Sõbrapäev on lähenemas – üllata sõpru või kallimat fotomeenega
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fotomeened-blogi

Kuidas Sina tavaliselt oma parimaid sõpru või kallimat sõbrapäeval meeles pead? Saadad kaardi, viid lilli või kommikarbi? Meie soovitame olla loovad ning neid hämmastada isikupäraste ja ainulaadsete fotomeenetega, kuhu peale on trükitud sinu soovitud pilt.

Photopointi fotomeenete osakonnast leiab hulga praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta. Sinu fotode abil saavad täiesti uue näo kruusid, t-särgid, pusled, võtmehoidjad, konservikarbiks maskeerunud fotokellad, mänguloomad  ja rohkelt muud põnevat.

Läheneva sõbrapäeva puhul on kuni 7. veebruarini kõik fotomeened 20%! 

Oluline on teada, et meenete valmistamine võtab aega 5 päeva. PS! Fotomeenete lehel kampaaniaperioodil kuvatavad hinnad ongi juba soodushinnad.

 

Emotsioone loovaid fotomeeneid meisterdama – www.fotomeened.ee ›

Leica hüppas veekindlate kaamerate rongile
autor: Ildar Kamaev

Leica_X-U_splash.0

Möödunud nädalal esitles legendaarne fotovarustuse tootja Leica uut fotokaamerat, millega saab minna läbi tule, vee ja vasktorude. Värskelt esitletud X-U nimeline fotokaamera on veekindel, tolmukindel ja löögikindel – sobiv hetkede jäädvustaja ekstreemsetes tingimustes.

Leica X-U ei karda sukeldumist 15 meetri sügavusele ega kukkumist 1,22 meetri kõrguselt. Kaamera kere on valmistatud libisemiskindlast materjalist ning seega märgade käte vähelt see lihtsasti välja ei lupsa. Seadme ekraan on kaetud tugeva klaasiga ning korpusel asetsevad nupud on n.ö korpusesisesed. Seega pole ohtu et mõni liivatera või veetilk pääseks nupu ja korpuse vahelisest avausest kaamera organitele liiga tegema.

Leica uus veekindel kaamera on varustatud 16.5 megapikslise APS-C sensori, 23mm fookuskauguse ja f/1.7 avaga Leica Summilux fiksobjektiiviga. Kaamera on võimeline salvestama kõrglahutusega videot (1080p kaadrisagedusel 30 fps).

Välimuse poole pealt ei ole disainerid jalgratast leiutanud – nad lihtsalt täiendasid Leica T mudelit. X-U’s asetseb kere paremal küljel väljasopistus, mis aitab masinat mugavamalt käes hoida ning integreeritud välklamp on paigutatud objektiivi välimisele servale. Tasub ka märkida, et kaamera alumiiniumist ülemine serv ja sellel asetsevad nupud annavad seadmele Å¡iki välimuse.

Kuigi Leica tootesarja noorim esindaja pole just kõige võimekam ega ilusam, teevad selle vastupidavus ning kuuldavasti ka soodsam hind selle ehk ihaldusväärsemaks vähekene suuremale auditooriumile kui Leica kaamerad tavaliselt. Uus mudel jõuab müüki juba jaanuari lõpuks.

Allikas: Leica

Karbist välja: maailma võimsaim supersuumkaamera Nikon Coolpix P900
autor: Lauri Veerde

nikon-p900-202

See siin on kõige võimsama suumiga kaamera, mis eales tehtud. Nikon Coolpix P900 suumikordajaks on rekordilised 83ח. See tähendab, et selle aparaadiga saab suurelt pildile kilomeetri kaugusel olevad loomad-linnud ning võib kokku lugeda kuu kraatrid. Nagu kõik supresuumkaamerad, on ka Nikon P900 heal tasemel makrofotode pildistamisel. Ja tänu f/2.8 avale (objektiivi kõige laiemas asendis) ning tõhusale värinastabilisaatorile ei uduta see pilte ka natuke hämaramates valgustingimustes.

Selline huvitav ja võimekas kaamera on igatahes karbist-välja võtmist väärt. Nii et hakkame aga pihta. Enne aga vaatame videot, mis on filmitud sellesama Nikon P900 kaameraga demonstreerimaks, kui super see suum siis tegelikult ikkagi on:

 

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-50
nikon-p900-kaamera-photopoint-51
nikon-p900-kaamera-photopoint-52

 

Nikon Coolpix P900 peamiseks müügiargumendiks on muidugi mõista suum. Selles pole küsimustki. Samas on P900 juures veel mitmeid omadusi, mis selle aparaadi võimsale suumile toeks on:

  • Suur korpus ja sügav käepide – mugav kaamerat hoida
  • Kaks valikuketast ja rohkesti juhtnuppe teevad seadete muutmise lihtsamaks
  • Kui täisautomaatne režiim ära tüütama hakkab, võib endale teha selgeks fotograafia põhialused ava, säriaja ja ISO ning pildistada avaprioriteet, säriajaprioriteet või hoopiski täismanuaalses režiimis. Nikon P900 kaameral on kõik need režiimid olemas
  • Samuti on P900 kaameral olemas WiFi ühendus, tänu millele saab kaamerast otse nutitelefoni pilte laadida ning nutitelefoniga kaamerat juhtida
  • Mugavamaks WiFi ühenduse loomiseks on P900 kaameral olemas NFC kiip. Kui ka sinu telefonil see olemas on, saad WiFi ühenduse luua kiirelt ühe puutega
  • Supersuumkaamerad on traditsiooniliselt olnud head reisile kaasa võtta. Sest supersuumiga ei jää reisil ükski pilt tegemata (peale nende veealuste muidugi, sest P900 pole veekindel). Heale reisikaamerale kohaselt on Nikon P900 kaameral olemas päris integreeritud GPS. Asukohainfo salvestatakse foto andmetesse ja pärast saad kuvada pildid meetri täpsusega kaardil.

Need on omadused, mille poolest Nikon P900 teiste omasuguste seast välja paistab.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-1

Karbis on: Nikon P900 kompaktkaamera, kasutusjuhend, kaamerarihm, laadimisadapter koos pistikuga, aku ning USB-kaabel.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-2

Nikon Coolpix P900 on suur. Isegi suurem, kui enamik algtaseme peegelkaameraid. Ka kaalu poolest (565g) ei ole P900 tagasihoidlik – pisut enam kui pool kilo kaaluvad ka ju väiksemad peegelkaamerad koos kitobjektiividega. Nikon P900 kaalunumbrid tulenevad eelkõige matsaka objektiivi sees peituvatest klaasläätsedest ja see on ka põhjuseks, miks kaamera raskuskese tavalisest rohkem eespool on. Vasaku käega objektiivi alt hoides on P900 kaamerat siiski mugav käsitseda – suur ergonoomiline korpus muudab nuppude vajutamise ja rataste keeramise mugavaks ning haarde stabiilseks.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-8

Jah – Nikon P900 on peegelkaamerast suurem küll. Paremal Nikon Coolpix P900 supersuumkaamera. Vasakul komplektobjektiiviga varustatud Pentax K-3 II peegelkaamera.

 

nikon-p900-201

Suur kaamera ei mahu taskusse ja seda on ebamugavam endaga kaasas kanda. Suure korpuse eeliseks on aga alati parem ergonoomika. Ka Nikon P900 kaamera suurt korpust on mugavam käes hoida ja sellega on mõnusam pildistada. Isegi kinnastega on Nikon P900 kaamerat väga hea kasutada – seda eriti just tänu tavalisest suurematele ja piisavate vahedega korpusele paigutatud juhtnuppudele. Eesti kliimas on see üsna oluline, sest peaaegu pool aastast on meil ju kindad käes.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-7

Suumimisel pikeneb objektiiv muljetavaldava 8 cm võrra oma kestast välja.

 

nikon-p900-testpildid-1200-100-zoomimages

Nikon P900 ei jää hätta ka laiade kaadritega. Objektiivi minimaalne fookuskaugus on 24mm (35mm ekvivalendina) – see on kompaktkaamerate puhul kuldne standard. לlalolev foto on pildistatud 24mm juures ehk kõige laiema võimaliku vaatenurgaga. Sellessamas kohas suumisin objektiivi 2000mm peale ehk maksimaalselt kitsasse asendisse ja pildistasin kaks allolevat fotot:

nikon-p900-testpildid-web-102
nikon-p900-testpildid-web-101

 

Mida suurem on fotokaamera ees oleva objektiivi suum, seda kehvem on pildikvaliteet. See on teada-tuntud reegel ja ega optika seaduspärasuste vastu suurt ei saa. Ka Nikon P900 kaamerast välja tulnud fotod näivad 100% peale suurendatult justkui impressionistide õlimaalid. Eriti maksimaalse suumi korral. Senikaua, kui aga fotosid ei suurenda, on P900 pildikvaliteet tavalise fotohuvilise jaoks korralikul tasemel.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-5

Sisse-välja suumimiseks on kaks võimalust. Esiteks on suumirõngas (nagu kompaktkaameratele kombeks) päästiku ümber. Suuminihik on lisaks paigutatud ka objektiivi paremale küljele, kust seda pöidlaga pildistamise ajal hea üles-alla liigutada on. Kusjuures päästiku ümber olevat rõngast kasutades liigub objektiiv kiiremini ja mürarikkamalt. Objektiivil oleva nihiku abil aga pisut aeglasemalt ja vaiksemalt (hea kasutada näiteks video filmimisel).

Kahjuks ei saa nihiku abil ise suumi kiirust mõjutada (võiks ju olla nii, et mida rohkem nihikut alla-üles tõmbad, seda kiiremini sisse-välja suumida saad). Nihikut liigutades hakkab objektiiv mingil hetkel järsku konstantse kiirusega liikuma ja seda kiirust mõjutada pole võimalik.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-58
nikon-p900-kaamera-photopoint-59

Suuminihiku juures olev lisanupp aitab kadreerimisel. Kui oled objektiivi maksimaalselt välja suuminud, võib olla keeruline pildistatavat detaili kaadrisse saada. Sihtmärk kaob ära ja seda on raske taas leida.

Sellises olukorras nuppu alla vajutades suumib kaamera objektiivi vaatenurga pisut laiemaks ja kuvab LCD-ekraanile nelinurga, tähistamaks seda ala, kus kadreering algselt oli. Pildistaja saab nüüd oma objekti selle nelinurga sisse asetada ja nupu vabastada, mispeale objektiiv taas täpselt sama suumiastme peale liigub nagu enne. See on kasulik funktsioon, mida esimest korda nägin Canoni supersuumidel vist 4 aasta eest. Hea, et Nikon selle lahenduse ka enda kaameratesse toonud on.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-3

Objektiivi mõlemal pool küljel on reljeefne plastikpind – ikka selleks, et vasaku käe haare kindlam oleks. Käepide, kaamera parempoolne külg ja tagumise külje pöidlatugi on aga kaetud hästi pehme ja mõnusa kummikihiga.

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-60

 

Vasakul küljel, kummist katte taga on kaks ühenduspesa – ülemisse saab ühendada USB-kaabli ja nii akut laadida või fotosid arvutisse tõmmata.

nikon-p900-kaamera-photopoint-61

 

Kaamera all on metallist statiivikeere ja akukamber. Nagu kompaktkaamerate puhul tavaks, on akukambris ka mälukaardipesa peidupaik.

 

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-4

Kaamera tagaküljel on suured ja mõnusalt alla vajutuvad juhtnupud, oma pesast välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan ning muidugi ka elektroonilise pildiotsija okulaar. LCD-ekraan ei ole puutetundlik ja on kaetud pehmema plastikuga. Kadreeringut ja pildistatud fotosid on ekraanilt lausa lust vaadata, sest see on eeskujuliku lahutusvõimega – ekraanilt paistev on terav ja ilus.

 

nikon-p900-200-3

 

Välklamp tõuseb oma pesast kõrgele kaamera kohale. See kõrge asend on vajalik, sest objektiiv on suur ja pikk – ainult nii ulatab välklamp ka lähivõtete puhul üle objektiivi pildistatavat valgustama.

nikon-p900-201-2

 

Elektroonilise pildiotsija ekraan paistab küll nagu läbi kitsa tunneli, kuid selle kuvatav pilt on supersuumkaamera kohta tavatult terav ja ka kiiremal liigutusel vaid minimaalse viivitusega. Pildiotsija on varustatud ka silmasensoriga nii et kui silma okulaarile küllalt lähedale asetad, lülitub suur LCD-ekraan välja ja pildiotsijas olev pisike ekraan sisse.

 

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-62
nikon-p900-kaamera-photopoint-65

 

Nikon Coolpix P900 kasutajaliides – nii menüüd kui ka seadistused on intuitiivsed ja mugavad kasutada. Menüüst leitud huvitavamate/olulisemate funktsioonidena tooksin välja järgmised:

  • Kaameral on olemas võimalus pildistada topeltsäritusega pilte (teine kaader pildistatakse esimese peale nii et ühes pildis oleks kaks pilti, mis teineteisest läbi kumavad)
  • Kui kaamera sisse lülitada, on objektiiv iga kord 24mm asendisse suumitud. Seda on võimalik muuta, seadistades 24mm asemele mõne teise fikseeritud väärtuse 24mm ja 135mm vahemikus
  • Objektiivi saab seadistada ka nii, et see suumitakse sisse lülitades samasse asendisse, milles see oli välja lülitades
  • Särikompensatsiooni saab seadistada +-0.3, +-0.7 ja +-1.0 astmeliste vahedega. Kaamera pildistab iga valiku puhul 3 kaadrit.
  • Kaameral on olemas intervallvõtte funktsioon – aparaat pildistab selles režiimis automaatselt fotosid maksimaalselt 60-minutilise intervalliga. Milline on intervallvõtte maksimumaeg, seda menüüst mul leida ei õnnestunud.
  • Menüüst saab ekraanile kuvada ka elektroonilise loodi, mis näitab kaamera asendit nii vertikaalsel kui ka horisontaalsel teljel. Samuti saab menüüst ekraanile kuvada live histogrammi ja abijooned kadreerimiseks.
  • Olemas on ma manuaalse teravustamise võimalus kuid selle kasutamine on ülimalt ebamugav

 

nikon-p900-kaamera-photopoint-63
nikon-p900-kaamera-photopoint-64

Eraldi väärib ära märkimist kaamera peal olevale Fn nupule vajutades ekraanile kuvatav kiirmenüü. Siit saab muuta erinevaid parameetreid ISO tasemest kuni teravustamispunkti valikuteni.

 

nikon-p900-200

Nikon Coolpix P900 tugevaimateks trumpideks on võimas suum, suurepärane kasutamismugavus ja peegelkaamera tasemel funktsioonide valik. Sellega on mõnus pildistada, sest LCD-ekraanilt paistev on terav, elektrooniline pildiotsija on tasemel ja kaamera toimimine on kiire. Kirsiks tordil on GPS-ühendus.

Ainsaks nõrgaks kohaks selle kaamera juures on pildikvaliteet, sest pisikese sensori ja keerulise objektiivi optiline konstruktsioon lihtsalt ei suuda toota nii terava joonisega fotosid, nagu samas hinnaklassis 4x või 8x suumiga kaamerad. Kui oled aga valmis ülivõimsa suumi nimel ohverdama natuke pildikvaliteeti, saad Nikon P900 kaameraga selliseid fotosid ja videoid, mida peegelkaamerakasutajad kadestavad ja Facebooki sõbrad laigivad. Näiteks kuu kraatreid, lähivõtteid oravatest, lindudest, liblikatest jne.

Kuumad kuulujutud: Tamron on valmistamas värinastabilisaatoriga 85mm f/1.4 objektiivi
autor: Lauri Veerde

tamron-85mm-mockup-ppajaveeb

Samal ajal kui paljud fotohuvilised kannatamatult Sigma 55mm ART-seeria objektiivi ootavad, on Tamronil selline objektiiv juba silmapiiril. Vähemalt nõnda arvatakse, sest 2014. aasta juunis esitatud ja mõned päevad tagasi avalikustatud Tamroni patent kirjeldab ei midagi muud kui Tamroni SP 85mm f/1.4 Di VC USD objektiivi. See saab olema Canoni ja Nikoni (ja Sony?) täis- ja poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette sobiv profiobjektiiv, mis erineb teistest omataolistest integreeritud värinastabilisaatori poolest. Viimasele viitab tähis “VC” objektiivi nimekujus.

85mm fiksobjektiivi turule toomine oleks Tamroni puhul igati loogiline jätk. Eelmise aasta sügisel paiskas see Jaapani optikatootja ju turule kaks tippklassi fiksobjektiivi 35mm f/1.8 ja 45mm f/1.8, mis eriti just profifotograafide poolt väga hea vastuvõtu on saanud. Portreefotograaf Penelope Russak näiteks kiitis Tamroni 45mm objektiivi ja pidas seda just terava joonise ja värinastabilisaatori tõttu paremakski, kui seni kasutatud Canoni 50mm f/1.2.

Arvestades sellega, millise kiirusega Tamron viimasel kahel aastal uusi kvaliteetobjektiive välja pritsinud on, võib loota, et see uus tulija on sügisese Photokina fotomessi ajaks kohal. Mis muud, kui jääme ootama Tamronilt ametlikku teadaannet.

Allikas: Canonrumours.com, Photorumours.com

Ainult sellel nädalal: Kahanev kuu viib e-poes hinnad alla
autor: Jürgen Veerme

photopoint-moon-blog

Kui sa alanud nädalal pilgu taevasse tõstad, siis näed seal kahanevat kuud. See on kuufaas, mille ajal on suurepärane aeg alustada oma elus kõik võimalike muudatuste ja uuenduste tegemisega. לhesõnaga parim aeg soovitud ja vajaliku foto,- nuti,- digi,- või kodutehnika ostuks.

Järgneval 7. päeval (25.01 – 31.01) on Photopoint.ee e-poes kogu kaup õhtul kella neljast kuni hommikul kella kaheksani (16.00 – 08.00) 9% soodsam (ka soodushindadest).

Kahaneva kuu kampaaniasoodustus rakendub ostukorvis ka juba olemasolevatele soodushindadele. See tähendab, et kui võimeka Fujifilm X-A2 koos 16-50mm objektiiviga hübriidkaamera, saab praegu kätte 16% tavahinnast soodsamalt, siis kampaania ajal rakendub praegusele soodushinnale ostukorvis veel täiendav 9% allahindlust.

Vingest soodusaktioonist võtavad loomulikult osa ka veebipoe soodusrubriigid – veebimüük, kõik 1€, lõpumüük -50% ja päevapakkumised. Nendes kategooriates olevatele toodetele rakendub samuti ostukorvis 9% lisaallahindlust.

 

Kasuta võimalust ja soeta ihaldatud tooted soodsamalt >> 

 

Oluline info kokkuvõtvalt:

  • Kahaneva kuu kampaania kestab e-poes: 25.01 – 31.01.2016, kell 16.00 – 08.00;
  • Kampaania kehtib ainult veebipoes www.photopoint.ee. Photopointi jaekauplustes kampaaniat ei toimu;
  • 9% lisasoodustus kehtib e-poes kõikidele kaupadele (v.a kinkekaardid). Ka soodushinnaga ja soodusrubriikides asuvatele toodetele;
  • Lisasoodustus lisandub ostukorvis! Seega, lisa Sind huvitav toode ostukorvi ja näed, kuidas hind võluväel veelgi soodsamaks muutub
  • Photopointi veebikaubamajast leiad üle 100 000 toote – tippklassi fototehnikast kuni orginaalparfüümideni.

 

Valik uusi ja populaarseid kategooriaid Photopointi veebikaupluses:

TÖÖRIISTAD | AUTOKAUABAD | MÄNGUASJAD | ILU & TERVIS | KOOLI- & KONTORIKAUBAD

1 2 3 4 5 6 7 8 9