Apple uuendas Final Cut Pro X videotöötlustarkvara
autor: Tõnis Sestverk

final-cut-pro-x-avang

Oktoobri lõpus toimunud Apple tooteesitlus tõi meile MacBook Pro sülearvutite uuendused. Selle varju jäi aga õunafirma videotöötlustarkvara Final Cut Pro X uuendus 10.3.

5 aastat tagasi, kui Apple tuli välja tundmatuseni muudetud Final Cut’iga, olid inimesed pahased. Armsaks saanud programm sai täiesti uudse kasutajaliidese ja hoopis teistsuguse kasutusloogika. Ka mitmed teleproduktsioonid kasutavad endiselt vanemat Final Cuti versiooni. Sarnaneb see näiteks praeguse Sony Vegase videotöötlusprogrammiga. Kuid viie aastaga on jõutud jälle vanale heale tasemele.

Final Cut Pro X uuendus on taaskord muutnud kasutajaliidest ja seda paremuse suunas. Puhtam ning selgem väljanägemine ja parja suurusega nupud ja menüüd. Enim on vaeva nähtud heli töötlemise võimalustega. Palju pole puudu professionaalsest tasemest ning selle puudujäägi korvavad kolmanda osapoolte pluginid. Koos MacBook Pro’ga on võimalik kasutada ka uuenduslikku puuteriba (Touch Bar). See tundub paljulubav abimees, muutes dünaamiliselt oma funktsioone vastavalt sellele, mille kallal parasjagu töö käib. Peale selle on Apple teinud veel rida uuendusi, mis on veidi spetsiifilisemad, kuid otseselt suunatud teleproduktsiooni ja professionaalsetele videotöötlejatele.

Seega pole Final Cut Pro X uuendus tavakasutajale elulise tähtusega, pigem professionaalile, aga siiski entustastidele huvipakkuv uuendus ning seda loomulikult tasuta.

Allikas: Apple

Nüüd saadaval: Uued tarvikud Ricoh Theta kaamerale
autor: Mikk Otsar

oigee-23

Nüüdseks juba jala kinnitanud 360-kraadilised interaktiivsed videod ja pildid on siin, et jääda. Ehk oled oma Facebooki seinal või YouTube`is juba kohanud sellist videot? Sellist, mille peal hiirega lohistades saab igas suunas ringi vaadata? Võimalus on, et see on tehtud just Ricoh Theta S kaameraga. Kaamera ise on meie veebipoes olnud juba alates kevadest, kuid nüüd on sellele lisandunud kaks uut kasuliku tarvikut mis teevad 360° videote ja piltide püüdmise veelgi lihtsamaks.

Ricoh Theta S kaameral on kummalgi pool kaks kumerat kalasilmläätse ja nende taga 12 MP lahutusvõimega pildisensorid. Seega on ühes kaameras tegelikult kaks kaamerat. Need salvestavad kogu ümbritseva ala fotona või videona 8GB suurusesse sisemällu või saadavad interaktiivse videopildi otse LIVE streamina YouTube eetrisse.

Kuid nüüd tarvikute juurde. Esimeseks kasulikuks tarvikuks on Ricoh Theta statiiv TM-1, kuid tegemist pole mitte tavalise statiiviga. Tegemist on spetsiaalselt Theta kaameratele disainitud üksjalaga, mille jalg ja statiivipea on tehtud nii väikeseks kui võimalik. Seda just sellepärast, et kõikenägeval kaameral jääks pildile võimalikult vähe seda toetavast statiivist. Suuruse vähendamiseks on statiivipealt võetud ära võimalus seda liigutada mis võib esialgu tekitada küsimusi. Kuid pildistades 360° pilte piisab vaid selle loodi panemisest statiivil, mis on integreeritud statiivipea sisse. 170 cm maksimaalne töökõrgus tagab mugava kasutamise.

Teiseks vidinaks on Ricoh Theta adapter TE-1 mis ühildub ideaalselt eelmainitud statiiviga. Esmamulje tootest on petlik, tegemist pole tõesti lihtsalt 5,5 cm pikuse toruga. TE-1 adapter tõstab kaamera statiivipeast 5,5 cm kõrgusele, mis tagab ligipääsu USB ja HDMI väljunditele. Tänu sellele adapterile on võimalik ühendada kaamera arvutiga ka statiivil olles, mille tulemuseks on pikemad live stream’id Sinu sotsiaalmeedia kanalites. Samuti saab kaamera ühendada vooluvõrguga mis lubab teha senisest pikemaid TimeLapse videoid.

ricoh-theta-adapter-te-1

ricoh-theta-adapter-te-1-2

ricoh-theta-adapter-te-1-1

Kolmandaks ja viimaseks tarvikuks on Ricoh Theta Hard Case TH-1 kaitseümbris Theta S ja Theta SC kaameratele. Ricoh Theta Hard Case TH-1 kaitseb teie Theta kaamerat vee eest ja annab vabaduse teha pilte ja filmida ka näiteks vihmaga. Tugev kuid selge plastikust ümbris pakub IPX7 veekindlust. Korpust koos kaameraga on võimalik kinnitada ka statiivi külge.

ricoh-theta-hard-case-th-1-1

ricoh-theta-hard-case-th-1

Nüüd saadaval: Ricoh Theta SC
autor: Silver Pik

ricoh-theta-sc-006-koos

360° fotod ning videod on selle aastaga ikka tõsiselt tuule tiibadesse saanud – eks sellele aitab kaasa nii korralike 3D ja virtuaalreaalsusprillide turule tulek ning ka see, et keskpärasest nutitelefonist piisab täielikult sisu nautimiseks. Või on hoopis põhjuseks see, et nii YouTube kui Facebook toetavad 360° videote kuvamist, kes teab. Kindel on aga see, et Ricoh Theta laadse 360° sfääriliste fotode ja videote salvestamiseks loodud kaamera eksisteerimine on ikkagi üheks põhieelduseks. Ning nüüd on hea meel teada anda, et selle kaamera soodsam tavakasutajatele suunatud versioon – Ricoh Theta SC – on nüüd saadaval lausa neljas värvivariandis, nii Photopointi veebipoes kui esinduskauplustes.

Ricoh Theta SC on välimuselt nagu tema suurem vend Theta S. Sisultki on neil põhimõtteliselt sama funktsionaalsus – teevad kahe 14-megapikslise sensoriga kokku 360° sfäärilised fotod. Erinevuseks – Theta SC seest on välja võetud suur ja raske jahutussüsteem, mis lõpuks avaldub Theta SC väiksemas kaalus ning tõsiasjaga, et videosalvestuse maksimumpikkus on 5 minutit. Samuti on ära võetud reaalajas voogedastuse funktsionaalsus. Kõik muu on nendel kahel kaameral samad. See tähendab seda, et Theta SC juhtimine on jätkuvalt mugavalt nutiseadmest üle WiFi ühenduse, võimaldab salvestada FullHD videoid ning pakub mugavat võimalust laadida fotosid theta360.com portaali ja sotsiaalmeediasse. Fotograafilistest lahendustest – lisaks 1600 pilti mahutavale 8 GB sisemälule on olemas ka intervallvõtte ja iseavaja funktsioon.

Ning siit tulevad mõned näited sellest, milleks Ricoh Theta SC loodud on:

PS: tõmba sõrmega või hiirega üle pildi, et ringi vaadata.

Posted by Photopoint on 10. juuni 2016. a.

Ricoh Theta SC 360° vaatega kompaktkaamerad on saadaval nii Photopointi esinduskauplustes kui veebipoes »

Eesti loodusfotograafid pälvisid tunnustuse mainekal fotokonkursil
autor: Jürgen Veerme

Photopointi ajaveebi sõbrad ja erinevatel aegadel kaastöid teinud Eesti tuntuimad loodusfotograafid Sven Zaćek ja Remo Savisaar pälvisid möödunud nädala lõpul kõrge tunnustuse Euroopa Aasta Loodusfotograafi (GDT European Wildlife Photographer of the Year 2016) konkursil.

Fotovõistlusele, kuhu tänavu esitati peaaegu 18 000 fotot leidis “Inimene ja loodus” kategoorias ära märkimist Remo töö nimega “Hull metsis.”

Oma Facebook’i lehel räägib Remo ka foto saamise loo: ” ×œhel kevadisel päeval teatas sõber, et kohtas hullunud metsist. Läksin ka teda vaatama. Miks üldse üks muidu äärmiselt inimpelglik lind ühtäkki ära keerab, minetades igasuguse kartuse? לheks põhjuseks arvatakse olevat metsisemängu pidev häirimine või mängupaiga hävimine metsaraiete käigus. See võib kukel esile kutsuda hormonaalse tasakaalutuse ja nii minnaksegi n-ö. hulluks. Selles muidu metsases piirkonnas võis näha mitmes kohas just ulatuslikku metsaraiet ning karta on, et just siin peitub ka põhjus.”

gdt_european_wildlife_photographer_of_the_year_2016_capercaillie_remo_savisaar
Remo Savisaar – “Hull metsis”

Sellel samal prestiižel fotovõistlusel toodi kategoorias “Maastikud” välja Sveni töö nimega “Määnder.” Tegemist on droonifotoga, mille Sven pildistas 2015. aasta jaanipäeva hommikul ning pildil on Läti piiri ääres asuva Koiva jõe kurvid.

sven-zaćek-koiva-jogi
Sven Zaćek – “Määnder / Sweeping bends”

 

וnnitleme mõlemaid mehi, sest kahtlemata on tegemist kõva saavutusega nii neile endile kui Eesti (loodus)fotograafiale.

Meie ajaveebis on Remo elu andud sellisele lugude seeriale nagu “Mida püüda pildile” ning Sven “Sveni pildilood“. Tegemist on küll mõnede aastate taguste lugudega, kuid lugemisväärsed on need siiamaani.

 

Lisaks on Sven Zaćek oma (loodus)fotograafia teadmiseid edasi andnud erinevatel Photopoint fotokursus.ee online fotokursustel.

Selgunud on Pentaxi Aasta Portreefoto 2016 võitja
autor: Jürgen Veerme

Eesti suurim portreefotograafia konkurss – Pentaxi Aasta Portreefoto – andis tänavu taaskord julgematele fotohuvilistele võimaluse ja väljakutse rääkida lugu inimesest fotograafia abil.

Juba kümnendat korda aset leidnud võistlusele esitati kokku üle tuhande foto, mis kõik omal isikupärasel moel tõlgendasid portreefotot kui žanri. Fotosid hindasid läbi kahe vooru tunnustatud Eesti profifotograafid Kaupo Kikkas, Annika Metsla, Jake Farra, Riina Vaikmaa ja PAP15 võitja Koidu Pilve.

Žürii hindas pilte kolme võrdselt tähtsa kategooria alusel:

  • Sisuline külg – portree lugu, pildi võime vaatajat kõnetada ning loomingulisus
  • Tehniline teostus – teravus, fotograafilised väljendusvahendid, kompositsioon jms.
  • Uudsus, ainulaadsus, erilisus.

Pentax pani koostöös Photopointiga välja muljetavaldava – 3000€ suuruse auhinnafondi.

Daamid ja härrad, ootamine on lõppenud – siin on PAP16 võidutööd!

 

I koht: “ In Cane Speramus”. Autor: Anton Novozilov

ikoht-in-cane-speramus-blog

Kaupo Kikkas: „Ilus koloriit ja tunnetus. Pilt on justkui kuulsate kunstiteoste parafraseering, jäädes sealjuures omanäoliseks.“

Jake Farra: „Tegemist on tehniliselt väga hästi teostatud tööga, mis paistis finaalis tugevalt teiste seast välja. On näha, et fotokoloriit ja kompositsioon on hästi läbi mõeldud ja kõik töötab omavahel.“

Riina Vaikmaa: „Foto eristus kõikidest teistest konkursile esitatud töödest ning hakkas oma tehnilisusega koheselt silma. Fotograaf ja modellid on palju vaeva näinud ja koostööst on valminud meistriteos. Kuigi ma ise eelistan pigem tavapäraseid, läbimõeldud, väikese kiiksuga lihtsaid portreesid siis see pilt on võitu väärt. Tubli töö!“

Koidu Pilve: „See selgelt teistest eristuv maali- ja fotokunsti piire kompav sürrealistlik teos, läbimõeldud kompositsiooni ja detailidega justkui kutsuks vaataja otsima midagi… mingit vihjet või varjatud sõnumit alateadvusest. Väga huvitavalt teostatud unenäoline nihestatud maailm.“

 

II koht: “ Young Poet”. Autor: Anastassia Volkova

ii-koht-young-poet-blog

Kaupo Kikkas:“ Klassikaline mustvalge foto“

Jake Farra: „Nukra alatooniga portree poisist, mis oma lihtsusega eristus teistest. Kui kompositsiooni natuke muuta, jättes paremale salli juurde rohkem ruumi ja vasakule veidi vähem, oleks saanud sellest väga tugev esikoha konkurent.“

Riina Vaikmaa:“ See on portree, mis on võitnud minu südame. Isegi pildistamiskoht, äralõigatud salliots ja pildi pealkiri ei muuda minu meelt. Pildil on emotsioon, mõte ja suurepärane teostus. Pilti vaadates vajun mõtteisse ning üritan mõista, mis noorel mehel mureks. Suurepärane!“

Koidu Pilve:“ Kahtlemata on selle pildi peategelaseks teatraalselt lendlev sall, mis lisab muidu täiesti tavalise noormehe portreele dünaamikat ja boheemlasliku nüansi. Väga meeldejääv pilt.“

 

III koht: “ Kihnu naised, 2016″. Autor: Birgit Püve

iii-koht-kihnu-naised-2016-blog

Kaupo Kikkas: „Kaunis ühendust Eesti fotograafia algupärandist ja moodsast fotograafiast. Värviline eklektika, mis oli üsna tõenäoliselt peidetud kujul olemas juba 19. sajandi mustvalgel fotol, saab läbi värvide uue elu ja täiendab kaunilt inimeste stoilist rahu.“

Jake Farra: „Kihnu naiste pilt on kuidagi väga sügav. Mida rohkem seda vaatad, seda tugevamalt ta kõnetab. Selles fotos on miski, mis haarab ja süüvib su sisse. „

Riina Vaikmaa: „Klassikaline “vana ajastu” portree emast ja tütrest uues kuues. Kirkad värvid, silmipimestavad mustrid ja päris inimesed- just nii nagu nad on. Meeldib.“

Koidu Pilve: „Klassikaliselt ilus, suurepärase värvi- ja mustrimänguga kaksikportree tugeva karakteriga Kihnu naistest.“

 

Pentax ja Photopoint tänavad kõiki osalejaid põneva ning taaskord igati tasemel konkursi eest ja soovivad kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.

3 4 5 6 7 8 9 10 11