Karbist välja: Godox V100 kaamerapealne välklamp, nüüd puutetundliku ekraaniga
autor: Stephan Redko

Kui kaamerate tehnoloogia areneb pea iga aastaga aina edasi, siis selle üks väga oluline lisatarvik ehk välklamp on püsinud suuremas osas muutmata viimased 10 aastat. Eks põhiline osa ei saagi muutuda – välk peab ju ikkagi olema välk, kuid kasutajasõbralikus ja -mugavus võiks siiski ajaga täiendusi saada.

Seda on muutmas Hiina päritoluga valgustusseadmete tootja Godox, kes on tänaseks saanud üheks suurimaks välklampide ning püsivalgustite tootjaks terves fotograafia tööstuses.

Nende kõige uuem kaamerapealne välk, Godox V100, on just eriti pilkupüüdev oma puutetundliku ekraani ning ennenägematu võimsuse poolest, mistõttu haarasin selle viivituseta Photopointi pealaost ning tõttasin sellega lähemalt tutvuma.

Selles postituses saad uut välklampi koos minuga avastada ning teada saada, mida see endast täpsemalt kujutab ning kuidas see toimib.

Preaguseks on see juba müügil Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes ja huvi selle vastu on suur ning kaup liigub kiirelt. Seega, kui hakkad lugemise käigus selle vastu huvi tundma, siis tasub nobedalt tegutseda!

Godox V100: mida see uuenduslik välk endast kujutab?

Nii nagu ma aru olen saanud, siis põhiliselt tuntakse Godox V100 puhul huvi selle puutetundliku ekraani vastu. Tutvustasin seda ka paarile sõbrale ning töökaaslasele ning ka neilt tuli just ekraani osas esimesed kommentaarid ja küsimused. Millest muust siis alustada kui mitte sellest!

Godox V100 peal paikneb 2,3-tolline, värviline ja puutetundlik ekraan, mis on ettevõtte sõnul intuitiivse menüüga ning töötab väga sujuvalt. See oli ka minu esimene hirm selle välgu osas – kas ekraan töötab piisavalt kiirelt ja sujuvalt, et sammu pidada ka professionaalse fotograafiga, kes seda üritustel ja kõikjal mujal kasutama hakkab?

Nii palju kui ma seda stuudio keskkonnas katsetada sain, siis ekraan töötas minu jaoks laitmatult ning selles osas mul kaebusi ei ole. Olin pigem üllatunud, kui hästi see reageeris puudutustele ning kui lihtne oli erinevatele seadetele ligipääseda.

Godox V100

Kes puutetundlikust ekraanist eriti ei hooli, siis saab alternatiivina kasutada ka välgu peal paiknevaid füüsilisi nuppe. Toitenuppu vajutades liigud kodumenüü juurde ning all hoides lülitad välgu sisse/välja. Keskmise rulliku abil saad liikuda erinevate seadete juurde ning rulliku seesoleva nupuga saad seadeid valida ning kinnitada. Vasakpoolne punane nupp on välklambi testimiseks.

Minu üllatuseks ei peagi V100 mudeli puhul isegi sõltuma puutetundlikust ekraanist vaid see on pigem lisavõimalus, kui tahad mõnele sättele kiiremini ligipääseda.

Seega, kui mõnes olukorras ekraan ei toimi, siis võid ka vanu häid füüsilisi nuppe kasutada, mis ilmselt ei lakka kunagi töötamast.

Godox V100

Välk ühendab ennast kaameraga täiesti juhtmevabalt ning suhtleb kaameraga välgukinga ühenduste abil. Tähtis on aga valida just enda kaamerabrändi V100 mudel, kuna välgukinga ühendused on kõikidel brändidel pisut teistsugused.

Välk võib küll töötada teiste mudelite peal, kuid mõni funktsioon nagu näiteks automaatne TTL režiim võib lakata töötamast. Godox V100 on Photopointis müügil järgmistele kaamerabrändidele: Sony, Canon, Nikon, Fujifilm ja OM System/Panasonic.

Kuigi tegu on kaamerapealse välguga, siis tegelikult tasuks teada, et seda saab ka “off-camera” kasutada. Just sedasi kasutan ka mina peamiselt oma Godox V1 välku, mis elab tavaliselt minu valgustistatiivi küljes koos softboksiga. Kaamera välgukingas kasutan Godox juhtmevaba saatjat, mis pildistamise korral edastab välgule vajaliku info ning pildistamise korral sähvatab samal ajal.

Godox V100 avaldab muuhulgas muljet ka oma võimsuse poolest, pakkudes kuni 100Ws sähvatusi – võrdluseks, Godox V1 ning Godox V1 Pro pakuvad maksimaalset 76Ws võimsust. Täisvõimsusel suudab V100 sähvatada kuni 70 kaadrit järjest ilma ülekuumenemise ega teiste kompromissidega.

Antud välklamp suudab sammu pidada isegi uuendusliku Sony a9 III täiskaader hübriidkaameraga, mis kasutab globaalkatikut ning suudab pildistada kuni 1/80,000 sek säriajaga. Godox’i sõnul saab see mitte ainult selliste säriaegadega sammu pidada, vaid pakub soovi korral ka TTL automaatrežiimi.

Seega, lisaks üritustele on Godox V100 vägagi suuteline välklamp ka spordi ning muude kiireloomuliste fotograafiažanride jäädvustamise jaoks.

Godox V100

Godox V100 komplekti kuulub lisaks välklambile ka väike vutlar, SU-1 täitevalgusti, välgualus, vooluadapter ning USB-kaabel. Kusjuures, laadimine on sellel Godox’i mudelil väga huvitavalt lahendatud. Selle asemel, et peaksid spetsiaalset akulaadijat kasutama ning kõikjal kaasas kandma, siis Godox on oma VB-30 liitiumakule USB-C pesa otse sisse ehitanud.

Lisaks akul paiknevale USB-C pesale leiame ühe USB-C pesa veel välgu pealt – see on mõeldud arvutiga ühendamiseks, et välgu tarkvara värskendada. Välgu peal paikneb veel lisaks analoogne “Sync Cord” pesa.

Kui juba akudest räägime, siis räägime ka akukestvusest, mis on võibolla V100 puhul pisut aktuaalsem teema. Kui muretsed, et selle puutetundlik ekraan võtab liialt palju voolu, siis Sinu õnneks ei ole V100 selle kohapealt liialt kompromissitud – Godox lubab oma uuest välgust kuni 400 täisvõimsusel sähvatust.

Kui akukestvus on Sinu jaoks tähtis, siis võid ka vaadata V1 Pro mudeli poole, mis pakub täislaetud akust kuni 100 lasku rohkem ehk kokku 500.

Pikema akukestvuse jaoks on Godox lisanud V100 mudelile ka lisatoitepesa, mille külge saad ühendada toiteplokke nagu näiteks Godox PB960 – see konkreetne toiteplokk annab välgule juurde lausa 750 täisvõimsusel kaadrit!

Godox V100

Godox V100

 

Lõpetuseks

Godox V100 on kaasaegne välklamp, mis on viisaka välimuse ning muljetavaldava võimekusega. Julgen väita, et Godox on liikumas aina lähedamale oma konkurentidele nagu Profoto, kuid seda just kvaliteedi ning funktsionaalsuse poolest – hind püsib Godox’il endiselt enam kui kaks korda odavamana.

Kui otsid üht korralikku välklampi, olgu see hobi või professionaalses korras kasutamiseks, siis Godox V100 on suuteline Sinuga igal juhul sammu pidama. See on tõeline järgmise põlvkonna välk!

 

Telli Godox V100 ja naudi enneolematut jõudlust »

 

Juhul, kui Sul peaks ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

(6)

The post Karbist välja: Godox V100 kaamerapealne välklamp, nüüd puutetundliku ekraaniga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nanlite FC-120C  on taskukohase hinnaga värviline LED valgusti
autor: Jürgen Veerme

Nanlite FC-120C

Nanlite FC-120C valgusti loomisel võeti eesmärgiks pakkuda kasutajatele eeskujulikke valgustusomadusi võimalikult taskukohase hinnaga – antud juhul on komplekti väärtus 389€.

Lisame kompaktsuse ja professionaalsel tasemel ühilduvuse ning saame väikese ning keskmise suurusega võttegruppidele sobiva esmaklassilise töövahendi. 

Nanlite FC-120C tehnilised omadused & võimekus

Nanlite FC-120C valgustustihedus ulatub kuni 12 850 luksini (mõõdetuna 1 m kauguselt 5600K juures ning koos reflektoriga). Valgustemperatuuri saab CCT režiimis seada vahemikus 2700 K kuni 7500 K koos rohelise/magenta komponendi sobitamisega ±150 ulatuses.

See Nanlite valgusti kaalub kõigest 1,13 kg ning on seetõttu ideaalne tööriist palju ringi liikuvatele võttemeeskondadele. Olenemata sellest, kas salvestad intervjuusid või lood dünaamilisi värviküllaseid stseene, siis võimaldab FC-120C toota professionaalseid tulemusi.

Nanlite FC-120C

Nanlite FC-120C võimaldab valida sobivaima nelja valgusrežiimi seast. Valikus on CCT, HSI, RGBW ja Effects, millest viimane sisaldab 15 kohandatavat eriefekti. FC-120C saab sarnaselt teiste Nanlite mudelitega juhtida valgustilt kahe nupu ja kahe lüliti abil.

Seadistused kuvatakse LED-paneelil. Juhtmevabalt saab valgustit seadistada NANLINK 2.0 rakenduse või 2,4 G kaugjuhtimispuldi abil. Suurema produktsiooni jaoks on olemas integreerimise võimalus DMX-konsooliga.

Nanlite FC-120C

Nanlite FC-120C toiteks saab kasutada vahelduvvooluadapterit, V-mount akut või PD-adapterit. V-mount akuga kasutamiseks on võimalik soetada akukäepide (lisavarustus).

Nanlite FC-120C
Kogu komplekt on pakitud spetsiaalselt disainitud kergesse EPP-kandekohvrisse.

Sellel videovalgustil on neli jahutusventilaatori töörežiimi – Smart, Full Speed, Low Speed ja Off, mis võimaldab sul valida võimsuse ja mürataseme optimaalseim kombinatsioon.

 

Pista Nanlite FC-120C LED ostukorvi ja telli ära »

 

Juhul, kui Sul peaks hetkel väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi.

(17)

The post Nanlite FC-120C  on taskukohase hinnaga värviline LED valgusti appeared first on Photopointi ajaveeb.

Harman RED on uus punakate toonide maagia filmifotograafidele
autor: Jürgen Veerme

Kui sa oled filmifotograafia fänn ja armastad eksperimenteerida, siis uus Harman RED on midagi just sinu jaoks. See on ISO 125 tundlikkusega 35mm redscale-tüüpi värviline negatiivfilm, mis pakub ainulaadset esteetikat.

Mis on redscale?

Redscale” tehnika tähendab, et pildistatakse läbi värvifilmi tagakülje, mis toob esile intensiivsed punased, oranžid ja kollased toonid.

Selle tulemusena saad piltidele dramaatilise ja düstoopilise ilme, justkui oleksid need võetud teiselt planeedilt või unenäost.

Harman RED 125

Harman Redi kasutamisel saavutad parima tulemuse, kui:

  • Kasutad tundlikkust vahemikus ISO 100-200. Kasutatavaid tulemusi on erinevates valgusoludes võimalik saavutada ka vahemikus ISO 50-400.
  • Alasäritus toob esile jämedama teralisuse, silmatorkavad varjud ja sügavamad punased värvitoonid.
  • Kasseti DX-kodeeringule vastav säritus annab normaalse teralisuse, ühtlased oranžid toonid ja pehmemad varjud – seega kõige „normaalsema“ tulemuse.
  • Ülesärituse tulemuseks on peenem tera, heledamad ja kontrastsemad pildid koos filmi nimest järelduva värvipaleti nihkega.
  • Filme ilmutatakse värvifilmidele standardse C41 protsessiga.

Harman RED 125

Harman RED 125 ei ole lihtsalt film, vaid tööriist loomingulisteks katsetusteks. Kui sulle meeldivad vanaaegsed, atmosfäärilised või isegi futuristlikud fotod, siis see annab sulle täiesti uue vaatenurga – proovi ise järele!

 

Telli Harman RED 125 fotofilm kohe ära või astu läbi esinduskauplustest ››

 

Kui Sa ise ei taha või ei viitsi ilmutamisega mässama hakata, siis too täis klõpsitud filmirullid, mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või laeme mälupulgale/pilve.

Filmide ilmutamine protsessina on mitmeetapiline, aga kuidas me seda täpsemalt teeme? Vaata videost 👇🍿

 

(17)

The post Harman RED on uus punakate toonide maagia filmifotograafidele appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II pakub muljetavaldavat ulatust
autor: Stephan Redko

OM System on lisaks uhiuuele OM-3 hübriidkaamerale ning kahele uue generatsiooni M. Zuiko fiksobjektiivile välja kuulutanud ka järgmise põlvkonna supertelefoto-suumobjektiivi, milleks on M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II.

Arvestades, et OM System on populaarne kaamerabränd just eelkõige seiklushimuliste foto- ja videograafide seas, siis selline objektiiv on antud süsteemi jaoks äärmiselt oluline. 

Mida kujutab endast M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II?

Tegu on kvaliteetse M.Zuiko Digital rivistuse objektiiviga, mis pakub Micro Four Thirds hübriidkaamera ees muljetavaldavat 200-800mm fookuskauguse vahemikku. Objektiivi saab kasutada ka 2x telekonverteriga, mille tulemusel kahekordistad fookuskaugused ning saavutad veelgi ulmelisema 400-1600mm vahemiku.

Selliste supertelefoto fookuskauguste jaoks vajad Sa ka otseloomulikult korralikku stabilisatsiooni ning selleks on 100-400mm f/5.0-6.3 varustatud uuendusliku Sync IS tehnoloogiaga.

Tänu sellele saad kombineerida objektiivis peituva optilise pildistabilisaatori koos oma OM System hübriidkaamera keresisese stabilisaatoriga. Nende kahe koostöös saavutad kuni 7-stopi jagu stabiilsema kaadri.

Kuna tegu on objektiiviga, mis on mõeldud ei millegi muu jaoks kui välisfotograafiaks, siis uue põlvkonna mudeli puhul on ilmastikukindlusele veelgi rohkem rõhku pandud.

Nimelt pakub antud M.Zuiko telesuum-objektiiv nüüd IPX1 reitingut, mis kaitseb seda pritsmete kui ka tolmu eest. Samuti lisati objektiivi esiklaasile fluoriidkate, mis aitab seda hoida veest, tolmust ja sõrmejälgedest puhtana.

OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II

100-400mm f/5.0-6.3 suudab teravustada alates 1,3 meetri kauguselt kogu suumivahemiku vältel ning pakub kõige pikemal fookuskaugusel muljetavaldavat 0,57-kordset suurendust.

Pikendatud tootjagarantii

Kui Sa oled üks nendest fotograafidest, kes oskab sellise super-telefotoobjektiivi väärtust hinnata, siis eetelli see kindlasti kohe ära.

Nõnda oled Eestis esimeste seas, kes M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II endale saab ning kui see on Sulle saabunud, siis kindlasti registreeri ost MyOMSYSTEM veebilehel, et saada OM System poolt veel 5 aastaks pikendatud tootjagarantii.

 

Eeltelli OM System M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II »

 


PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(1)

The post OM System M.Zuiko Digital ED 100-400mm f/5.0-6.3 IS II pakub muljetavaldavat ulatust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kodak S-88 abil on tee filmifotograafiasse lihtne ja nostalgiline
autor: Jürgen Veerme

Kodak S-88 Motorized

Filmikaamerad on tagasi ja seda täiega! Ja kui Sinagi soovid sukelduda analoogfotograafia võludesse ilma liigsete tehniliste peavaludeta, siis üheks võimaluseks on endale soetada Kodak S-88 Motorized.

Tegemist on stiilipuhta, kerge ja lihtsasti kasutatava analoogkaameraga, mis käes tundub kindel ja vastupidav. Pildistamine sellega on ülilihtne, sest 31mm f/10 fikseeritud objektiiv tagab, et kõik jääks selgeks ja 1/125s säriaeg on väga hea just igapäevaste hetkede tabamiseks.

Kodak S-88 vajab töötamiseks ühte AA patareid (ei ole kaasas) ja “sööb” klassikalist 35mm filmi ning toetab ISO 200, 400 ja 800 tundlikust. See tähendab, et saad pildistada nii eredas päikesevalguses kui ka hämaramates oludes.

Kõige põnevamaks osaks võrreldes teiste sarnaste mudelitega on asjaolu, et see Kodak kaamera hoolitseb enda eest ise – motoriseeritud filmikerimine viib kaadri automaatselt edasi ja kerib rulli lõpus ise tagasi

Tundub, et Kodak S-88 sobib suurepäraselt just harrastusfotograafidele, kes soovivad jäädvustada igapäevaseid mälestusi ja see toob pildistamise juurde just selle eheda tunde, kus iga kaader loeb.

 

Haara Kodak S-88 ja alusta filmifotograafia teekonda ››

 


Millise 35mm fotofilmi võiksid oma uue analoogkaamera sisse torgata? Viimasel ajal on meie klientide eelistused olnud sellised:

  1. Fujifilm 400
  2. Fujicolor C 200
  3. Kodak Gold 200
  4. Kodak UltraMax 400
  5. Kodak ColorPlus 200

Kui fotofilm on täis klõpsinud, siis too filmirullid mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või laeme andmepilve? Vaata videost, kuidas seda teeme👇

(21)

The post Kodak S-88 abil on tee filmifotograafiasse lihtne ja nostalgiline appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9