Instagram plaanib olulist muudatust, mis paljusid kasutajaid närvi ajab
autor: Ildar Kamaev

instagram-photopoint-55

Eile teatas maailma suurim endlipildi hoidla Instagram oma blogipostituses, et ettevõttel on plaanis muuta kasutaja uudisvoos ilmuvate postituste korda.

Viimase ajani on postitused uudisvoos ilmunud kronoloogilises järjestuses: värskemad postitused üleval ning alla kerides tulevad nähtavale vanemad pildid. Platvorm hakkab uue algoritmi alusel näitama kasutaja uudisvoos eelisjärjekorras neid postitusi, mis programmi arvates peaks inimesele huvi pakkuma.

Instagrami üks asutajatest Kevin Systrom teatas New York Times’ile antud intervjuus, et kasutajatele jääb nägemata 70% uudisvoos olevatest postitustest. Mehe sõnul tagab uus algoritm selle, et kasutajateni jõudev 30% sisust on parim, mida platvorm saab kasutajatele pakkuda.

Kuna suurem osa Instagrami 400-miljonilisest kasutajaskonnast asub väljaspool USA’d, tekib probleem ajatsoonidega. לhes riigis ilmunud postitused võivad kaduda teises riigis üles laetud piltidega ja niiviisi ei pruugigi teatud postitused kasutajateni jõuda.

Uudisvoo sisu kuvamisel arvestatakse kasutajate vahelist suhet ja ka seda, kuidas kasutaja reageerib uudisvoo sisule. Näiteks aktiivselt jagatavaid ja like’dega pommitatavaid pildid ilmuvad suurema tõenäosusega inimeste uudisvoos kui tundmatu sisu.

Praegusel hetkel testib uue algoritmi alusel kuvatavat uudisvoogu murdosa kõigitest platvormi kasutajatest. Testimistulemuse alusel otsustakse algoritmi edasine saatus. Tõenäoliselt Instagram järgib oma peremeesettevõtte Facebook’i eeskuju ning kronoloogilises järjestuses ilmunud postitused vajuvad unustuste hõlma.

Paljudele Instagrami kasutajatele on selline muudatud aga vägagi vastumeelt. Change.org portaalis on juba loodud petitsioon, kus kogutakse allkirju kronoloogilise järjestuse allesjätmise poolt.

Allikas: Instagram blog, New York Times

Nixon on loonud maailma kõige vastupidavama nutikella
autor: Ildar Kamaev

nixon-mission-hero-1200-80

Californias tegutsev ettevõtte Nixon on loonud kella, mis tules ei põle, vees ei upu, mullas ei mädane ning mis seejuures jooksutab Android Wear opsüsteemi.

Nixoni spordikellade suguvõsa uus esindaja, The Mission on tõenäoliselt kõige nutikam spordikell ja kõige vastupidavam nutikell ühes kuues, mis on seni turule ilmunud. Kuna Nixoni toodangu kasutajaskonnaks on inimesed, kes panevad piirini proovile nii ennast kui ka oma varustuse, tuli valmis teha selline nutikell, mis elaks üle nii põrutused, niiskuse, rõhumuutused, kõrged ja madalad õhutemperatuurid. Nixoni inseneride ning elukutseliste ekstreemsportlaste koostööna valmis just nendele nõuetele vastav kell.

The Mission’ile tagab vastupidavuse selle erisulamist valmistatud kest, seadme ekraani ümbritsev rõngas on valmistatud roostevabast terasest ning nutikella AMOLED ekraani kaitseb vigastuste eest Corning Gorilla Glass. Randme külge kinnitub Mission kahekihilise kummist rihmaga, mis tootja sõnul tagab üheaegselt nii vastupidavuse kui kandmise mugavuse. Ajanäitaja suurimaks tõmbenumbriks on selle veelembus: seade on võimeline üle elama sukeldumist kuni 100 meetri sügavusele.

nixon-mission-press

Kella südameks on Qualcommi Snapdragon Wear  2100 kiibistik, mis tagab masinale piisavalt elujõudu et jooksutada hulgaliselt sensoreid ning spetsiaalselt ekstreemspordi kella jaoks kohandatud Android Wear’i. Kella on paigutatud Mission’i nimeline rakendus mis kuvab kandjale kogu infot mida tal spordi harrastamisel võib vaja minna: tuulekiirus, õhutemperatuur, õhurõhk, läbitud vahemaa, sügavus või kõrgus merepinnast jm. taolist asjaliku infot.

The Mission jõuab müüki lubaduste kohaselt käesoleva aasta jooksul.

Allikas: Nixon

Sony World Photography Awards 2016 fotokonkursi Eesti rahvusliku kategooria võitis Andrei Reinol
autor: Lauri Veerde

1. koht SWPA 2016 fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Andrei Reinol. 

Maailma suurimal fotokonkursil Sony World Photography Awards selgitatakse muuhulgas välja võitjad ka eraldi riikide kaupa. Juba teist aastat järjest on Eesti arvestuses sellel konkursil esikoha pälvinud loodusfotograaf Andrei Reinol. Kui eelmine kord tõi võidu efektne maastikufoto Rummu karjäärist, siis seekord meeldisid žüriile jäämütsidega kaetud sadamakai vaiad udusel talvehommikul. Andrei foto “Külmamütsid” leiti olema nii ilus, et pandi ilmestama koguni kogu galeriid.

Andrei kirjutab enda võidutöö kohta nii:

Ma tean, kui oluline on olla suurepärase maastikupildi tarvis õigel ajal õiges kohas. Seepärast on hea kanda kaamerat alati kaasas. Tänapäeva hübriidkaamerad võimaldavad oma kerge kaalu ja kompaktsuse juures seda teha. Ideaalne muidugi, kui etteplaneeritud fotomatkal valgus ning olud looduses su tegemisi soosivad.

וigete tingimuste täitumisel võib iga koht tundmatuseni muutuda. Ka vanadest sadamakai vaiadest võivad saada väga fotogeenilised objektid. Kes oleks osanud oodata, et piisavalt külm ilm neile jäämütsid pähe paneb?

Oma osa mängis mõõn, mis merevee piisavalt madalale oli langetanud. Maastikupildi esiplaaniks sobisid nad suurepäraselt. Tavaliselt ei paista nad vee alt väljagi. Kuna õhutemperatuur langes alla nulli, siis auras meri ning kattis kinni kõik ümbruses oleva vaatevälja. Minu paremal käel olevad inetud sadamakraanad olid kui vati sees. לle mere paistev linna siluett oli kadunud kui tina tuhka. Ka varahommikul tööle sõitvate autode rida ei olnud paista.

Eriti põnevaks muutus olukord aga siis, kui juba tõusnud päike end udu vahelt läbi pressima hakkas. Esimesed valguskiired olid silmipimestavalt kuldsed ning lisasid juba niigi lummavale vaatepildile viimase sära. Sel hetkel teadsin, et olen õigel ajal õiges kohas. Aga on hetki, mis jäävadki vaid mälestustesse. Seekord tundsin headmeelt, et sain sellest looduse mängust osa, ning talletasin ta ka oma kaamerasse. Nüüd on võimalus seda teiega jagada.

 

Teine ja kolmas koht SWPA Eesti rahvuslikus kategoorias

Sony World Photography Awards konkursi rahvusliku auhinna arvestuses selgitatakse välja esikolmik. Teise koha pälvis käesoleval aastal Kalli Lumberg kolmanda koha Kristjan Järv:

131018256623519274_ESTONIA_Kalli-Lumberg_2nd-place

2. koht SWPA 2016 fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Kalli Lumberg. 

131018257641801000_Estonia_kristjan_jarv_3rd-place

3. koht SWPA 2016 fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Kristian Järv. 

 

Rahvuslike auhindade välja kuulutamine oli alles avapauguks. Erinevate teemade järgi kategoriseeritud võitjad, amatööride ja professionaalide paremik ning ülemaailmse fotokonkursi peavõitja kuulutatakse välja pidulikul auhinnagaalal Londonis 21. aprillil.

Päris kohaliku Sony fotokonkursi “Talvefoto 2016“ lõpptulemused kuulutatakse aga välja juba ülehomme, 20ndal märtsil. Vaata žürii esimest valikut siit.

Ülipopulaarne soodsama hinnaklassi hübriidkaamera Olympus OM-D E-M10 on taas saadaval
autor: Lauri Veerde

IMG_9380-small

2015. aasta üks populaarsemaid hübriidkaameraid on taas Photopointis saadaval. Euroopa laovarude viimastest jääkidest õnnestus meil äsja hankida piiratud kogus Olympus OM-D E-M10 hübriidkaameraid – varustatuna 14-42mm suumobjektiiviga. Need on praktiliselt samasugused komplektid, nagu ülal pildil Greeta käes näha võib, ainult et üleni musta värvi korpusega.

Olympus OM-D E-M10 on üks paremaid hübriidkaameraid, mida tõsisem fotohuviline kuni 500 euro eest saada võib. Sellel on kena välimus, tõsine sisemus ja soodsamapoolne hind. Erinevalt kõigist teistest samas hinnaklassis olevatest konkurentidest nagu näiteks Sony a5100 või Fujifilm X-A2 või Panasonic GF7, on Olympuse kaameral olemas ka elektrooniline pildiotsija. Tänu kahele valikukettale ja rohketele juhtnuppudele on Olympus E-M10 seadeid mugav muuta ka pool- või täismanuaalses režiimis.

Video tegijad peavad muidugi tähele panema, et Full HD videot filmimb OM-D E-M10 ainult 30 kaadrit sekundis sagedusega. Kui sa aga oma videoid ei töötle ja vajad suurepärase fotokvaliteediga hästi käsitsetavat fotokaamerat, siis tasub nüüd kiirelt tegutseda ja Olympus OM-D E-M10 ära osta. Seniks, kui neid veel Photopointis on.

Olympus OM-D E-M10 + 14-42mm Photopointis: 499€

Sigma 150-600mm teleobjektiivi tarkvarauuendus muudab autofookuse kiiremaks
autor: Lauri Veerde

Sigma-150-600mm-

Sigma on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma telesuumobjektiivile Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM. Uus tarkvara täiustab selle objektiivi autofookusmootori algoritme, mille tulemusena võib oodata autofookuselt senisest umbes 20-50% kiiremat toimimist.

Tarkvarauuendus on saadaval nii Sports kui ka tavalistele objektiiviversioonidele ning nii Canoni kui ka Nikoni bajonetiga mudelitele. Sigma USB Dock omanikud saavad obejktiivi tarkvara kodus ise uuendada – selleks tuleb ühendada objektiiv doki abil arvutiga ja kasutada Sigma Optimization Pro tarkvara. Kel USB Dock seadet ei ole, need peaksid tarkvara uuendamiseks viima oma objektiivi lähimasse Sigma järelteenindusse.

1 2 3 4 5 6 7 8 9