Asus Zenvolution IFA 2016 elektroonikamessil
autor: Silver Pik

MB16AC--001

Asus on tänavusel IFA 2016 elektroonikamessil täies hoos ning tutvustas mitmeid uusi, väga huvitavaid tooteid. Lisaks uuele kolmanda põlvkonna ZenWatch nutikellale on ilmavalgust näinud ka mitmeid erinevaid (tahvel)arvuteid – ZenBook 3, Tansformer 3 Pro, Transformer 3 ning ZenPad 3S ning ühte mugavat mobiilset FullHD monitori. Asus ZenPad S3 10 on 9,7-tolline Android tahvelarvuti, Transformer 3 Windows tahvelarvuti, Transformer 3 Pro integreeritud tugijalaga Windows operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti ning ZenBook 3 kompaktseim Asuse ultrabook klassi sülearvuti.

Asus Zenbook 3 – selle sügise võimsaim ultrabook

asus-zenbook-3-colors

Asus ultrabookide uusim, vaieldamatult võimsaim mudel on uus Zenbook 3 sülearvuti. See meenutab mitmeti just 12-tollist MacBook sülearvutit, kuid lähemal vaatamisel on need kaks seadet ikka täiesti erinevatest klassidest – seda rõhutas ka Asus korduvalt oma pressiüritusel. ZenBook 3 sülearvuti korpus on valmistatud kvaliteetsest alumiiniumist, mis on väidetavalt kuni 50% jäigem kui teised sama klassi arvutitel kasutatav materjal. Lisaks on see ka kerge – sülearvuti kaalub tühised 910 grammi ning on 11,9 mm paks – mida on kaks millimeetrit rohkem kui näiteks uuel Acer Swift 7 süleril. ZenBook 3 korpus on kahes faasis anodiseeritud ning tuleb kolmes variandis – tumesinine (Royal Blue), hall (Quartz Grey) ning roosa kuldne (Rose Gold).

ZenBook 3 sülearvuti jõudlus on praegust üks kõrgemaid selles klassis, kuna kasutusele võetakse uusim Kaby Lake mikroarhitektuuriga Core i7 protsessorid – i7-7500U ning i7-7200U. Lisaks võimsale protsessorile pakutakse rüpperaali ainult 16 GB LPDDR3 operatiivmäluga. Sisemäluna on valikus kas aeglasem SATA3 või kiirem PCIE 3.0 x4 SSD seade – 512 GB või 1 TB variandina. Sülearvutil on korpusel ainult kaks liidest – 3,5 mm kombineeritud helipistik ning USB-C 3.1 liides, mille kaudu on võimalik näiteks sülerit kiirlaadida 60% aku mahutavuseni lausa 45 minutiga. Aku ise peab vastu jällegi kuni 9 tundi. Helisüsteem on lahendatud aga nelja kvaliteetse Harman Kardon kõlariga. Unikaalne selle arvuti juures on ka üliõhuke jahutussüsteem – ventilaator on näiteks ainult 3 mm paks.

Asuse uusima ultrabook süleri ekraan on 12,5-tollise diagonaaliga, kuid lahutusvõime tagasihoidlik 1920 ח 1080. Samas on ekraan kaetud vastupidava, kriimustuskindla Corning® Gorilla® Glass 4 klaasiga ning tänu kitsa profiiliga raamile on ekraani / korpuse suhe lausa 82%. Lisaks on ekraanil ka suur värvisügavus, kattes lausa 72% NTSC värviruumist.

Väga oluline osa sülearvutite juures on ka sisendseadmetel ning just seetõttu pöörab Asus suurt tähelepanu klaviatuurile ja hiirele. ZenBook 3 klaviatuur on LED taustvalgustusega ning klahvikäik on 0,8 mm, pakkudes väidetavalt optimaalset kasutusmugavust. Puutepaneel on klaaskattega, toetab mitmikpuudutust ning erinevate käskude andmist žestidega. Puuteplaadi nurka on pandud ka sõrmejälje lugeja, mis toetab uut Windows Hello süsteemi. Kasutaja saab sedasi sõrmepuudutusega arvutisse, veebilehtedele või rakendustesse sisse logida. Asus plaanib ZenBook 3 sülearvuti turule tuua lähiajal ning kõige võimsama seadistusega mudeli hind saab olema 1999 €.

 

asus-zenbook-3-002

asus-zenbook-3-001

asus-zenbook-3-003

Surface Pro 4 kloon: Asus Transformer 3 Pro

transformer-pro-3-001

 

Asus Transformer Pro 3 on sisuliselt Surface Pro 4 võimsama sisuga kloon – kasutavad need tahvelarvutid sisuliselt samasugust tootedisaini. Transformer Pro 3 lausa 12,6-tollise diagonaaliga; 8,35 mm “paksuse” korpuse taga on sujuvalt liikuv tugijalg ning seadme nurka saab vabalt ise seadistada. Seadme korpus on valmistatud vastupidavast alumiiniumist ning kaalub ainult 790 grammi. Saadaval saab olema nii hõbedane kui kuldne versioon.

Tehniliselt on tegu väga unikaalse, võimsa tahvelarvutiga. Protsessorina kasutatakse Inteli Skylake mikroarhitektuuriga i5-6200U või i7-6500U protsessoreid. Operatiivmälu on igas konfiguratsioonis 16 GB LPDDR3, mis otse emaplaadile joodetud. Sisemäluna on variandis 128–512 GB SATA3 M.2 SSD seadmed või kiired 128–1024 GB mahutavusega PCIe 3.0 x4 SSD seadmed. Tegu on tõsise tööseadmega – seda on näha ka liidestes. HDMI väljund, kombineeritud helipistik, USB-C 3.1 Gen.2 liides (mis toetab kuni 10 Gbps andmeedastust ning ka kiirlaadimist) ning Thunderbolt 3 liides, mille andmeedastuskiirus on kuni 40 Gbps. Viimase taha on võimalik ühendada ka Asus ROG XG Station 2 välise graafikakaartide doki 3D & VR sisu kuvamiseks või tõsiseks graafikatöötluseks. Kuna USB-C pesa toetab ka Thunderbolt 3 standardit, on sinna võimalik ühendada ka kuni kaks 4K UHD monitori. Transformer Pro 3 tahvelarvutil on olemas ka kaks kaamerat – 13-megapiksline tagapaneelil fotode tegemiseks ning üks eespaneelil Windows Hello tuvastuseks ning videokõnede jaoks. Antud seadme ekraan on samuti kvaliteetne – 12,6-tolline diagonaal, 3K lahutusvõime (2880 ח 1920 pikslit), 3:2 küljesuhe, 275 ppi punktitihedus ning kuvab 121% RGB / 85% NTSC värviruumist. Lisaks on ka  Harman Kardon stereokõlarid, mis loovad meeldiva multimeedia kogemuse.

Tänu sujuvalt seadistatavale tugijalale on Transformer Pro 3 kaldenurka mugav seadistada. Tahvelarvutit võid koos klaviatuur-dokiga kasutada kui sülearvutit. See dokk on saadaval näljas värvitoonins ning kinnitub lihtsalt tahvelarvuti alumisele küljele. Ekraani kaitsekaas-dokil on taustvalgustusega klaviatuur ning mugav puutepaneel. Soovid hoopis pliiatsit kasutada sisendina? Asus Pen pakub Transformer Pro 3 tahvliga ideaalset koostööd – registreerib kuni 1024 surveastet ning sobib nii märkmete tegemiseks kui joonsitamiseks-joonestamiseks.

transformer-pro-3-003

transformer-pro-3-002

transformer-pro-3-004

Lisaks ROG XG Station 2 graafikadokile on saadaval ka Asus Universal Dock USB-dokk. See teeb ühest USB 3.1 Gen. 2 pesast USB-C 3.1 Gen. 2, USB 3.1 Gen. 1, HDMI, VGA ning RJ45 pesa ja lisab ka 3-ühes mälukaardilugeja. Niimoodi saab ühe tahvelarvutiga asenda mitte ainult sülearvutit, vaid ka lauaarvutit-tööjaama.

Asus Transformer Pro 3 hinnad algavad 999 € ning ülempiiri ei ole täpsustatud, kuid arvatavasti küündib 2000 euroni.

 

Asus Transformer 3 – võimekas kaks-ühes tahvelarvuti

transformer-3-001

 

Asus Transformer 3 ning Transformer 3 Pro tahvelarvutid on ühest küljest samasugused, teisest küljest erinevad kui öö ja päev. Kasutusel on sama 12,6-tolline 3K ekraan, mis pakub täpselt sama värviedastust. Sellele versioonile on lihtsalt lisatud paar videoparandusfunktsiooni, mis teeb Transformer 3 ahvatlevamaks tavakasutaja jaoks. See, et tahvelarvuti on multimeediale keskendunud, tuleb välja ka neljast Harmon Kardon kõlarist. Transformer 3 on ka saledam – valmistatud samamoodi kvaliteetsest alumiiniumist, kaalub ainult 695 grammi ning on tühised 6,9 mm paks. Kahjuks puudub sel tugijalg, mistõttu on toe funktsioon viidud klaviatuur-dokki, mil valikus kaks kaldenurka. Värvivalikult saadaval samamoodi hõbedase ning kuldse variandina.

Sisu osas on natuke teised variandid – protsessorina on kasutusel seitsmenda põlvkonna – Kaby Lake mikroarhitektuuriga Core i7 protsessor. Operatiivmälu on kas 4 GB või 8 GB ning sisemälu on sõltuvalt konfiguratsioonist kas 256 GB või 512 GB SATA 3 M.2 SSD. Liidestena on kasutusel sama kombinatsioon – USB-C 3.1 Gen.2 pesa koos Thunderbolt 3 toega – kasuta selle taga dokki või lausa kahte 4K UHD monitori.

Omapärasemate lahendustena on Transformer 3 tahvelarvutil lisaks Windows Hello toega esikaamerale ka sõrmejäljelugeja. Klaviatuur-dokk, mida saadaval neljas erinevas värvis, täidab nii klaviatuuri kui puuteplaadi ülesannet.  Täpselt nii, nagu Transformer 3 Pro, toetab ka see tahvel nii ROG XG Station kui Asus Universal Dock dokke ja ka Asus Pen puutepliiatsit.

transformer-3-003

transformer-3-002

 

Asus ZenPad 3S 10 – võimas multimeediakeskne Android tahvel

asus-zenpad-s3-001

Selline tunne, et ma olen sellist tahvelarvutit nagu kusagil juba näinud, kuid no kohe ei suuda öelda kus kohas. Nali naljaks – see tahvelarvuti oleks nagu iPad kloon – lihtsalt võimsama sisuga. Android 6.0 Marshmallow operatsioonisüsteemiga tahvelarvutil on 9,7-tolline QXGA IPS ekraan, mil 1536 ח 2048 lahutusvõime. Protsessoriks valiti MediaTek MT8176 protsessor – kaks tuuma sel 2,1 GHz taktil ning neli tuuma 1,7 GHz taktil. Sisemälu seadmel 32 GB või 64 GB ning operatiivmälu lausa 4 GB. Selle seadme loomisel on väga suurt rõhku pandud luksusel ning kasutusmugavusel – kvaliteetne alumiiniumkorpus on ainult 5,8 mm paks ja ekraani ümber olev raam on kahandatud 5,3 mm peale. Erinevad pildiparanduslisad ning võimsad stereokõlarid. Viimaste kohta oleks erinevat infot lausa raamatu jagu – NXP nutikas võimendi, viie magnetiga kõlarid, Hi-Res audio kooss 24-bit 192 kHz heliga. tegelikult võib seda nimekirja veel jätkata.

Liidestest on tahvelarvutil USB-C 3.1 Gen. 1 (ehk USB 2.0 standardi kiirusele vastav) liides, mis toetab ka Qualcomm Quick Charge 3.0 tehnoloogiat – tahvelarvuti 5900 mAh aku on võimalik täis laadida kolme tunniga ning siis nautida kuni 10 tundi videote vaatamist või 12 tundi üle WiFi veebi sirvimist. Lisaks on selle tahvelarvutiga võimalus kasutada Asus Z Stylus pliiatsit, mis annab joonistamisel ja kirjutamisel väga intuitiivse kasutuskogemuse. Loomulikult on see tahvelarvuti varustatud ka kiire ja mugava sõrmejäljelugejaga, mis pea hetkega võtab ekraaniluku maha. Täpset hinda ja turule paiskamise aega veel teada ei ole, kuid esimesel võimalusel jagame seda ka lugejatega.

asus-zenpad-s3-002

asus-zenpad-s3-003

asus-zenpad-s3-004

 

ZenScreen MB16AC – ka monitor võib olla mobiilne

 

MB16AC--001

Lisaks arvutitele ning nutikellale tutvustas Asus ka uut mobiilset monitori. ZenScreen MB16AC on USB ühendusega 15,6-tolline FullHD monitor, mida saab kasutada iga arvutiga mil USB-A või USB-C ühendus. Seadmel endal on hübriidne USB-C pesa, mis toetab nii vooluadapteri kui videoülekande funktsionaalsust, mis teeb selle kasutamise veel lihtsamaks. ZenScreen MB16AC tuleb koos 1 mm paksuse volditava kattega, mida saab kasutada nii horisontaalse kui vertikaalse jalana.

MB16AC--002

Allikas: Asus

Loe uusimaid ning kuumimaid IFA 2016 elektroonikamessi uudiseid siit »
Vaata Photopointi veebikaubamaja parimaid IFA 2016 eripakkumisi siit!

Sony avalikustas uue 4K seikluskaamera FDR-X3000R
autor: Mikk Otsar

 

Untitled-1

Koos kooli algusega tuli Sony IFA 2016 elektroonikamessil välja oma uue 4K seikluskaameraga, mis ühendab endas kõik Sony pilditehnika oskused, et pakkuda parimat videokogemust. Uus 4K FDR-X3000R sisaldab hulganisti tehnoloogiaid, mida POV-seikluskaamerate juures seni veel kasutatud ei ole. See hõlmab Sony patenteeritud tehnoloogiat B.O.SS (Balanced Optical SteadyShot), mis on varem kasutust leidnud Sony kvaliteetsete kaamerate Handycam juures ja nüüd esimest korda ka seikluskaameras.

Uus kaugjuhtimispult

Uue mudeliga tuleb kaasa Sony uusim Live-View kaugjuhtimispult mis on eelmisest puldist ligikaudu 30% väiksem. ×œhtlasi saab uut pulti komplektis oleva adapteri abil erinevate kaamerakinnituste juurde lisada. Puldi peamiseks eeliseks on täielik kontroll filmimisseadete üle ilma et kaamera puudutamine üldse vajalik oleks. Tasuta rakenduse abil saab kaamerat kontrollida ka nutitelefonide ja tahvelarvutite kaudu. Uus kaamera ja Live-View kaugjuhtimispult on varustatud sarnase kasutajaliidese ning menüüga.

Action Cam Live-View Remote_with_wristband_H160613

LVR3_main2-Large

Sama pildiprotsessor Sony lipulaevadega

Seikluskaamera korpuse alla on peidetud hulganisti Sony tehnikaimesid, tänu millele on uues kaameras ühendatud kasutajasõbralikkus ja imeilusad tulemused. FDR-X3000R on varustatud sama protsessoriga BIONZ X, mis juhib ka parimate Sony É‘7 kaamerate tööd. Nüüd aga on see kohandatud just seikluskaamerate jaoks. Valguse püüdmiseks on kaameral äsja välja töötatud Exmor R CMOS-sensor. Uus ZEISS Tessar objektiiv tagab seniste mudelitega võrreldes loomutruumad ja märksa vähem moonutatud kujutised. Kaamera võimaldab salvestada suure kvaliteediga 4K andmetihedusega 100 Mbit/s ja FullHD lahutusega 50 Mbit/s. Stereomikrofon tagab puhta ja selge heli koos tuulemüra vähendamise funktsiooniga, et lindile jääks tõepoolest see, mis plaanitud.

Kujundatud päris maailma muutuvat keskkonda silmas pidades

Varasemate Sony seikluskaamerate peal järeleproovitud ja populaarseks osutunud omadused on olemas ka uue mudeli juures. Siia alla kuulub võttenurga valimise võimalus ning sujuva suumimise funktsioon. Kaameral FDR-X3000R on pritsmekindel ümbris ning kaameraga tuleb kaasa täielikult veekindel ja veealuseks kasutamiseks sobiv kaitsekorpus, mida võib kasutada kuni 60 m sügavusel. לhtlasi on kaameral sisseehitatud pesa statiivi jaoks, et saaksite seda mugavalt erinevate lisatarvikute külge kinnitada, ilma et peaks kasutama adaptereid või ümbriseid. Kõik ühendused paiknevad kaamera tagumisel küljel, et HDMI, microUSB või mikrofoni sisendit oleks mugav kasutada isegi siis, kui kaamera on erinevate seikluskaamera tarvikute küljes.

X3000R_4

X3000R_7

X3000R_6

X3000R_5

Põhiandmed

Video lahutusvõime [4K UHD] 3840 ח 2160
Sensori mõõt 1/2.5”
Sensori tüüp Exmor R™ CMOS
Objektiivi tüüp Carl Zeiss® Tessar®
Efektiivseid megapiksleid 8,2
Pildistabilisaator B.O.SS
(Balanced Optical SteadyShot)
Ava f/2.8
Minimaalne valgustus 6 lux (1/30 säriajaga)
לhendused Mälukaardi pesa
microHDMI
microUSB
mikrofoni sisend
Ilmastikukindlus veekindel kuni 60 m
sügavusel
Mõõtmed (KחLחS) 47 ח 29,4 ח 83 mm
Kaal 114 g

 

 

 

POV2_AKA-CMH1

8_FDR-X3000_VCT-RBM2_AKA-MCP1

Uus Sony FDR-X3000R on saadaval alates oktoobrist 2016, ligikaudse hinnaga 600 €.

Allikas: Sony pressiteade

Loe uusimaid ning kuumimaid IFA 2016 elektroonikamessi uudiseid siit »

Nikon Snapbridge rakendus on nüüd ka iOS süsteemil saadaval
autor: Oskari Värä

snapbridge-2

Nikon teatab, et rakendus Snapbridge on nüüd saadaval ka iOS operatsioonisüsteemi jooksutavatele seadmetele.

Tegu on rakendusega, mis läbi Bluetoothi loob ühenduse nutiseadme ning kaamera vahel. Seejärel saab seada pildid laadima automaatselt kaamerast nutiseadmesse ning seejärel juba jagada neid, kuhu tahes. Lisaks saab läbi rakenduse oma kaamerat juhtida ning rakendus sünkroniseerib alati uude ajatsooni sattudes kaamera kellaaja õigeks. Ka kaamerate tarkvarauuendustega hoiab SnapBridge kasutajat mugavalt kursis ning kaob vajadus ise kontrollida uue versiooni saadavust.

Pildistamise ajal muudab rakendus piltide lahutusvõime automaatselt eelvaatele sobilikuks, hoidmaks kokku aega ning akut. Ajal, mil piltide üles laadimist ei toimu, lülitub rakendus üle Bluetooth Low-Energy režiimile.

SnapBridge saab alla laadida Google Play ning AppStore rakendustepoodides.

Allikas: Nikon

Adobe lisamas Lightroomile Dual Pixel RAW tuge
autor: Silver Pik

canon-dpaf-lr-adobe

Oleme osutamas elevandile keset tuba – siis, kui Canon oma uusimat peegelkaamerat EOS 5D Mark IV tutvustas, lubati Dual Pixel RAW faile töödelda ainult Canon Digital Photo Professional tarkvaras. Täpselt nii, nagu Adobe otsustas Pentaxi Pixel Shift süsteemi toe lisada oma fototöötlustarkvarale, on töös ka Dual Pixel RAW tugi.

Millal täpselt vastav uuendus Lightroom’ile (ning eeldavasti ka Adobe Camera RAW pluginale / Photoshop CC tarkvarale) tuleb, seda ei oska öelda. Funktsionaalsusest peaks see sama praktiline tulema, nagu Canoni enda tarkvaraga – võimalus muuta teravustamispunkti, bokeh’t ning vähendada objektiivi sisepeegeldust ja varikujutist. Samas on oodata, et tava-RAW failide tugi on kasutajatel suhteliselt kohe peale EOS 5D Mark IV kaamera poelettidel saabumist olemas.

Allikas: Cnet

Fujifilmi hübriidkaamera komplekti ja lisaobjektiivi ostul saad vägeva hinnavõidu
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fujifilm100voucher-blog

Nutitelefoniga pilte jäädvustades võib ühel hetkel tekkida soov kaamera järele, mis oleks sisemuselt võimekas ning välimuselt ilus, väike ja hea kasutusmugavusega. Sellisel juhul on mõistlik suunata pilk Fujifilm hübriidkaameratele, mis kõiki neid omadusi kenasti pakuvad.

Ostes septembrikuus Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast Fujifilmi hübriidkaamera KIT-komplekti ja juurde teise Fujifilmi lisaobjektiivi, siis saad hübriidkaamera 100€ soodsamalt.

Fujifilmi X- seeria hübriidkaamerate hulgast leiab nii fotohuvilisele mõeldud lihtsamaid kui professionaalidele meelejärele olevaid tõeliseid lipulaevu:

  • Fujifilm X-A2 – on väga hea tasakaal X seeria võimekusest ning lihtsast kasutusmugavusest. Sellega on väga lihtne teha kvaliteetseid maastikufotosid, ööpilte, portreepilte iseendast ning palju muud. Lihtsalt võta kaamera pihku ning lase enda loomingulisel poolel vabalt lennata.
  • Fujifilm X-T10 – põhiolemuselt on X-T10 soodsam versioon Fujifilmi hübriidide uhkest lipulaevast X-T1. Võrreldes viimasega on soodsama hinna nimel X-T10 sisse pandud pisut väiksema suurendusega pildiotsija ja madalama lahutusvõimega LCD-ekraan. Samuti ei ole X-T10 kaameral välgusünkro pesa ja ilmastikukindlat korpust.
  • Fujifilm X-E2 – on hübriidkaamera, mis sobib suurepäraselt nii nõudlikule fotohuvilisele kui ka algajale fotograafile, kes ei soovi kasutusmugavuse ning pildikvaliteedi osas kompromisse teha.
  • Fujifilm X-E2S – 2016. aasta alguses maailmale tutvustatud X-E2 uuendatud-täiendatud versioon sai nii uue autofookuse kui videosalvestuse, kasutajaliidese ja üldise funktsionaalsuse.
  • Fujifilm X-T1  võib nimetada Fuji hübriidkaamerate lipulaevaks. Sellel on ilmastikukindlate tihenditega magneesiumsulamist korpus, mis peidab endas 16,3 megapiksliga X-Trans APS-C CMOS II sensorit ning 2,36 miljoni punktiga OLED elektroonilist pildiotsijat.
  • Fujifilm X-Pro2 – on esimene kaamera, mis kasutab äsja välja töötatud 24,3 megapikslist X-Trans CMOS III APS-C sensorit. Selles pildisensoris on kombineeritud suurem lahutusvõime ning detailsus, kuid ka veel kõrgem tundlikkus ning väiksem müra.

Enda vajaduste jaoks sobiva kaamera leidmiseks küsi nõu meie spetsialistidelt või astu läbi mõnest Photopointi esinduskauplusest. Kellel juba lemmik on välja valitud, siis klikka meie veebikaubamajja ja teeme diili ära.

 

Sügise värve jäädvustama parima Fujifilm hübriidkaamera komplektiga ››

 

Kampaania kestab kuni 30.09.2016

Photopointi järelmaksuga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles uuel aastal.