Fujifilmi toodete soodusnädal Photopointi veebikaubamajas
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fujifilm15-20164

Kevadsuvine fotograafia hooaeg võib julgelt alata, sest sellel nädalal on Photopointi e-poes kogu Fujifilmi tootevalik 15% soodsam. Soodustus rakendub ostukorvis ja kehtib ka soodushindadest.

Fujifilm on tuntud kui maailma suurim foto- ja pilditehnoloogia ettevõte, kus pööratakse suurt tähelepanu nii kvaliteedile kui kasutusmugavusele. Lisaks sellele on kõik Fujifilmi tooted alati oma stiilse välimusega olnud parajad pilgupüüdjad nii poelettidel kui tööhoos.

Kampaanias osalevad kõik Fujifilmi tippklassi hübriidkaamerad, kompaktkaamerad, Instax kiirpildi kaameradkaamerakotid, objektiivid, tarvikud jpm. Seega, kui oled tegemas oma esimesi samme fotograafia maailmas või vajad peegelkaamera kõrvale tippklassi abikaamerat, siis tasub pilk suunata Fujifilmi tootevalikule.

 

Kogu Fujifilmi tootevaliku leiad mugavalt ja kiirelt e-poest ›

 

P.S! Soodustust on võimalik kasutada ka Photopointi jaekauplustes saada olevatel Fujifilmi toodetel öeldes kassas salakoodi: VEEBIKAUBAMAJA. Kui soovitud toode on kaupluses otsas või saadaval ainult veebipoes, siis kasuta võimalust ja telli see meie esinduskaupluses kohapeal koju/kontorisse või pakiautomaati.

Kampaania kestab 18.04 – 24.04.2016

Tamron 18-200mm supersuum pälvis TIPA auhindade jagamisel tiitli “Parim algtaseme peegelkaameraobjektiiv”
autor: Jürgen Veerme

Tamron-18-200-Di-II-VC-TIPA-Photoopint-blog

Nii Eesti kui maailma fotograafiahuviliste seas populaarne Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiiv nimetati TIPA auhindade jagamisel parimaks algtaseme peegelkaameraobjektiiviks.

Tegemist on fotomaailma ühe preÅ¡tiisema auhinnaga, sest The Technical Image Press Association (TIPA) kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Eelmise aasta augustis esitletud objektiiv võitis TIPA ajakirjanike südamed, sest tegemist on objektiiviga, mis pakub suurt suumivahemikku kerges ja kompaktses kestas. Lisaks peitub objektiivi sisesemuses kultuslikku staatust omav Tamroni värinastabilisaatori, mis teeb Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiivist parima valiku hobi- ja reisifotograafile ning saadab tavapärase KIT-objektiivi varakult pensionile.

Auhinnatud Tamron 18-200mm DI II VC objektiivi nii Canon kui Nikon peegelkaameratele leiad Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast.

 

Vaata Point TV videost, mis teeb Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 VC auhinna väärilise supersuumobjektiivi:

 

Lisaks:

Tamron 35mm f/1.8 nimetati TIPA auhindade jagamisel parimaks fiksobjektiiviks peegelkaameratele
autor: Jürgen Veerme

Tamron-SP-35-18-Di-VC-USD-TIPA-2016-Photopoint-blog

Mainekal TIPA auhindade jagamisel nimetati Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD parimaks fiksobjektiiviks peegelkaameratele.

Nii pool- kui täiskaadersensoriga peegelkaamerate ette sobiv super-valgusjõuline Tamron 35mm f/1.8 fikseeritud fookuskaugusega objektiiv kuulub Tamron SP (Super Performance) seeriasse ehk see on ülima koostekvaliteedi ja eriti kõrge sooritusvõimega. Lisaks on objektiivis integreeritud värinastabilisaator, mis on oluline abimees, et soovitud kaadrid õnnestuksid ka hämaras käest pildistamisel.

TIPA ehk The Technical Image Press Association kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Auhinnatud Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD objektiivi nii Canon kui Nikon peegelkaameratele leiad Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast.

 

PS! Too oma vana fiksobjektiiv Photopointi ja saad uue ning äsja auhinnatud Tamron SP 35mm f/1.8 DI VC USD 200€ soodsamalt. Loe täpsemalt siitsamast ajaveebist ›

Loe lisaks sisukat ülevaaadet Digitest.ee veebilehelt:

Vaata, kuidas Fujifilm Instax kiirpildikaamera foto kohe valmis teeb
autor: Lauri Veerde

fujifilm-injstax

Fujifilm Instax kaamerad on sellised, mis prindivad pärast päästikule vajutamist pildi kohe välja. Täpselt nagu vanaaegsed legendaarsed Polaroid fotoaparaadid. Kui tänapäeval on kõikjal meie ümber digitaalsed kaamerad, mis lasevad pilte vaadata ekraanilt, siis Instax kaamerad pakuvad hoopis teistsugust pildistamiskogemust – mitte digitaalselt vaid analoogset. Pildistamisprotsess on siin vaat et sama oluline, kui foto ise. See on lihtsalt nii vinge, kui foto pärast pildistamist kohe kaamera ülal olevast pilust välja vuhiseb.

Veel huvitavam on aga see, kuidas foto aeglaselt sellele paberile tekib. Äsja fotokaamera pildipilust välja vuhisenud paber on ju alguses säravvalge – foto ilmub sinna aeglaselt umbes kahe minuti jooksul. Võid olla kindel, et sellise kaameraga peole või seltskonda ilmudes on kaameraomanik paugupealt tänelepanu keskpuntis. 99-eurose Fujifilm Instax Mini 8 kiirpildikaamera kõrval kahvatuvad siis ka Canoni ja Nikoni kõige kallimad profikaamerad.

Kuidas Fujifilm Instax kaamerad pilti teevad

Vaatame videost, milline üks tavaline Instax kiirpildikaamera on ja kuidas see pilti teeb:

 

Erinevad Fujifilm Instax kiirpildikaamerad

instax-vs-polaroid

Kiirpildi formaatide võrdlus. לlal vasakul on klassikaline Polaroid kaamerate paber. Sellest paremal on “Instax Mini” kaamerate fotopaber ja all suurem “Instax Wide” fotopaber (seda viimast kasutab Fujifilm Instax Wide 300 kaamera).

Fujifilm Instax seeria kiirpildikaamerate seeriasse kuulub selle artikli kirjutamise hetkel 5 erinevat põhilist mudelit. Instax Mini seeriasse kuulub neist neli – need on sellised, mis pildistavad väiksemale, krediitkaardi suurusele fotopaberile. Instax Wide seeriasse kuuluv Instax Wide 300 pildistab aga märksa suuremale fotopaberile.

Kõikide Instax kaameratega on väga lihtne pilti teha – keerukad menüüd ja seadistuste valikud puuduvad ja olenevalt konkreetsest mudelist on kaamera peal vaid mõned nupud kõige lihtsamate seadistuste jaoks.

 

Fujifilm Instax Mini 8

fujifilm-instax-mini-8-valge

Kõige populaarsem Fujifilmi kiirpildikaamera Photopointis on kahtlemata Instax Mini 8. See on kõige lihtsam ja kõige soodsama hinnaga Instax ja seda on ka saadaval paljudes erinevates värvitoonides mustast roosani välja.

Instax Mini 8  kaameral on sisse-välja lülitamise nupp ja objektiivi ümber oleva rõnga abil saab valida pildistamise koha (toas, õues jne). Muid seadisutsvõimalusi sellel kaameral pole – see teeb iga pildi korral välku, pildistab alati 1/60 sek säriajaga ja fikseeritud fookuskaugusega objektiivi teravustamiskaugus algab 0,6 meetrist. See tähendab, et pildistades peaksid jälgima et pildistatav objekt oleks kaamerast vähemalt poole meetri kaugusel. Instax Mini 8 on seega lihtne kaamera – vali ainult pildistamiskoht ja vajuta päästikule.

 

Fujifilm Instax Mini 25

25_Back_1024x1024

Instax Mini 8 kaamerast aste kõrgemal (nii seadistusvõimaluste kui ka hinna poolest) on Instax Mini 25. See on see kaamera, millega ülal videos German pilti tegi. Instax Mini 25 on ilusama disainiga ja õhema korpusega (kui Instax Mini 8), sest kasutab väiksemaid akupatareisid. See on ka palju parema pildistamisvõimekusega, sest ei ole fikseeritud tegema pilte ainult 1/60 säriajaga.

Sellel kaameral on kaks päästikut, nupp, mis lubab pildistada tavalist või High Key fotot (High Key on tavalisest heledama valgustusega foto). Instax Mini 25 kaamera objektiivi esiküljel on pisike peegel mille abil pildistaja saab end paremini kaadrisse seada – kasulik muidugi selfie tegemise korral.

Eriti just pildi tegemise võimekuse tõttu (automaatselt muutuv säriaeg) tasub kindlasti Mini 8 kaamerale eelistada Instax Mini 25 või järgmist – Instax Mini 70 kaamerat.

 

Fujifilm Instax Mini 70

instax-70

Instax Mini 70 on üks uuemaid Instax -seeria mudeleid. Võrreldes kahe eelmisega lubab see pildi tegijal pildistamise protsessi juba pisut enam sekkuda. Mini 70 kaamera välklamp valgustab vastavalt vajadusele kas nõrgemalt või tugevamalt ning seab automaatselt säriaega pikemaks või lühemaks. Ja pildistab tänu sellele paremaid fotosid, kui kõige soodsam Instax Mini 8. Instax Mini 70 kaameraga hämaramas pildistades tuleb jälgida, et hoiaksite kaamerat võimalikult paigal nii tuleb foto võimalikult terav.

Kui Instax Mini 25 kaameraga võiks pildistatav objekt jääda kaugemale kui pool meetrit (lähemad objektid jäävad lihtsalt ebateravad), siis Instax Mini 7+ kaameral on juba ka teravustamine võimekam. Nn makrorežiimis saab sellega pildistada ka 30-60 cm kaugusel olevaid objekte.

 

Fujifilm Instax Mini 90 Neo Classic

instax-mini-classic

Instax Mini 90 Neo Classic on Fujifilmi Instax Mini kaamerate kõige võimekam ja kalima hinnaga mudel. Sellel on tõsisema välimusega korpus, suurem LCD-ekran seadete kuvamiseks, võimalus keelata ära välklambi välgatus ja võimalus pildistada kahekordse säritusega pilti. Toiteallikana kasutab see kaamera spetsiaalset liitiumakut ja ka akulaadija on komplektis kaasas. Põhilise pildistamisvõimekuse poolest nagu teravustamine ja säriajad – on Instax Mini 90 aga identne Instax Mini 70 kaameratele.

 

Fujifilm Instax Wide 300

fujifilm-instax-wide-300

Fujifilm Instax Wide erineb Instax Mini kaameratest selle poolest, et kasutab märkimisväärselt suuremat fotopaberit. Instax Mini paber on tavalise visiit- või krediitkaardi suurune, Instax Wide paber on aga 10 cm laiune ja umbes 6 cm kõrgune. Ka kaamera ise on suurema fotopaberi tõttu Mini seeria kaameratest suurema korpusega.

Instax Wide 300 kiirpildikaameral on statiivikinnitus, hea terava vaatega pildiotsija küljel, teravustamisreiimide (lähivõte, norlmaalkaugus, maastik) muutmiseks tuleb keerata objektiivi ümber olevat kummeeritud rõngast. Muude režiimide ja võimaluste poolest on see sarnane võimekamatele Instax Mini kaameratele (Instax Mini 70 ja 90).

 

Kui vanade Polaroid kiirpildikaamerate paberi tootmine lõpetati, võttis paberi valmistamise enda peale Impossible projekt. See oli tänuväärne samm, kuid kahjuks võtab Impossible loodud fotopaberi ilmutamine (pildi paberile ilmumine pärast pildistamist) aega terve igaviku – ehk umbes 45 minutit.

Fujifilm on suutnud valmistada kaamerad ja paberi, mille abil on foto paberil valmis juba 1-2 minutiga. Pole siis ime, et Instax seeria kaamerad on viimasel ajal üle maailma kõvasti populaarsust kogunud – lausa nii palju, et ülemaailmse e-kaubamaja Amazoni 2015. aasta kõige ostetum fototarvik polnud mitte midagi muud kui Fujifilm Instax Mini fotopaber.

Nüüd Tallinnas ja Tartus rentimiseks saadaval: Olympuse objektiivid hübriidkaameratele
autor: Lauri Veerde

olympus-objektiivide-rent-1000

Tallinna Rocca al Mare keskuse ja Tartu Eedeni keskuse Photopointi kaupluste rendipunktides on lisaks muule tehnikale nüüdsest rentimiseks saadaval ka valik Olympuse objektiive. Need objektiivid on Micro 4/3 bajonetiga – see tähendab, et need sobivad kasutamiseks nii Olympuse hübriidkaamerate ees kui ka Panasonicu hübriidkaamerate ees. Objektiive on kokku 5 – kõik on kvaliteetse ja terava klaasiga fikseeritud optikajuveelid:

Kui soovid mõnda neist objektiividest rentida, siis uuri eelnevalt saadavust soovitud kuupäevadeks Tallinna Rocca al Mare või Tartu Eedeni kauplusest

Fototehnika rentija meelespea

  • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
  • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
  • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
  • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
  • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa isikut tõendav dokument
  • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Eedeni keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses.

3 4 5 6 7 8 9 10 11