kui ka faasituvastusega)
  • Sarivõtted kuni 7 kaadrit sekundis
  • 45 teravustamispunktiga (kõik risttüüpi) autofookussensor on suur edasiminek senisest 19-nest punktist
  • Dual Pixel CMOS AF automaatse teravustamise tehnoloogia
  • Kaugjuhtimine ja andmete edastus WiFi kaudu, NFC kiireks WiFi ühenduse alustamiseks
  • Kallutatav ja keeratav 3-tolline puutetundlik LCD ekraan (1,04 miljonit punkti)
  • 100% kaadri katuvse ja 0,95x suurendusega optiline pildiotsija
  • ISO tundlikkus kuni 16 000 (laiendatav kuni 25 600)
  • Videorežiim: 1920 x 1080 (60p, 30p, 24p), integreeritud stereomikrofon, kõrvaklappide ja mikrofoni pesad
  • Aku kestvus: 960 säritust ühe laadimiskorraga

 

canon-eos-80d--52

Kaameraga tuleb kaasa korralikult paks eestikeelne kasutusjuhend ning CD-plaat, mis sisaldab inspireerivaid õpetusvideoid maastike, portreede jms pildistamise kohta.

 

canon-eos-80d--2

Ja päris karbi seest leiab fotohuviline 18-55mm USM komplektobjektiivi, EOS 80D kere, akulaadija, kaamerarihma, aku ja toitekaabli.

 

canon-eos-80d--3

Viimasel ajal olen karbist välja võtma sattunud pigem hübriidkaameraid. Nende hõbedaselt sillerdavate retrokorpuste kõrval mõjub Canon EOS 80D väärika härrasmehena, kes juba teab, mida elult tahta. Täpsem oleks muidugi öelda et – 80D teab, mida tõsisemad fotohuvilised tahavad. Selle suur, laia kummeeritud käepidemega korpus istub ka suuremasse kätte perfektselt ja juhtnupud asetsevad täpselt sõrmede all. Vaid eraldi joysticki puudumine (selline, nagu näiteks Sony a77 II või Canon EOS  7D Mark II kaameratel) on veel puudu täiuslikust kasutamiskogemusest. Allpool asuva 8-suunalise nupuni on pöidlal teravuskamispunkti liigutamiseks liig keeruline küünitada.

 

canon-eos-80d--201

 

Audio ja distantspäästiku pesade katted on nurga all – selleks, et välja keeratav ekraan mahuks üles-alla pöörama.

canon-eos-80d--200

 

Kaamera vasakul küljel on SD mälukaardipesa.

 

Oluline erinevus võrreldes aste vanema EOS 70D mudeliga paistab kaamera paremalt küljelt. Nimelt on ühenduspesade valik täienenud 3.5mm audio väljundiga. See on praktikas vajalik eelkõige kõrvaklappide ühendamiseks – et video salvestamise ajal saaks kuulata kas ja milline heli parasjagu salvestumas on.

Lisaks WiFi ühenduvusele on EOS 80D kaameral nüüd ka Near Field Connection tugi. Selle lisab Canon enda kõikidesse uutesse kaameratesse, et viimased toimiksid hästi Canoni piltide hoiustamise seadmega Canon Connect Station.

 

canon-eos-80d--4

Kaamera tagaküljel on välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan, pildiotsija okulaar ja  standardsed juhtnupud.

 

canon-eos-80d--103

 

Canoni kasutatav nupu-lüliti kombinatsioon on kõige mugavam viis foto-video režiimide vahel lülitamiseks. לkski teine lahendus teistel kaameratel ei ole minu jaoks. Nikongi on sellest aru saanud ja kasutab oma kaameratel samalaadset lahendust. Kui lüliti on fotorežiimi asendis, käivitab nupp Live View. Kui aga lüliti lükata videorežiimi asendisse, käivitab nupp video salvestamise. Päästik kaamera ees jääb niimoodi video poolt rüvetamata – on reserveeritud vaid fotodele ;)

canon-eos-80d--104

 

Valikuratta ja SET nupu vahel asuv nupp on kaheksasuunaline – eelkõige vajalik kiireks teravustamispunkti valimiseks optilise pildiotsijaga kadreerimisel.

 

 

canon-eos-80d--9

Canon EOS 80D kaamera pealmine nuppude valik on täpselt samasugune, nagu kõrgema klassi peegelkaameratel EOS 7D Mark II ja EOS 5D Mark III. Erinevalt nendest kahest nimetatutest on aga EOS 80D kaameral olemas ka integreeritud välklamp.

 

canon-eos-80d--106

 

Režiimikettalt kadusid juba EOS 70D kaameraga eraldi välja toodud pildiprogrammide asendid (landscape, portrait jne) Tänu sellele on režiimiketas nüüd tõsisemate fotohuviliste jaoks selgem ja mugavam kasutada. Ketas on lukus – samaaegselt keeramisega peab pildistaja all hoidma ketta keskel olevat lukustusnuppu.

canon-eos-80d--105

 

Kõige olulisemad parameetrid on ilusti eraldi nuppude all nimetissõrme läheduses valmis ja ISO nupu leiab kogenud fotograafi sõrm kiirelt ilma vaatamata üles.

 

canon-eos-80d--54

Hübriidkaamerate hulgas on viimastel aastatel hakanud levima trend, et eraldi laadijat enam kaasa ei panda. Tõsisema fotokaamera juurde on igal juhul tarvis ka eraldi akulaadijat. Canon EOS 80D laadija on samamoodi neljaastmelise indikaatorsüsteemiga, nagu Canoni täiskaadersensoriga kaameratelgi. LP-E6N akugi on praktiliselt seesama, mida kasutavad ka EOS Mark III, EOS 7D ja teised vanemad profikaamerad. Uuema LP-E6N ja vanema LP-E6 akude erinevuseks on vaid mõni mAh mahtuvust. Muus osas on need identsed ja ühilduvad täpselt samade akulaadijate ja kaameratega.

 

canon-eos-80d--111

EOS 80D kõige silmapaistvam edasiarendus võrreldes EOS 70D kaameraga on teravustamine Live View režiimis ja videorežiimis. Ekraani abil kadreerides leiab kaamera kiirelt üles kaadris oleva kõige lähima näo, teravustab sellele ja suudab seda nägu teravana hoida ükskõik kuhu see nägu kaadris ka ei liiguks. Justkui oleks teravustamispunkt selle näo külge liimitud.

Kui kaadris nägu pole, siis saab pildistades või filmides puutetundlikule ekraanile toksates soovitud teravustamispunkti valida – kaamera teravustab sellele punktile ja hoiab seda teravana ükskõik, kuhu see kaadris ka ei liiguks.

Ma olen aastaid peegelkaameratega filminud ja teravustamid manuaalselt – objektiivi teravustamisratast keerates. Selline autofookuse toimimine, nagu EOS 80D kaameral, tuleks lihtsamate videote filmimisel (eriti just väikese teravusulatusega) kindlasti kasuks ka tõsisematele videomeestele :)  Vaata kiiret testi video vahendusel:

 

Canon EOS 80D on samas hinnaklassis nagu Sony A6300 hübriidkaamera. Ka a6300 on võimeka autofookusega – filmirežiimis käituvad nende kaamerate autofookused natuke erinevalt. Sony kaamera teravustab esiplaanilt tagaplaanile liikudes hästi kiiresti (vaata testvideot Sony a6300 karbist välja artiklis), Canon EOS 80D teravusulatus muutub pisut aeglasemalt ja hästi sujuvalt (mis pole videot filmides sugugi halb). Canoni suureks plussiks on aga lisaks just see väga tõhus objektide jälgimise võime.

 

canon-eos-80d--107

 

Tavaline infoekraan

canon-eos-80d--108

 

Q-nupule vajutades aktiveerub infoekraani puutetundlikkus

 

 

canon-eos-80d--113

 

Uus kiirus: kui EOS 70D kaamera filmis maksimaalselt 25 fps kaadrisagedusega videot, siis EOS 80D filmib PAL standardis kuni 50 fps kaadrisagedusega. Oluline edasiminek – eriti, kui soovid filmida kiiremat liikumist või luua veidike aeglustatud videot.

canon-eos-80d--116

 

Videot filmides saab soovi korral suumida ka digitaalselt – enne tuleb see funktsionaalsus aga menüüs aktiveerida.

 

 

canon-eos-80d--115

 

Time-Lapse Movie režiim on lihtne viis luua time-lapse videot ilma pärastise järeltöötluseta arvutis. Menüüst saad paika panna parameetrid ning pärast intervallvõtte lõppemist paneb kaamera ise fotod videoks kokku. Video luuakse Full HD lahutusvõimega 25 fps kaadrisagedusega ja ALL-I kvaliteeditasemega.

canon-eos-80d--120

 

Eraldi on kaamera menüüst aktiveeritav ka intervallvõtte funktsioon. See erineb time-lapse funktsioonist selle poolest, et intervalli lõppedes ei looda pildistatud fotodest automaatselt videot. Fotod jäävad mälukaardile ja neid saab kasutada kas tavaliste fotodena või siis panna need arvutis käsitsi kokku time-lapse videoks.

 

EOS 80D peegelkaameral on intervallvõtte pildistamiseks kaks võimalust.

 

canon-eos-80d-reklaam-1-305-small

Kui hinnata peegelkaameraid ainult foto poole pealt, siis pakuvad EOS 80D kaamerale kõva konkurentsi ka Nikon D7200 ja Pentax K-3 II. Kui aga lisaks fotovõimekusele arvesse võtta ka video filmimise lihtsus ja paindlikkus, siis pole EOS 80D aparaadile APS-C sensoriga peegelkaamerate seas võrdset.  Kui soovid tegelda tõsisemalt foto- ja videograafiaga ning vajad mugavat korpust koos optilise pildiotsijaga, siis on Canon EOS 80D hetkel parim valik.

3 4 5 6 7 8 9 10 11