5000km mööda Põhja-Skandinaavia kaunemaid paiku – kaasas Sony a7R III täiskaader
autor: Kristoffer Vaikla

Sony a7R III

Septembri keskel sain taaskord nautida väga meeldivat ja seiklusrikast reisi Soome Lapimaale ja Põhja- Norra. Võtsime sõpradega kätte ja vurasime 9 päeva ning 5000km mööda Põhja-Skandinaavia kaunemaid paiku. Ära sai käidud lausa Mandri- Euroopa kõige põhjapoolseimas punktis (mitte Nordkapp).

Võtsin sellise reisi ette teist korda viimase kahe aasta jooksul just sellepärast, et need polaaralad seal kaugel on lausa hingematvalt kaunid oma mastaapides ja sügisvärvides. Lisaks ka see, kui rahulik ja inimtühi kogu see ala seal on – soovitan kindlasti elus korragi selline reis kõigil ära teha.

Sony a7R III

Kuna teadsin, et septembri keskel on õhtud ja ööd seal juba piisavalt pimedad, et oleks võimalik virmalisi näha, siis palusin Photopointilt nende rendist prooviks kaamerat, mis ei jääks pimedas pildistamisega jänni. Nemad pakkusid mulle täiskaadersensoriga hübriidkaamera Sony a7R III koos väga korraliku ja hinnalise Sony optikaga: FE 24-70mm f/2.8 GM & FE 70-200mm f/2.8 GM OSS.

Sony a7R III
Sony a7R III

Tegelikult soetasin ma endale juba eelmine aasta samuti Sony kaamera a7 III, kuid olude sunnil ei olnud mul võimalik seda reisile kaasa võtta. Nii et päris esmakohtumine mulle see Sony täiskaader hübriidkaameraga ei olnud. Teise kaamerana oli kaasas juba dinosauruste ajastust pärinev Canon EOS 5D Mark II.

Kuna terve reisi jooksul ainuke õhtu, kus virmalisi vilksamisi nägime oli kohe esimene õhtu meie pika sõidu ajal Helsingist Utsjokkisse, siis tegelikult selleks, milleks ma seda Sony kaamerat kaasa kõige rohkem tahtsin, seda kasutada ei saanudki. Ehk siis päris pimedas ma sellega pilti ei teinudki, aga tean, et see on selleks vägagi võimekas. Pilte sai tehtud küll hämaras ja ilma statiivita käest ning seetõttu võin öelda, et uued Sony hübriidkaamerad on valgusvaestes oludes väga head. Kaasas olnud objektiivid olid samuti üsnagi lahtise avaga ja justkui loodud hämaras fotografeerimiseks. Sony kaamerate puhul ei ole mingi probleem keerata ISO üsnagi kõrgeks ilma et pärast vaataks vastu mürane foto. Autofookus töötas nii valges, kui ka hämaramates oludes vägagi hästi ja suurem osa pilte jäid kenasti teravad.

Sony a7R III
Sony a7R III

לleüldiselt olen juba enda Sony a7 III pealt täheldanud, et nendest Sony Alpha7 seeria kaameratest tulevad fotod on äärmiselt teravad. Prooviks olnud a7r III on neid megapikseleid peaaegu poole rohkem 42MB, mida on juba isegi jaburalt palju. Samas on sellest palju kasu näiteks fotograafidele, kes prindivad oma pilte suurtes formaatides ja seda on ka mul endal ette tulnud. Sellised detailirohked pildifailid on aga RAW formaadis päris mahukad (80MB ümber) ja pärast arvutis neid avades ning töödeldes peab aeglasemate arvutitega aega ja kannatust varuma. Omajagu ruumi peab leiduma ka kõikide nende fotofailide hoiustamiseks.

Sony a7R III

Enamus reisist tegin niimoodi, et Photopointi poolt kaasa antud kaameral oli ees pikem toru Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS ja enda vana Canoniga tegin rohkem laiema nurgaga maastikufotosid. Viimastel päevadel kasutasin ka Sony FE 24-70mm f/2.8 GM objektiivi.

Kuna pidevalt oli kotis kaks kaamerat ja mitu objektiivi, siis füüsilist koormust sai mägedes matkates omajagu. Seda ka sellepärast, et Sony objektiivid on üsnagi rasked ja kui panna need veel suhteliselt väikese kerega a7r III ette, siis on tunne nagu objektiiv kannaks kaamerat, mitte vastupidi.

Sony a7R III
Sony a7R III

Sony täiskaader hübriidkaamerate puhul mind võibolla häiribki kõige rohkem see, et nad on natuke liiga väikesed. Eks see on maitse ja harjumise asi, aga mulle meeldib enda vana ja suurt Canoni peegelkaamerat käes hoida ja sellega tööd teha palju rohkem. Samuti on nupud ning kettad suuremad ja kuidagi loogilisemalt paigutatud, kui Sonyl.

Teine asi millest kuidagi üle ega ümber ei saa on Sony kaamerate kasutajavaenulik menüü. See on võrreldes näiteks Canoni menüüga ikka täielik tuumateadus -väga keeruline on aru saada, kus miski asub ja üldse kust midagi otsima peaks. Isegi minul, kes on Sony kaamerat juba pool aastat kasutanud on endiselt väga keerukine osadest asjadest aru saada. Võimalusi kõiksugu erinevaid sätteid proovida on selle kaameraga väga palju, aga lihtsalt ei oskagi kõike proovida või üles leida. Loodetavasti tegeleb Sony tulevikus ka selle probleemi lahendamisega.

Sony a7r iii

Kõige muu osas on Sony a7R III vägagi hea ning kaaslane igale foto- ja videograafile. Äärmiselt teravad pildid, suur võimekus pimedas/hämaras pildistamiseks ja hea autofookus. Ise ei teinud seekord selle kaameraga videosid, aga see on teada tuntud fakt, et Sony kaameratega tehakse lausa mängufilme. Järelikult on need pisikesed kaamerad väga hinnatud kõigi poolt.

Veel üheks plussiks, mis lisaks kvaliteedile on Sony kaamerate populaarsust tõstnud on nende veidikene soodsam hind. Kokkuvõtvalt võin öelda, et Sony a7r III kasutades ei üllatunud ma milleski, seda sellepärast, et olen varasemalt Sony kaameraid kasutanud. Teadsin juba ette, et tegemist on kindlasti väga hea aparaadiga ja pettuma selles ei pea.

 


Kristofferi tegemiste ja töödega saab tutvuda ning kursis olla tema Instagram’i lehel ››

 

Kusjuures seda kaamerat on testinud ja sellesse koheselt armunud mitmed Eesti fotograafid:

Sony a7R III hübriidkaamera ja lai valik Sony hübriidkaameratele sobivaid objektiive on kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval meie foto- ja videotehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

(4)

The post 5000km mööda Põhja-Skandinaavia kaunemaid paiku – kaasas Sony a7R III täiskaader appeared first on Photopointi ajaveeb.

Täiuslik youtuberi kaamera EOS 250D ja selle komplektid on müügil soodushindadega
autor: Elise Ader

Canon EOS 250D

Tahad saada youtuberiks ja vajad selleks korraliku tehnikat? Meil on Sulle suurepärane uudis! Novembrikuus on ideaalne youtuberite ja vlogerite peegelkaamera Canon EOS 250D ning selle erinevad komplektid palju soodsamad kui muidu. 

 

4K videovõimekus ja terav pilt

Canon EOS 250D on kompaktne peegelkaamera, millel on välja keeratav ekraan, 3.5 mm mikrofonisisend, time-lapse videote salvestamise funktsionaalsus ja 4K videovõimekus. Samuti on 250D-l hästi toimiv jälgiv teravustamine videorežiimis, mis sisaldab ka automaatset silmatuvastust. Soodne hind ja tehniline võimekus teeb sellest kaamerast ideaalse kaaslase igale alustavale youtuberile. 

Canon EOS 250D

 

Canon EOS Youtuber Kit soodushinnaga 729 eurot

 

Canon EOS 250D Youtuber Kit on täiuslik stardipakett, sisaldades kõike vajalikku eduka youtuberi-karjääri kõige esimeseks sammuks: õige tehnika omamiseks. See sisaldab Canon EOS 250D peegelkaamerat koos 18-55mm IS STM komplektobjektiiviga, Boya BY-BM2021 mikrofoni, Silicon Poweri 32GB mälukaarti, Manfrotto statiivi Pixi Evo ja Manfrotto õlakotti Amica 20 komplekti hoiustamiseks. Komplekt on saadaval nii mustas kui ka valges värvitoonis ning see on hetkel pea 100 eurot odavam kui muidu.

 

Canon EOS 250D + 18-55mm Kit soodushinnaga 579 €

 

Lisaks heale videovõimekusele pildistab kaamera nõelteravaid ja värvirohkeid  24,1-megapiksliseid fotosid ning selle APS-C sensor DIGIC 8 protsessor tagab suurepärase tulemuse isegi vähese valguse korral.

Kui Sulle piisab vaid kaamerast ja selle universaalsest komplektobjektiivist, siis võiksid vaadata Canon EOS 250D + 18-55mm komplekti suunas, mis omab novembris soodushinda 579 eurot (olles lausa 70 eurot odavam kui muidu). 

 

 

 

 

 

Vaata kindlasti ka teisi Canon EOS 250D peegelkaamera sooduspakkumisi Photopointi veebipoes!

 

Canon EOS 250D Photopointi veebikaubamajas 👉

 

(2)

The post Täiuslik youtuberi kaamera EOS 250D ja selle komplektid on müügil soodushindadega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma toob turule 24-70mm F2.8 DG DN Art objektiivi nii E kui ka L bajonetiga täiskaader hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

sigma24-70mm 

Sigma andis teada, et toob turule uue 24-70mm F2.8 DG DN Art objektiivi nii Sony E kui ka Panasonic/Leica/Sigma L-bajonetile. Uus objektiiv liitub hiljuti avalikustatud 14-24mm F2.8 DG DN Art objektiiviga Sigma DN (Digital Native) suumobjektiivide valikus, mis on disainitud täiskaader hübriidkaameratele.

Uue 24-70mm optilises ehituses on 19 läätseelementi, sisaldades ühte madala dispersiooniga, eriliselt madala dispersiooniga ning asfäärilist läätseelementi. Objektiiv on vääristatud Sigma “Super Multi-Layer” ja “Nano Porous” kattekihiga, et vähendada päikesehelkide ja varjutontide tekkimist fotodele. Objektiivil on astmeline teravustamismootor ning selle minimaalseks teravustamiskauguseks on 18cm

sigma24-70mm

Uus 27-70 on ka ilmastikukindel ning sellele sobivad 82mm filtrid. L-bajonetile mõeldud objektiiv kaalub 835 grammi ning E-bajoneti objektiiv on sellest mõned grammid kergem. Objektiiv peaks jõudma turule juba paari nädala pärast. Kindlat jaehinda aga sellele veel määratud pole. 

Allikas: Sigma

(15)

The post Sigma toob turule 24-70mm F2.8 DG DN Art objektiivi nii E kui ka L bajonetiga täiskaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ideaalse youtuberite hübriidkaamera Canon EOS M50 erikomplektid on nüüd müügil soodushindadega
autor: Elise Ader

canon-eos-m50-digitest-photopoint

Vloggerite ja youtuberite seas ülipopulaarseks saanud Canon EOS M50 hübriidkaamera komplektid on nüüd müügil enneolematute soodushindadega.

Canon EOS M50 on mõõtmetelt väike ja kompaktne hübriidkaamera, mis suudab salvestada 4K UHD videot ja teha kõrge lahutusvõimega teravaid pilte. Hübriidkaamera seest leiab täpselt sama suure pildisensori nagu Canoni peegelkaameratest – see tähendab et ka pildid tulevad sama kvaliteetsed. Kaameral on ka palju kiidetud DualPixel AF teravustamine, mis on mitmete kuulsate vloggerite sõnul üks maailma parimaid. 

canon-eos-m50-erikomplekt-photopoint

Ainult Photopointist leitava erikomplekti Canon EOS M50 + EF-M15-45+SB130+16GB hinnaks on nüüd 799 euro asemel 699 eurot. Komplektis on lisaks kaamerale ja objektiivile tasuta kaasas mahukas kaamerakott ja 16 GB SDHC mälukaart,  mille lugemiskiirus on kuni 80 MB/s. Canon SB130 õlakotti mahub M50 hübriidkaamera koos vähemalt kahe objektiiviga.

photopoint-canon-m50-ytkit-1200x628erikomplekt

Uue hinna on saanud ka Canon EOS Youtuber Kit. Selle komplekti soodushinnaks on 749 eurot (varem 913,98 eurot). Youtuberi komplektist leiad kõik sisuloomeks vajalikud tehnikavidinad. Youtuber Kit sisaldab:

  1. Canon EOS M50 + EF-M 15-45mm hübriidkaamera.
  2. Rode mikrofon VideoMic Go.
  3. Manfrotto statiiv Pixi Evo MTPIXIEVO-BK, must.
  4. Canon SB130 õlakott.
  5. Kiire 16 GB SDHC mälukaart.

 

Arvutimaailma kutid testisid seda kaamerat mitu kuud. Vaata videost, milliste järeldusteni nad jõudsid:

 

 

Canon EOS M50 hübriidkaamera Photopointi veebikaubamajas👉

(5)

The post Ideaalse youtuberite hübriidkaamera Canon EOS M50 erikomplektid on nüüd müügil soodushindadega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Minu Itaalia koos Sony Alpha 6400 hübriidkaameraga
autor: Helena Feofanov

Sony a6400

Oma hiljutisele reisile Itaaliasse andis Photopoint mulle nende fototehnika rendist katsetamiseks kaasa Sony a6400 hübriidkaamera, mis oli minule kui fotoentusiastile ideaalseks reisikaaslaseks.

Kompaktne, kiire, mitmekülgsete seadistustega ning super-hea kvaliteediga fotod, mis vaid sekundite vältel end ka minu teistesse nutiseadmetesse importisid – need tegid reisi jäädvustamise minu jaoks äärmiselt lihtsaks ja mugavaks.

Sony a6400
Sony a6400

Sony Alpha 6400 oli väga muljetavaldav oma erinevate lisade poolest, mis igale foto- ja videograafile sobivad tööriistad annab:

  • 4K video nendele, kelle eesmärgiks on jäädvustada elavat pilti;
  • Real-Time Eye AF, mis automaatselt seadeid vahetab inimeste/objektide äratundmiseks st. kaamera suudab automaatselt leida inimese silma ja seda ka subjekti liikudes fookuses hoida
  • 180kraadi kallutatav LCD ekraan youtuberitele ja vloggeritele.

Peale selle väärib kindlasti ära mainimist ka suurepärane värvitundlikkus ja 0,02 sek. autofookus, mis mul näiteks Veneetsia pisikeseid tänavaid väga kirkalt ja teravalt jäädvustada lasid.

Sony a6400
Sony a6400

Minule kui hobifotograafile on oluline laitmatu kvaliteet, kaamera kiirus, lihtne navigeerimine js heal tasemel automatiseeritud sätted, kuna pildistan kõike inimestest kuni arhitektuuri ja toiduni.

Jäin selle kaameraga väga rahule just sellepärast, et uue kaameraga harjumine võtab tavaliselt küll aega, aga a6400 oli nii kergelt navigeeritav ja mugav, et sain juba esimesel kasutuspäeval asja käppa.

Sony a6400
Sony a6400

Helena tegemistega saab ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Sony a6400 hübriidkaamera koos erinevate Sony objektiividega on laenutamiseks saadaval – photopoint.ee/rent ››

(5)

The post Minu Itaalia koos Sony Alpha 6400 hübriidkaameraga appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12