Manfrotto Pro Light Cineloader täidab professionaalse videograafi vajadused
autor: Jürgen Veerme

Manfrotto Cineloader

Manfrotto PRO Light Cineloader kollektsioon on spetsiaalselt loodud vastama professionaalsete videograafide muutuvatele vajadustele ja sobivad ideaalselt mistahes ametialase ülesande täitmiseks.

Nii nagu Manfrotto Advanced III, Street ja Pro Light seeria kaamerakotid, siis kasutab ka Pro Light Cineloader EVA vahtplastist valmistatud M-Guard™ polsterduste kaitsesüsteemi. See tagab kõige kõrgema kaitse ja löögikindluse koti nendes piirkondades, kus see on kõige olulisem, aga säilitab kerguse ja üliõhukese profiili.

Loomulikult saab seda süsteemi koti sees ümber tõsta täpselt nii nagu Sulle on kõige mõnusam ja mugavam.

Manfrotto Pro Light Cineloader

Pro Light Cineloader seeria kaamerakotid on muuhulgas valmistatud vett tõrjuvast RipStop nailonist/polüesterkangast koos tugevduslõngaga, et saavutada tasakaal kerguse, ainulaadse välimuse ja suure jõudluse vahel.

Tänud ristkülikukujulisele disainile pakuvad nii Cineloader Small, Cineloader Medium kui Cineloader Large lõputult ruumikombinatsioone ja on varustatud mitmete funktsionaalsete lisataskutega.

Muide, Manfrotto on avaldanud oma Youtube kanalil ka väga sisuka inglise keelse video Cineloader olemuse ja nende kottide funktsionaalsuse/kasutamise kohta:

 

Kogu Manfrotto fotokottide valiku leiad Photopointi veebikaubamajast »

 


Pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Manfrotto ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(16)

The post Manfrotto Pro Light Cineloader täidab professionaalse videograafi vajadused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: kõik-ühes Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD suumobjektiiv
autor: Stephan Redko

Viimased paar aastat on olnud fantastiline aeg nii foto- kui videograafide jaoks, kui asi puudutab turul saada olevate objektiivide valikut. Selle eest saame suures osas tänada Tamronit, sest just nende poolt on müügile tulnud nii mõnigi huvitav valik — eelkõige pean silmas 35-150mm f/2-2.8, 70-180mm f/2.8 ning 20-40mm f/2.8 mudeleid.

Nüüd saame sinna listi lisada ka Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD suumobjektiivi, millest saab ilmselt paljude “go-to” valik, kui nad vajavad kerget ja kompaktset ent mitmekülgse fookuskauguse vahemikuga objektiivi.

Kui artikli scrollimise käigus tunned, et see objektiiv on mõeldud just Sulle, siis suundu kohe Photopointi veebikaubamajja või sea sammud mõnda meie esinduskauplusesse Tartus või Tallinnas. 

Mida kujutab endast Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD?

Esmasena märkasin Tamron 17-50mm objektiivi puhul loomulikult selle mitmekülgset suumivahemikku ülilainurgast kuni standardse fookuskauguseni välja. Seda on värskendav näha, sest juba pikemat aega on turul domineerinud klassikalised 24-70mm suumobjektiivid, mis on minu meelest igavad ja sugugi mitte nii mitmekülgsed kui reklaamitud.

Mõnes mõttes laseb Tamron endale kuuli jalga, sest alles hiljuti tuli nende poolt müügile 20-40mm f/2.8 Di III VXD, mis ei eristu uuest väljaandest kuigi palju — kasutusel on ühe stopi võrra väiksem ava ning suumivahemik on pisut laiem. Milleks vaja kahte varianti, mis on nii sarnased?

Selle peale pikemalt mõeldes jõudsin järeldusele, et põhjuseks on ilmselt see, et anda inimestele valida, mis on nende jaoks tähtsam ning mis mitte — kas valgusjõulisem ava väiksema suumivahemikuga või suurem suumivahemik väiksema avaga?

Kuigi 17mm vs 20mm ei tundu paberi peal eriti suur vahena, siis reaalsuses on 17mm märgatavalt laiem (15%). Kui kaalud praegu üle minemast oma 24-70mm suumobjektiivist uue 17-50mm variandi peale, siis nende vahel on veel dramaatilisem erinevus ehk laiemast otsast saavutad lausa 30% laiema vaatevälja.

Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD võib lisaks 24-70mm objektiivile asendada ka 16-35mm objektiivi vajaduse, mille puhul kaotaksid ulatust ikkagi vaid kitsamast otsast.

Kui olukord nõuab kitsamat vaadet, siis üldiselt on hübriidkaameratel ka APS-C režiim, mis annab selle objektiivi puhul 85mm fookuskauguse.

Mis paneb kohe kindlasti paljusid rõõmustama on see, et Tamron 17-50mm f/4 objektiivil on sisemine suum ehk ükski element ei ulatu suumimise käigus väljapoole. See on omadus, mida sellistel objektiividel tihti ei leidu, kuid reaalsuses on see suureks abiks.

Selle suurimaks eeliseks on vähendatud risk, et tolm ja niiskus satuvad objektiivi sisse, mis on välise suumiga objektiivi omanike üks suurimaid hirme. Lisaks teeb see gimbali kasutamise palju lihtsamaks, sest fookuskaugust vahetades ei lähe tasakaal paigast.

Kuid objektiivi ehituse eelised ei lõppe seal, sest tänu väiksemale avale suudab see korralikult kokku hoida ka suuruses ning kaalus.

Tamron 17-50mm f/4 on 11 cm pikk ning kaalub vaid 460 grammi, mis on võrreldav isegi mõne fiksobjektiiviga. Objektiivi ette saab keerata 67mm filtreid, mis on üks enimlevinumaid suuruseid Tamroni objektiivide puhul.

Samamoodi nagu teistel uuematel Tamron objektiividel, siis kasutab ka uus 17-50mm f/4.0 Di III mudel VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootorit, mis on aegade jooksul heaks kiidetud nii foto- kui videograafia kasutuseks.

See on kiire, vaikne ning veel tähtsamalt, täpne. Muide, selle tehnoloogia pärisid nad Sony käest, kes omab tegelikult ka umbes 12% Tamronist.

Mis teeb sellest objektiivist veel rohkem “kõik-ühes” toru on selle minimaalne teravustamiskaugus, mis on laiemast otsast 19 cm ning kitsamast otsast 30 cm. Tänu sellele ei pea Sa alati sõltuma makroobjektiivist lähivõtete jaoks ning omakorda tähendab see veel seda, et Tamron 17-50mm saab mingil määral asendada veel ühe objektiivi Sinu fotokotis.

Tamron Lens Utility tarkvara

Üks huvitav omadus, mida oleme aina rohkem hakanud nägema Tamroni objektiivide puhul on USB-C pesa olemasolu. Selle kaudu saad teha objektiivile püsivara uuendusi ning isegi tuunida, kuidas objektiiv funktsioneerib. Selleks on vaja USB-C kaablit (ei kuulu komplekti) ja alla laadida  “TAMRON Lens Utility” tarkvara.

Reaalmaailma näide, kus see võib päriselt kasulikuks osutuda, on näiteks focus pull’ide jaoks — vali konkreetne teravustamiskoht ning videosalvestuses jätab objektiiv mulje nagu Sa teravustaksid ise manuaalselt selle punktini, kuigi tegelikkuses teeb objektiiv seda täielikult ise.

Kokkuvõtteks

Oma mitmekülgse suumivahemiku tõttu ütleksin, et Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD suudaks ära teha 99% ülesannetest, mida üks igapäevane foto- või videograaf tegema peab. Sellega saaks ilma probleemita filmida vloge, pildistada kinnisvara, jäädvustada igapäevast elu ja portreesid teha. Võimalusi on lõputult ehk lase vaid loovusel minna!

Lõpetuseks ütleksin, et selle postituse käigus hakkasin isegi mina seda objektiivi ihkama ning ilmselt ostaksin selle, kui ma omaks Sony täiskaader hübriidkaamerat.

Kui Sul ei ole kombeks jäädvustada hämarates tingimustes ning Sa ei ole bokeh sõltlane, siis uus Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD on kindel valik, mis tagab vajalikud fookuskaugused kerges ning kompaktses torus.

 

Telli Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD — transport kulleriga/pakiautomaati on meie kulul »

 


Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(63)

The post Karbist välja: kõik-ühes Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Instax Pal on uus peopesa suurune digikaamera
autor: Keiu Simm

Fujifilm Instax Pal

Instax tootesari on 25 aasta jooksul pakkunud lahendusi igale maitsele, alates analoog kiirpildikaameratest, lõpetades fotoprinteritega.

Nüüd on Instax seeriasse lisandunud esimene digitaalkaamera. Saage tuttavaks – see on peopesa suurune Fujifilm Instax Pal, mis on saadaval nii Photopointi esinduskauplustes kui ka veebikaubamajas. 

Instax Pal kaamera on mõeldud spontaansete hetkede jäädvustamiseks, salvestades need microSD mälukaardile või kaamera sisesemällu (talletab 50 pilti).

Tehtud pildid on võimalik Instax Pal rakenduse abil oma nutiseadmesse saata, Instax Link seeria printerit, mini Evo või mini LiPlay kiirpildikaamerat kasutades Instax fotopaberile trükkida. Enne trükkimist saad nutirakenduse abil lisada loomingulisi filtreid või tekste. 

Fujifilm Instax Pal

Nagu Instax sarja toodete puhul ikka, on ka Pal’i disain lihtne ja iseenesest mõistetav. Lisaks pealpool asuvale sisselülitamise nupule on sellel suur tagaküljel asuv päästikunupp.

Kaasas on ka mitmeotstarbeline eemaldatav rõngas, mida saab kasutada pildiotsija, kaameraalusena või lihtsalt nö kaamera rihmana. Sellel on ka pisikene välk, mis tuleb raskemates pildistamisoludes appi. 

Kaamera all asuva lüliti abil saad vahetada režiime. Tavarežiimis võimaldab 16,25mm lainurkobjektiiv teha selfie‘sid nii, et kõik sõbrad peale mahuvad.

Kui vajad kadreerimisel abi, saad kaamerat Instax Pal rakenduse vahendusel kaugjuhtida. Lisaks on võimalik kasutada intervallpildistamise funktsiooni, et teha 3, 6, 11 või 21 kaadrit kolmesekundiliste vahedega. 

Fujifilm Instax Pal

Rakenduse abil on võimalik luua ka GIFi stiilis animatsioone, mille printimisel lisandub pildile QR kood. Jaga neid oma pere ja sõpradega füüsilisel kujul või miks mitte virtuaalselt oma sotsiaalmeedias.

Võimalusi on lõpmata palju ning piirideks on vaid Sinu loomingulisus – lase see valla ja saad Instax Pal’i abil mälestusi kogu eluks!

 

Telli endale Fujifilm Instax Pal veebist – transport on tasuta »

Kogu Fujifilm Instax seeria kiirpildikaamerate valik ››

 

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(32)

The post Fujifilm Instax Pal on uus peopesa suurune digikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon RF 10-20mm f/4L IS STM on kõige laiema nurgaga RF-seeria objektiiv
autor: Stephan Redko

Canon RF 10-20mm F4L IS STM

Seni kõige laiema vaateväljaga Canon RF 10-20mm f/4L IS STM on tõeline optiline pärl ja kui vaadata selle fookuskauguste vahemikku, siis tekib algul ekslikult tunne, et see on mõeldud APS-C hübriidkaameratele — aga ei ole!

Objektiivil esinev punane rõngas ning nimes olev “L” vihjavad mõlemad sellele, et tegu on Canon’i professionaalse L-seeria objektiiviga, millest võid oodata kõige kõrgemat pildikvaliteeti ning meelerahu pakkuvat ilmastikukindlust.

Kuigi teised ülilainurk-suumobjektiivid on üldiselt olnud üpris raskekaalulised, siis Canon on suutnud RF 10-20mm f/4L objektiivi teha eriti kergeks ehk selle kaal on kõigest 570 grammi. Pannes selle kaalu reaalsesse konteksti, siis Canon EOS R8 koos RF 10-20mm f/4L objektiiviga kaalub kokku vähem kui selle eelkäija, Canon EF 11-24mm f/4L.

Canon RF 10-20mm f/4.0 L IS STM objektiiv

Vaatamata objektiivi ekstreemset fookuskauguste vahemikku ning selle kompaktsust, siis Canon’i insenerid suutsid ikkagi selle sisse mahutada ka 5-stopilise pildistabilisaatori. Kirsiks tordil on veel teadmine, et antud stabilisaator parandab märkimisväärselt kaadrite nurgas esinevat “peripheral blurring” efekti, mis on olnud Canon’i kasutajate üks suurimaid kaebuseid.

Selles objektiivis on kasutusel STM samm-mootor, mis on RF L-seeria puhul esimene. Tänu sellele võid oodata kiiret ning täpset teravustamist nagu Sa L-seeria puhul näha sooviksid. Canon lubab videograafidele, et sees peituv samm-mootor on ka küllaltki vaikne ka teravustamise ajal :) 

Canon RF 10-20mm f/4.0 L IS STM objektiiv
Pildistatud Canon EOS R5 hübriidkaameraga ning RF 10-20mm f/4L objektiiviga

Canon soovitab ning kiidab heaks selle objektiivi kasutuse maastiku-, arhitektuuri-, spordi-, astro- ning interjöörifotograafiaks. Samuti sobib see ideaalselt filmitöödeks, sest ülilainurk vaateväli annab vaatajale palju konteksti kaadris toimuvast ning seespeituv stabilisaator tagab ka kaadrite sujuvuse.

Muuhulgas leiame Canon RF 10-20mm f/4L IS STM objektiivi pealt juhtrõnga, programmeeritava funktsioonnupu, AF/MF ning IS lülitid. Päikesevarjuk elab objektiivi küljes, mis on selliste torude puhul üsna tavapärane.

Loomulikult jõuab see optiline pärli müügile ka Photopointi ning see saabub veebikaubamajja ning esinduskauplustesse veel selle aasta sees. Tõsistel huvilistel on võimalik eeltellimus vormistada juba täna, klikates allolevale lingile 👇

 

Eeltelli Canon RF 10-20mm f/4L IS STM ja koge tõeliselt laia vaatevälja »

 


Juhul, kui Sul kohe objektiivi eeltellimiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Canon fototehnika ametlik ja pikaajaline premium-partner Eestis.

(20)

The post Canon RF 10-20mm f/4L IS STM on kõige laiema nurgaga RF-seeria objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint soovitab: müügile tuli neli uut värvilist fotofilmi
autor: Stephan Redko

35mm film

Mõne jaoks võib tulla see üllatusena, kuid isegi 2023. aastal on välja tulemas uusi 35mm fotofilme ning seekord on Photopointi lettideni jõudnud neid lausa neli erinevat.

Kui analoogfotograafia pakub Sulle huvi, siis kutsume Sind selles postituses nende värvifilmidega lähemalt tutvuma ja mainin kohe ära, et need kasutavad ka levinud C-41 ilmutamisprotsessi.

See tähendab, et saame neid Photopointi laborites ilmutada ning soovi korral jäädvustused välja trükkida paberfotodena või anda üle digifailidena. Selleks pildista filmirull täis ning seejärel sea sammud lähimasse Photopointi esinduskauplusesse 😉


CineStill Daylight Xpro 50/36

Ilmselt kõige tuntuim filmitootja selles listis on CineStill, kes on aastate jooksul võitnud tohutult paljude analoogfotograafide südameid. Nende kõige populaarsem film on kahtlusteta CineStill 800T, mis on eelkõige suunatud ööfotograafia jaoks.

Seekord läks, aga CineStill hoopis teist teed pidi ning tõi müügile ISO 50 värvifilmi, mis on mõeldud eriti erksatel päevadel pildistamiseks. Nagu nimi juba vihjab, siis antud värvifilm on päevavalgusele tasakaalustatud ehk 5500K.

Kui CineStill 800T värvifilmi iseloomustab “halation” efekt, siis tegelikult esineb seda ka uues CineStill Xpro 50 filmis – eriti tehislikke valgustuste puhul. Oma vähese ISO tundlikkuse tõttu esineb kaadrites minimaalne tera ehk grain.

35mm film

 

  • Värviline negatiivfilm
  • 35 mm filmirull
  • ISO 50 madala tundlikkusega
  • 36 kaadrit
  • Standardne C-41 värviilmutus
  • HIND: 26,99€

 

 

Telli CineStill Xpro 50/36 värvifilm Photopointist »

 


1Hundred Color 100/36

Liikudes filmitundlikkuse poolest ülesmäge (kuid mitte liialt palju), siis järgmisena on listis 1Hundred Color 100/36.

Filmitootja lubab selle 35mm värvifilmi puhul peeneteralisust ning teravaid, erksaid tulemusi. Soovitame seda kasutada eelkõige päevavalguses ning igapäevaste hetkede jäädvustamiseks.

35mm film

 

  • Värviline negatiivfilm
  • 35 mm filmirull
  • ISO 100 madala tundlikkusega
  • 36 kaadrit
  • Standardne C-41 värviilmutus
  • HIND: 19,99€

 

 

Telli 1Hundred 100/36 värvifilm mugavalt veebist või tule poodi »

 


Mira Color 400/36

Mira Color 400 värvifilmi iseloomustavad soojad ning erksad värvid.

Tänu ISO 400 tundlikkusele on see kõvasti paindlikum erinevateks olukordadeks, mis teeb sellest suurepärase valiku fotograafile, kellel ei ole spetsiifilist vajadust filmilt — ehk võib öelda, et tegu on üsna lollikindla variandiga.

35mm film

 

  • Värviline negatiivfilm
  • 35 mm filmirull
  • ISO 400 keskmise tundlikkusega
  • 36 kaadrit
  • Standardne C-41 värviilmutus
  • HIND: 18,99€

 

 

Mira Color 400/36 värvifilm on olemas nii kauplustes kohapeal kui ka veebis »

 


Orwo Wolfen NC500 400/36

Orwo Wolfen NC500 puhul on tegu pisut omapärasema värvifilmiga, sest seda iseloomustavad rohelised ning “desaturated” varjud ning suurepärane teralisus.

Kui erksad värvid pole Sinu teema, siis see film on Sulle! Samuti on selle keskmine ISO 400 tundlikus väga universaalne ning sobiv enamus olukordade jaoks ilma, et peaksid kasutama eriti madalaid säriaegu.

35mm film

 

  • Värviline negatiivfilm
  • 35 mm filmirull
  • ISO 400 keskmise tundlikkusega
  • 36 kaadrit
  • Standardne C-41 värviilmutus
  • HIND: 14,99€

 

 

Telli Orwo Wolfen NC500 400/36 värvifilm Photopointist »

 


Nii, et kui Sa ei ole veel jõudnud filmile pildistamist proovida, siis tule osta meie valikust mõni sobiv analoogkaamera + 35mm film film ning tõtta klõpsima.

(25)

The post Photopoint soovitab: müügile tuli neli uut värvilist fotofilmi appeared first on Photopointi ajaveeb.